Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas kohustuslikule tehnoülevaatusele peab minema omanik või võib minna ka potentsiaalne auto ostja?26.06.2013

Kas sõidukiga tehnoülevaatust tegema võin saata ka kellegi teise, või pean kindlasti ise kaasas olema? Ehk siis, kas ülevaatusele võib tulla ostu-müügi lepinguga, või on see kindlalt fikseeritud, millises järjekorras need toimingud (omanikuvahetus ja tehnoülevaatus) peaksid olema sooritatud?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Auto võib ülevaatusele esitada kes iganes, kellel on kaasas mingi pildiga dokument. Kontrollija kohustuseks ei ole jõuda selgusele, mis õigusega kontrollitavat autot kasutatakse. Sõiduki kasutamise volikirja ei küsita ja ostu-müügi lepingut samuti. Ei ole vahet, mis järjekorras toimingud tehakse. Ainuke probleem on olnud siis, kui lõpeb suhe liisingufirmaga ja masinat ei ole mingil põhjusel jõutud tegelikule omanikule ümber registreerida.