Loomaarst

Küsimus: Kassil nina kärnas30.09.2011

Umbes nädal tagasi muutus kassi nina mustaks, nagu oleks lihtsalt mullane (aastane isane õuekass) ja mõtlesime, et on värskeltküntud põllul hiiri püüdnud vms. Iga päevaga aga läks nina aina hullemaks, nüüd on kohe päris kärnas, ilusat roosat kassinina pole kuskil näha. Nädal tagasi tundus, et aevastas ka rohkem kui tavaliselt. Muidu aga loid pole, sööb endiselt suure isuga, mängib. Aga mis selle ninaga lahti on?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt eritub ninast nõret, mis ära kuivab ja kärnasena tundub. Kindlasti andke ussirohi kiisule ära ja laske oma loomaarstil ka hingamisteid kontrollida.