Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas nii võib sõita, kui ees on suverehvid ja taga naastrehvid, kus pole enam naelu sees? 09.05.2013

Mul on ees kaks suverehvi ja vaja taha uusi, ostaks kaks naastrehvi, võtaks naelad alt ära. Siit ka kohe küsimus kas nii võib sõita?
Kui ees suverehvid ja taga naastrehvid, kus pole enam naelu sees.
Auto ise esiveoline.
Tänan!

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Tere.
Määrus ei luba sellist rehvikasutuse varianti.
4) sõiduki mis tahes teljel ei ole lubatud kasutada erineva turvisemustri tüübiga rehve. Ühe ja sama mustritüübi mustrijoonis võib olla erinev.
selgitan - Naastrehvidel on tähis MS ja suverehvidel ei ole, kuid vahel aetakse asjad sassi ja arvatakse suvel kasutuses olevad naastamata MS-id suverehvideks.