Väikelaevandus

Küsimus: Kui kiiresti pean registreerima Rootsist ostetud 8,6 m pikkuse väikelaeva?08.05.2015

Ostsin Rootsist eelmisel sügisel 8,6m väikelaeva ja tekkis küsimus, kui kiiresti ma pean ja kas ma üldse pean registreerima laeva Eesti registris, kui laev on Rootsi lipu all? Ostu-müügi leping on sõlmitud septembris 2014 eraisikute vahel. Vastavalt Rootsi seadustele ei ole see laev ka Rootsi registris, sest seal alla 10m väikelaevadele on see vabatahtlik.
https://www.transportstyrelsen.se/en/shipping/Register-of-Ships/

Vastus: Raido Ruse, insener-laevajuht, meretranspordi operaator, MTÜ Lahemaa Mereklubi, www.mereklubi.ee

Ahoi,
Vastavalt kohalikule, s.o. EV seadusandlusele on 2,5-24m veesõiduk defineeritud väikelaevana ning samuti on sel registrikohustus, kui liigub Eesti veeteedel. Registrisse ei pea kandma võistlusspordis kasutatavaid ja ennemuistseid aluseid.
Täpsemalt annab teile siiski vastuse Veeteede Ameti väike- ja siseveelaevade osakond: http://www.vta.ee/struktuur-ja-kontaktandmed/
Väike- ja siseveelaevade osakond
Osakonna üldine e-posti aadress: vslo@vta.ee
Andres KÕND - juhataja
andres.kond@vta.ee

Parimat