Tehnoülevaatus

Küsimus: Mis ulatuses peab autol olema reg tunnistusel märgitud värv?02.08.2012

Kui suures ulatuses peab auto värv vastama registreerimistunnistusel märgitud värvusele? Nt. kas on lubatud ilma sekeldusteta värvida auto, mille tunnistusel on märgitud värviks must, kapott valgeks ja katusele tõmmata valged triibud?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Kahjuks ühest vastust Teie küsimusele ei ole olemas. ARK on saatnud ülevaatuspunktidele vastava märgukirja, kus on näidisena toodud üks foto mingist reklaamkirjuks värvitud väikekaubikust. Juurde ei ole pakutud juhendit, mille järgi siis ikkagi juhinduda, et mitu % siis või nii...? Seda ei ole ega ka ei tule kuna minu vastavasisulisele järelpärimisele ARK ametnikele ei vastata. Seega saan ainult oma enda arvamust avaldada mis on: "Laki tänava ülevaatuspunktis läbib ilma takistusteta ülevaatuse auto, millel valge kapott ja kaks valget triipu katusel." Kuidas antud asja mõistavad minu kolleegid, ei ole minul teada.