Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Olen ülekaaluline, mis aitaks mul vältida õhtuseid söömisi?16.02.2012

Tere,
Sooviksin teada, mida ette võtta, et kehakaal normi saada. Pärast poja sündi, kes on juba 8-aastane, võtsin üle 10-ne kilo juurde. Kui tööle läksin ja tuli ka füüsiline koormus, siis arvasin, et kaal läheb alla, aga seda ei juhtunud.

Kodus olles söön korralikult 2 korda päevas - lõunal ja kell 6 õhtul. Tööl olles söön lõunat ja kui kell 20-paiku koju tulen, siis ei tea, mis endale sisse ajan. Olen proovinud ka seda, et ei söö, kuid siis ei tule unest ka midagi välja. Olen proovinud ka jogurteid, aga see ei täida kõhtu ja ega nad mulle ei meeldi.

Kas äkki on veel midagi välja pakkuda, mis aitaks mul õhtuseid söömisi vältida või on mingi soolane toit, mis ei tõsta kaalu? Ette tänades!

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere,
Õhtuste söömasööstude vältimiseks soovitan teile tõsta toidukordade arvu kahelt neljale või isegi viiele korrale päevas.
Kirjast ei selgu, kui palju vett te päevas tarbite. Aga kui te hakkate jooma aluselist vett, siis hakkab kaal kindlasti langema. Täpsemat infot saate Robert O.Youngi raamatust "pH ime".