Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas võin H4 halogeen pirnid välja vahetada H4 LED pirnide vastu?31.10.2013

Tere!
Kas võin H4 halogeen pirnid välja vahetada H4 LED pirnide vastu? Kuidas suhtub tehnoülevaatus ja politsei sellisesse tegevusse?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Tere
Pean Teid kurvastama, kuna vastavalt kehtivale määrusele https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1240/7201/2016/MKM42_lisa1_parand.pdf Kood 201. Üldnõuded valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele
3) laternas kasutatav lamp peab vastama E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele ja sellise lambi asendamine vahetatava LED valgusallikaga on keelatud.
Minu teada ei vasta LED valgusallikas E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele.
Politsei ja tehnoülevaatus suhtub sellisesse tegevusesse nii, et keelatud tegevus ei ole lubatud.

Kuidas suhtub tehnoülevaatus ja politsei sellisesse tegevusse?