Loomaarst

Küsimus: Kassil karv maas13.05.2011

Meil on õues elav kass. Kass, kes käib omapäi.
Ja täna koju tulles, oleks nagu muruniiduki või kombaini vahele jäänud.
Ühe külje pealt suure laiguna karv nahani maas. Valge hele nahk paistab.
Muidu on väga paksu karvaga kass. Eriti talvel.
Kas see on normaalne või on siiski tegu mingi haigusega, et karv laiguti maha tuleb?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See, et kassil karv laiguti maha tuleb, ei ole kindlasti tavapärane. Lihtsamal juhul võib seal olla juhtunud see, et kui kass on pikakarvaline ja kõnnib omapead, siis tema kasukat reeglina keegi ei kammi ja tekivad nö karvapulstikud - suhteliselt naha lähedale ja viltis. Karvutu laik võib tähendada, et üks säärane pulst on kasukast ära tulnud. Halvemal juhul on see mõni nahahaigus ja selle väljaselgitamiseks peab arst neid laike lähemalt uurima ja vajadusel ka proovid võtma.