Politsei

Küsimus: Mis karistust on karta, kui jäin kanepijoobes politseile auto roolis vahele?09.11.2017

Olin tõmmanud ühe suitsu, ning autoga linna läinud, kus jäin politseile vahele. Sooviksin teada, mis karistus on mul võimalik saada.

Tänan

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Narkootilisest ainest põhjustatud joove on seaduse mõttes keelatud joobeseisund ja sellises seisundis mootorsõiduki juhtimise eest on ette nähtud kas rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus. Tegemist on kuriteoga. Kui liiklusseadus sätestab väärteona alkoholi tarvitamise tunnustega juhtimise, siis narkootikumide tarvitamise korral sellist erandit ei ole.