Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas sõiduauto summuti peab olema originaalvaruosana paigaldatud?10.06.2013

Oman 1988.a autot, millel summuti mõlemad summuti osad on läbi. Kas vastab tõele, et võin sinna mitte-originaali alla lasta keevitada või peab hankima suure raha eest originaali?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Määruses on kirjas - vahetusheitgaasisüsteem peab olema nii ehituselt kui ka muudelt parameetritelt sarnane mootorsõiduki valmistaja poolt mootorsõidukile paigaldatud algsele süsteemile.
Selline sõnastus ei tähenda, et peab olema originaalsummuti. Samuti peab summutil olema loetav tootja nimetus või kaubamärk.