Tehnoülevaatus

Küsimus: Kuidas saan kindlaks teha, et kas mu autole määrati kordusülevaatus?02.04.2012

Tere
Minu autole määrati nn kordusülevaatus, kuid kas auto passi peaks ka politsei sellest mingi märke tegema või ei? Kuidas ma kindlaks saan teha, kas mulle üldse määrati see?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Teie autole saab politseiametnik määrata ainult erakorralist ülevaatust, mis tähendab, et peate minema ülevaatusele, kus kontrollitakse auto täies mahus. Politsei ei tee enam märget auto reg. tunnistusele. Nad saadavad vastava elektroonilise teatise ARK-i. Loodan, et saate kindlaks teha, kas ikka määrati erakorraline kui teete vastava päringu järgmisel saidil http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang . Samuti saab asja kontrollida ka ülevaatuspunkti töötaja või esitate vastava küsimuse otse Maanteeametisse "paberivaba ARK" keskonnas.