Küüned

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Küüneseenest vabanemine koduste vahenditega03.03.2011

Tere,
Kuidas vabaneda küüneseenest koduste vahenditega? Kas see on üldse võimalik (äädikas, meresool)?
Ette tänades

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Soovitan kindlasti pöörduda arsti poole, sest erinevaid küünteprobleeme on väga palju ja kõik ei osutugi küüneseeneks. Antud diagnoosi saab määrata ainult arst ja seejärel ka vastava ravi.
Meresool ja äädikas siiski küüneseent ei ravi. Küüneseen on väga nakkav ja võib edasi kanduda ka teistele küüntele. Paraku "ei lähe" küüneseen ka ise ära.
 

Küsimus: Küüned murduvad - mida teha?02.03.2011

Tere,
Lakin küüsi üsna harva, kuid küüned murduvad väga lihtsasti.
Mida teha?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüned kipuvad tavaliselt murduma, kui küünes puudub elastsus ja nad muutuvad liiga kuivaks. Seda võib tõesti põhjustada liigne küünte lakkimine või aluslaki mittekasutamine. Lisaks eelnevale on veel palju põhjuseid - külm ilm, kodukeemia (ilma kinnasteta kodukeemia kasutamine), vitamiinipuudus jne.
Talvisel perioodil tuleks kindlasti käsi sagedamini kreemitada ja küüsi ning küünevalle õlitada-niisutada, kui suvisel ajal. Soovitaksin maniküüris ka SPA hoolduseid kasutada, need on sügavamalt niisutavad ja pikema toimeajaga. Küüsi lakkides tuleks jälgida, et küüned saaks vahepeal kindlasti õlitatud ja aluslakiga kaitstud.
 

Küsimus: Geelküüned vormidega21.02.2011

Kui pikk peab olema oma küüs, et saaks vormidega geelküüsi paigaldada?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tegelikult saab vormidega paigaldada nii pikkadele kui ülilühikestele küüntele. Algajatele on lihtsam, kui oma küüs on umbes 2-3 mm, sest siis kinnitub šabloon paremini ja ei liigu paigast. Oma küüs jääb sel juhul ka küünepikendust toetama, et ülemineku koht oleks vastupidavam.
Vastupidiselt jälle, kui oma küüs on liiga pikk ja tugev, siis muutub see hoopis šablooni panekul takistavaks.
Peale paigalduse saab vorme ehk šabloone kasutada väga edukalt ka hoolduste käigus, kui mõni küüs on oma kuju kaotanud või lihtsalt nurk murdunud (olenemata küüne pikkusest, on võimalik see alati ära parandada).
 

Küsimus: Geelküünte koolitused21.02.2011

Tere,
Olen omandanud geelküünte paigaldamise diplomi 5 aastat tagasi ja peale seda tegelesin aktiivselt 2 aastat nende paigaldamise ja hooldusega. Nüüd tahaksin uuesti hakata tegelema, kuid aeg on edasi läinud ja ühe geeli asemel on mitmeid alus-, ehitus- ja pealisgeele. Samuti on teised maalingutehnikad, värviliste geelidega maalingud ja pulbriga kaunistused. Kuna oleks soov uuesti tegelema hakata, kas peaksin minema päris algkoolitusele või on ka võimalus valida mingi lisakoolitus, nagu kaunistuskoolitus vms. Mis firma geele oskate kõige rohkem soovitada? Minu enda lemmiktooted olid Feel Good.
Ette tänades :)

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Antud valdkond areneb-täieneb suure kiirusega ja kindlasti on väga palju uusi võimalusi eemal oldud aastate jooksul juurde tulnud. Kuna tegemist on siiski ka "käsitööga", siis kogemuste põhjal julgen arvata, et ka käeline tegevus vajab uuesti sissetöötamist.
Erinevad firmad pakuvad erinevaid tooteid, mõned vajavad alusgeeli ja mõned pealisgeeli jne. Millist geeli ja kuidas kasutada, on isikliku eelistuse küsimus. Samuti on koolitused väga erinevad. Toodete kasutamise meeldetuletamiseks piisab ehk tootekoolitustest, näiteks meie korraldame tasuta tootekoolitusi. Praktilise poole meeldetuletamiseks ja kindlustunde tagasisaamiseks võiks siiski õpetaja käe alla korra või paar uuesti hoolduse ja paigalduse läbi teha. Selliseid täiendkoolituse võimalusi on ka meil pakutud ja kindlasti saab seda koolitajatega kokkuleppel korraldada.
Lahendusi on palju, soovin julget meeldetuletamist.
 

Küsimus: Kunstküüned ja ujumine?17.01.2011

Tere,
Kas kunstküüntega võib ujumas käia? Tänan ette vastuse eest!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Kui on vastavalt nõuetele ja õigesti paigaldatud ja hooldatud kunstküüned, on ujumine ohutu.
 

Küsimus: Haprad küüned17.01.2011

Tere,
Mida peaksin tegema, et küüsi tugevdada? Olen kimpus lõhenevate küüntega.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Lõhenevate küünte põhiline probleem on küünte kuivus. Kõige aluseks on küünte järjepidev hooldamine ja alustama peaks küünte õlitamisest masseerivate ringjate liigutustega küünevalli juures. Kindlasti ei tohiks vahele jätta käte igapäevast kreemitamist. Talvisel ajal võiksid kreemid olla rasvasemad ja pole paha ka tavalist vaseliini kätele määrida. Kui aega rohkem, tasuks kätele ka õlivanni teha või maniküüri juures parafiini hooldust. Need kõik niisutavad ja toidavad küünt ja kogu kätt tervikuna
Kui tegemist kihistuvate küüntega, tuleks lõhenev osa küünelt kergelt ära poleerida, et kihid kaugemale edasi ei läheks. Seejärel õlitada-kreemitada. On olemas ka tugevdavad ravilakid. Nende puhul tuleks järgida täpseid kasutamisjuhiseid. Liigse või vale tarvitamisega võite hoopis vastupidise efekti saavutada, et küüned muutuvad veel rabedamaks ja kergemalt murduvaks. Terve küüs on hästi niisutatud ja toidetud ning elastne. Veel soovitan külmade ilmadega kindlasti kanda kindaid ja kodutöödel kodukeemiat kasutades ka kaitsekindaid.
 

Küsimus: Millised kunstküüned valida?04.01.2011

Tere, kui mul on soov paigaldada endale kunstküüned, siis millise valiku ma peaks tegema, st., et kas geel-, kangas- või hoopis akrüülküüned?

Tervitades,
Kersti

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tehnoloogia valik sõltub kliendi küünetüübist, kliendi elustiilist ja natuke on see ka maitse küsimus.

Akrüülküüsi peetakse kõige tugevamaks materjaliks, soovitaksin seda juhul kui klient soovib keskmisest pikemaid küüsi või kui on töö, kus on kerge küüsi pikkuse tõttu murda. Akrüülküüned võimaldavad erinevaid disaine küünele teha. Miinuseks on ehk liiga tugev materjal, mis nõrgemale küünele ei sobi.

Geelitehnoloogias on väga palju erinevaid geelimaterjale, millest võib sõltuda elastsus, tugevus ja püsivus. Üldiselt peetakse geelitehnoloogias tehtud küüsi teistest elastsemateks. Võimaldab ka nii disaini kui lihtsalt lakitud küüsi.

Kangasküüntel puudub elastsus, ent küüned jätavad väga õhukese ja loomuliku mulje. Võimalik teatud värviliste geelidega katta ja lakkida.