Võlanõustamine

Küsimus: SMS-laenu võlg on kasvanud mitmekordseks07.05.2011

Võtsin sms laenu 3000 krooni ja tagasi pidin maksma 3793 krooni. Laenu võtsin 27.03.2009. Siis kaotas abikaasa töö ja me ei jõudnud laenu tagasi maksta. Laen edastati võlgade sissenõudmisega tegelevale firmale kes nüüd nõuab minult 22 102 krooni. Minu ainuke sissetulek on töövõimetuspension 195 eurot ja sellise summa maksmine käib mulle igati üle jõu.
Mida peaksin tegema?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

tundub, et hetkel nõutakse Teilt summat vastavalt lepingule, mille kohaselt kiirlaenude puhul teadaolevalt on intressid jmt. kõrged. Kuna laen on pikka aega tasumata, siis on ka kogunõue paisunud suureks. Peaksite esimesel võimalusel tagastama põhivõla ning intresside ja muude kõrvalnõuete tasumise osas katsuma võlausaldajaga jõuda kokkuleppele.
Lisaks soovitan lugeda: http://www.vastused.ee/loe/oigus/lepinguoigus/627/intressi-piirmaar.html

Parimate soovidega,
Kaidi Silver-Schöbe