Tehnoülevaatus

Küsimus: Kust võetakse kiirusindeks vanema auto puhul, millel registreerimistunnistusel maksimaalset kiirust ei ole?02.10.2013

Teatavasti peavad autol all olema rehvid, mis vastavad auto maksimaalsele kiirusele. Uuematel autodel on registreerimistunnistusel märge kiiruse kohta olemas. Kust võetakse nõutud kiirusindeks vanema auto puhul, millel märkuste lahter tühi on? Või polegi see oluline?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Paljudel sõiduautodel on vastav rehviinfo kleebis auto kerel, kus tootja annab soovitatava kiiruskategooria tähise. Mõned ametnikud võtavad tehase soovituslikku andmesilti kui kohustuslikku ja siis tekivad vastuolud. Määrus https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1240/7201/2016/MKM42_lisa1_parand.pdf
Kood 506. Rehvi kasutamine – leiab selgituse, et piisab kui kasutatavatel rehvidel on kiirusindeks vähemalt 160 km/h (Q).