Kassid

Küsimus: Kuidas toimida, kui kassil on köha?23.10.2011

Tere!
Minu kass oli suvel maal, paar päeva tagasi tõime ta linnakorterisse. Täna hommikul köhis pikalt - arvan, et see võib olla külmetus või siis ka nakkus, kuna maakassid (neid on kaks) samuti köhivad aeg-ajalt. Minu kass on peenema kondiga, sinisilmne ja õrnakene, heleda pika siidja karvkattega, 6 aastat vana.
Kas peaksime teda ravima või on see mööduv?
Sööb hästi ja muidu on rõõmus. Aitäh!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Maal elavatel kassidel on tihti ussid, kuna nad püüavad hiiri ja neil on võimalus oma nina igale poole pista. Usse võib saada ka kirpudelt, kelledel on oma toiduahel kasside siseparasiitidega.

Seega tehke esmalt kindlaks, et kassil pole kirpe ja siis andke ussirohtu. Ussirohtu antakse vastavalt kaalule (soovitavalt mitte aladoosis, vaid pigem pisut rohkem) ja umbes 3 korda 10 päevaste vahedega. Köhib teie kass ilmselt sellepärast, et ussi elutsükkel käib läbi kopsude. See tekitabki sellist kuiva spetsiifilist köha. Peale köhatamist kass tavaliselt neelatab.