Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas on olemas nõuded auto päevatuledele ja kas need led lisatuled asendavad nö päris tulesid?09.08.2013

Paljud juhid on paigaldanud oma autole led lisatuled, aga kohati on need väga nõrga valgustugevusega või paigaldatud väga madalale, kust need välja ei paista. Kas on olemas nõuded päevatuledele ja kas need led lisatuled asendavad nö. päris tulesid?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Päevatuledele on olemas nõuded, mis on leitavad https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1240/7201/2016/MKM42_lisa1_parand.pdf
kood 201 ja kood 205. LED või hõõgniit pirnidega varustatud päevatuled ei asenda ei lähi- , udu-, ääre- ega parktulesid. Päevatuld kasutatakse päevasel ajal kui ei soovita kasutada lähitulesid. Nende tulede kasutuselevõtt on tingitud vajadusest vähem koormata mootorit vähendades valgustite võimsust ja sellega vähendatakse kütusekulu.