Loomaarst

Küsimus: Kuidas ära tunda, kas koeral tekkinud mügarik võib olla song?11.04.2014

Tere
Mõnda aega tagasi märkasime isasel koeral suguelundi juures kahtlast "muna". See on veidi suurenenud ja roosakas-lillaka värvusega.
Koera käitumises ei ole muutust märgata aga kas tegemist võib olla songaga? Ja kuidas sellega mittetegelemine koera tervisele mõjub?
Koer saab suvel 11-aastaseks ja on väga pirtsakas st ei salli kui keegi teda muul eesmärgil, kui sügamine, katsub ja arstidesse suhtub ka põlgusega...

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Roosakas-lilla värvusega muna pole kindlasti see, mis ühe koera küljes peaks olema. Lillakas värvus iseloomustab reeglina verevalumit ja kui tegemist on näiteks pitsunud songaga on see koerale ohtlik sest kui songakotis on sooled siis need pitsumise tagajärjel kärbuvad ning tekitavad eluohtliku seisundi. Kuna te päris täpset asukohta ei kirjelda ja loom ennast katsuda ka ei luba on mul raske täie kindlusega väita, et see on song ( kõhusong, perneaalsong, kubemesong, skrotaalsong ) Proovige sellest arstipõlgusest võitu saada laske loom üle vaadata