Katused

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Lae soojustus on järele andnud05.04.2011

Kahekordse maja teise korruse lae soojustus (pööning) on osaliselt kukkunud kipslagedele. Näha on, et aluskatte üleviigud on järele andnud ja teibitud kohad lahti rebenenud. Ilmselt on tekkinud sinna soojalekke kohad.
Kuidas peaks seda viga remontima?
Kas läheneda ülaltpoolt (plekk, niiskustõke jne) või siis alt (kipslae eemaldamine jms)? Lae kalle on 13 kraadi, tegemist kelpkatusega, kattematerjaliks plekk. Pööninguosa on ka äärmiselt jahe ja tundub, et vaatamata 30 cm puistevillakihile, on ikkagi soojakaod. Maja seinasoojustus (penoplast) on peaaegu katusekatte aluskilega koos, kuigi mitte hermeetiliselt.

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Tänud küsimuse eest! Palun saatke erki@toode.ee oma kontaktandmed ja leiame aja see olukord üle vaadata. Selle info põhjal on põhjust üsna keeruline tuvastada.

Jään kontakte ootama!
Erki
 

Küsimus: Katuse aluskatte ühendamine seinaga07.02.2011

Tere,
Kas katuse aluskatte võin lõpetada seina fassaadi tuulutuses?
Katus - hingav aluskate, 2x5cm roov, OSB + SBS.
Sein - pitkarkass, tuuletõkke kips, 5cm roov, punnlaud.

Küsimus, kui palju võib tekkida katuse aluskatte peale niiskust?

Ette tänades,
Kristel

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere,

hingav aluskate on soovitav viia kokku seina tuuletõkkega ja see liitumiskoht peab olema tihedalt ühendatud.
Niiskuse hulk, mis liigub läbi aluskatte, sõltub maja sisemisest niiskusest.
Mida madalam on katuse kalle, seda suurem peaks olema tuulutuskanal kivide ja aluskatte vahel. Oluline on ka harja tuulutus.
Mis katusematerjali olete valinud, kui katusekivi, siis saatke meile oma katuse plaan ja me teeme kalkulatsiooni vajalike materjalidega.

Lugupidamisega,
Avo Nurming
 

Küsimus: Valtskatuse lahendus24.01.2011

Tere
Sooviks vanale majale panna plekk-katuse. Kas sellist lahendust ka pakutakse, et panna kaasaegne nö tehase valtskatus. Katuse räästa serv oleks aga lahendatud nii, nagu vanadel majadel: pikki räästa serva panna sile plekk, mis on siis ülevalt poolt valtsitud nii, et valts on ca 10 cm kõrge ja jookseb kaldu katuse nurkade suunas. Selline lahendus asendaks räästarennid ja lumetõkke. Lumetõke ja rennid on päris kallid, kas selline lahendus annaks ka kokkuhoidu ja millised miinused võiksid sellisel lahendusel olla? Aitäh!

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Tänud asjatundliku küsimuse eest! Loomulikult teostatakse ka tänapäeval Teie poolt kirjeldatud viisil valtskatuste räästapealsete rennide ja lumetõkete lahendust. Summa-summaarselt tuleb siiski kaasaegne ripprenn + eraldi lumetõkketorud veidi soodsamad, kuna katusepealse renni tööraha ja töö hulk on suurem kui paigaldades ripprenne ja torulumetõkkeid. Tavaliselt nõuab siiski hoone asukoht ja nõuded piirkonnas kasutama katusepealset nö vana kooli lahendust, aga rahalised mõttes tuleb kaasaegne lahendus soodsam. Miinused ja plussid? Katusepealsete rennidega ja lumesuunajatega on ainus suur miinus tema sodikogumine. Muus osas on ainult plussid. Räästarennidega on samuti sodi ja jää kogumine teema, samuti ei ole meeldiv nende puhastamine. Torud kipuvad jäätuma mõlemal juhul. Alahinnata ei saa ka visuaalset külge - valtskatus on siiski klassika ja sellele sobib katusepealne lahendus kindlasti loomutruumalt. Jõud-jaksu ja külma pead otsustamisel!