Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas võin sõiduautole Niva katusele paigaldada kaugtulesid?10.01.2014

Tere!
Kas võin sõiduautole (Niva VAZ 2121) paigaldada katusele kaugtulesid? Kuhu (kõrgus maapinnast, kaugus äärest, tulede vaheline kaugus), kui palju ja milliseid kaugtulesid võib paigaldada?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Teie võite paigaldada sõiduauto Niva katusele 2 kaugtuld. Usutavasti on Teil auto esmane registreerimine toimunud enne 01.1990 siis ei ole paigaldamisele teisi nõudeid kui, et kinnitus oleks kindel. Et oleks tegemist tootja poolt toodetud kaugtulelaternaga, kus on kaugtule tähis R. Kui lülitate sisse katusel olevad kaugtuled siis peavad süttima/juba põlema ka ääretuled ja numbrivalgustus. Üheaegselt põlevate kaugtulede kontrollarvude summa ei tohiks ületada 100. Kui toimub ümberlülitus lähituledele, siis peavad kaugtuled automaatselt kustuma. Kui on soovi, siis võite vaadata vastavat määrust Kood: 203
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1240/7201/2016/lisa2.pdf#