Võlanõustamine

Küsimus: Lepingu ülesütlemise hoiatus25.08.2011

Tere.
Olin käendaja ning sain endale suured võlad mitmete võlausaldajate käest.
Üritasin graafikuid taotleda ning nende järgi korralikult maksta. Üks täitur polnud graafikuga nõus ning arestis minu palga ja konto. Nüüd polnud ma enam teistele võimeline maksma. Üks võlausaldaja-laenuandja oli aasta aega nõus graafikuga sümboolse kuumaksuga 300,00 krooni. Nüüd aga saadeti lepingu ülesütlemise hoiatus ning nõue koheselt tasuda:
põhisumma 61.69
intressinõue 3594,56
lepingu sõlmimise tasu 213,56
võla sissenõudmisega seotud kulud 256,96
siis veel igasugused muud tasud ning viivis 31.08 % iga viivitatud päeva eest.
Nad on ju teadlikud, et mu konto on arestitud.
Kuidas peaksin toimima?

Loodan vastusele.
Aitäh.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

soovitan võimalusel tasuda kohe ära põhivõlg ja ülejäänud summade osas alustada läbirääkimisi, kuna intressid, nõudekulu jmt. tunduvad (võrreldes põhinõudega) ebaproportsionaalselt suured. Kui laenuandja ei ole nõus neid vähendama, oleks mõistlik lasta asja üle otsustada kohtul. Konkreetsete praktiliste sammude osas konsulteerige oma elukohas teenindava võlanõustajaga.

Soovitan lugeda ka järgmiste linkide alt:

http://www.vastused.ee/loe/oigus/lepinguoigus/995/kas-noudekulud-voivad-uletada.html

http://www.vastused.ee/loe/oigus/lepinguoigus/627/intressi-piirmaar.html

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe