Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas võib suvel sõita naastrehvidega, millel on järel üksnes alumiiniumist naastujäänused?05.04.2013

Sõidan lamellrehvidega, millel ka naastud (olid). Olen 6 kuuga läbi sõitnud 28 000 km ja mustrit on järgi 4 mm ja naastud on kulunud, kõvasulamiotsikuid pole, alumiinium, mustrist madalam on alles. Kas pean 1. mail neid alumiiniumi osised välja kiskuma või sõidan edasi? Saksamaal võis nende rehvidega sõita. Kui laevast maha sõitsin, kontrolliti ja öeldi, et naastrehve pole.
Aitäh

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Talverehve tohib suvel kasutada kui kõvasulam naastusid ei ole. Loodan, et ka meie liikluspolitsei ei reageeri tühjale naastu alumiiniumkestale aga mine sa neid tea...