Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas auto klaasile võib panna vitraaži?13.01.2012

Tere, kas autoklaasile on lubatud panna vitraaži ja kui tohib, siis mis ulatuses? Vitraaži sooviks panna auto salongi.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Teie soov on nii erandlik. Mina ei esinda Maanteeametit, seega saan vastata antud küsimusele subjektiivselt, püüdes vaadata asja reeglistiku poole pealt. Kui tulevikus tekib "sekeldusi", siis vitraaži vastu olev ametnik tõlgendab reeglit teisiti kui mina.
Kuna kõik klaasid, mis asuvad juhist tagapool, võivad olla tumestatud ja määruses ei ole üheselt kirja pandud mis materjale võib kasutada klaaside läbipaistvuse vähendamiseks, siis otsest keeldu vitraažile ei ole. Ülevaatusel soovitakse näha, et tagumiste uste aknaklaaside alla/üles laskmine oleks võimalik.