Loomaarst

Küsimus: Kutsikas lonkab endiselt ja käpp on paistes, kas ootan veel või peaksin uuesti arstile minema?26.06.2012

Tere.
Neli päeva tagasi mu 4,5 kuune kutsikas kukkus joostes nii, et hakkas lonkama. Käisime kohe arsti juures, kes vaatas ja ei näinud mingeid vigastusi ning andis valuvaigisteid. Ja koer on kodusel režiimil, õues käib vaid häda tegemas. Aga ma ei saa teda kuidagi keelata jooksmast, kui mind ise ennast kodus ei ole. Nüüd aga vaatan, et kutsikal on läinud käpa juurest nii öelda varvas paiste, võrreldes teise käpaga. Kas ma peaksin veel ootama, et äkki paraneb või kohe arstile tagasi minema?

Ette tänades,
murelik koeraomanik

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Soovitan küll arstile minna, sest ega paistetus niisama teki. Parem oleks teha röntgenülesvõte, sest kui me teame täpselt mis viga, on teil kergem temaga käituda ja ka õigeid ravimeetmeid kasutada.