Juuksed, soengud

Küsimus: Keemiliselt töödeldud lokid01.05.2011

Tere,
Käisin kaks kuud tagasi juuksuris ning soovisin volüümlokke. Esimese hooga ei märganudki, et midagi on väga hullusti, kuid hommikul ärgates ei saanud peeglisse vaadata, sest pilt oli tundmatseni muutunud. Juuksed olid väga pulstunud ja tundus, et juuksed on oma eluvõime kaotanud. Kõik see oli nii masendav. Rääkisin sellest ka juuksurile, ta vabandas, et midagi on tõepoolest nagu viltu läinud. Hakkasin juuste eest eriliselt hoolt kandma kreatiiniga šampooni ja balsamiga. Miskit aga ei muutu - juuksed on jätkuvalt väga lokkis (selliseid kanti 70-ndatel) ja väga kuivad. Kas on mingi võimalus lokke vähemaks saada või pean ootama kuni juuksed terves pikkuses välja kasvavad?

Tänud vastuse eest!
Loodan väga, et oskate mind aidata.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ainult pesemisest ja balsameerimisest on vähe - tuleb kasutada ka tugevalt niisutavaid maske, vähemalt 1 kord nädalas. Tulemus on super, kui Teie lokkis juuksed näevad terved ja läikivad välja.

Sirgemaks aga võite neid saada sirgendavate šampoonide ja balsamitega töödeldes. Kindlasti on abi ka juuste õlitamisest - sobib nii juuksurist ostetud õli kui ka beebiõli, riitsinusõli, oliiviõli. Soovitavalt, mida kauem õli peas on, seda parem (ärge pange õli vastu peanahka). Näiteks, kui on koristuspäev, õlitate hommikul end sisse ja kui päevatööd tehtud, pesete end puhtaks. :)

Kui aga soovite kiiret tulemust lokkidest vabanemiseks, siis kõikidel juuksuritel on olemas sellised abivahendid, nagu käärid. Miks nii otse? Selline otsus oleks juustele kõige parem, sest juus ise ei peaks ka enam võitlema kuivade juustega ning mingi hetk ta seda enam teha ei jaksa ja tekib juuste lõhenemine.
Loodan, et oli abi.

Tervitades, KK