Väikelaevandus

Küsimus: Millise veesõiduki juhtimiseks on vaja omada väikelaevajuhi pabereid?24.05.2012

Tere!
Millise paadi/kaatri juhtimiseks on vaja teha väikelaevajuhi load? Kas kriteeriumiks on aluse pikkus, kiirus, võimsus vm?
Tänan

Vastus: Raido Ruse, insener-laevajuht, meretranspordi operaator, MTÜ Lahemaa Mereklubi, www.mereklubi.ee

Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.