Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas pisiveokile võib ise kasti peale ehitada ja kas see on vaja kuidagi registreerida?06.02.2013

On olemas Toyota Hilux, millel puudub kast, aga muus osas on auto tehniliselt korras. Kas võib autole ise ehitada kasti või paigaldada sarnaselt sõidukilt pärit alumiiniumkongi. Kas selleks on vaja mingit paberimäärimist registris?
Kui tulevikus on vaja mingil perioodil kasutada teistsugust seadistust (kasti asemel kuuks ajaks kong), kas seda on võimalik teha ilma paberimäärimiseta?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Kindlasti tohib ehitada kasti, kuid siinjuures peab eelnevalt asja kooskõlastama Maanteeameti tehnoosakonnaga, et kast ja selle kinnitus vastaks normatiividele. Teiselt Hiluxilt üle tõsta kastikong oma Hiluxile - miks mitte, aga kui Teil ei ole kasti, siis ei ole kastikongi kinnituskohtagi. Kui mõtlete miskit muud kongi, siis puudub minul ettekujutus asjast ja vastuse saamiseks oleks ikkagi õigem pöörduda Maanteeameti poole.