Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas ülevaatuseta traktoriga võin liikuda külavaheteel?10.04.2012

Kui mul on kodus igivana, kuid veel töötav traktor ning sellel puuduvad kindlustus ja ülevaatus ja ka tuled, sest kasutan ainult päevasel ajal - kas ma tohin sellega liigelda peale oma isikliku maa ka peaaegu kasutamata külavaheteel?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Külavaheteed loetakse üldkasutatavaks teeks. Olenemata sellel teel olevast liiklustihedusest, tuleb arvestada, et kehtiv seadusregulatsioon EI LUBA Teil selle traktoriga liigelda teedel, kus võivad ka mõned teised liigelda. Erandina on lubatud sõita remondikohta või remondikohast koju. Ka ARK-i ja ülevaatusele on lubatud liigelda, kui on olemas kehtiv liikluskindlustus.