Väikelaevandus

Küsimus: Kas kõik paadid tuleb registreerida ja mida teha kui ei ole ostudokumente?22.05.2012

Kas tänapäeval peab kõik tavalised paadid (sh purjepaadi) registreerima? Kuidas seda teha, kui ostudokumente pole?

Vastus: Raido Ruse, insener-laevajuht, meretranspordi operaator, MTÜ Lahemaa Mereklubi, www.mereklubi.ee

Tere,
Seadus näeb ette, et väikelaev (s.o. veesõiduk pikkusega alates 2,5m kuni 24m) peab olema registreeritud ARK-s.
Viide Riigi Teatajast: Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimise eeskiri - § 4. Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimine.

Registreerimiseelset ülevaatust (esmase registreerimise jaoks Eesti riigis) teostab Veeteede ameti Väike- ja Siseveelaevade osakond või nende poolt tunnustatud isik:
http://www.vta.ee/atp/index.php?id=352
Ülalmainitud osakond saab juhendada ka siis, kui veesõidukil puuduvad dokumendid - sel juhul võib abi olla sobivast tüübikinnitusest.

Kui veesõiduki ostudokumendid puuduvad, peate siiski kuidagi tõendama, et olete antud veesõiduki omanik.

Lugupidamisega,
Raido Ruse