Politsei

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas baari turvatöötaja tohib keelata mul baari sisenda, kui mul on kotis suletud alkoholi pudel?24.11.2017

Tere
Kas baari turvatöötaja tohib keelata minul kainena baari sisenemist kui mul kaasas kinnine alkoholi pudel mida ei tõesti ei kavatse baaris sees tarbima hakata ning hoian seda kindlalt endaga kaasas olevas kotis?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, on. Turvatöötaja peab tagama turvalisuse objektil, sealhulgas selle, et külastajad peaksid kinni baari sisekorrast.
 

Küsimus: Mida teha, kui naaber kuulab nii vali muusikat, et me ei saa elada?24.11.2017

Tere.
Meie oleme hädas naabriga, kes kuulab väga valjusti muusikat. Ta teeb seda aega valimata. Päeval ja öösel. Muusika on nii vali, et segab meil televiisori vaatamist. On olnud juhus, kus naaber kuulas peaaegu kolm ööpäeva järjest ühte ja sama laulu. Muusika võidakse keerata kõvaks kell 4 hommikul või kell 7 hommikul. Naabri endaga on raske jutule saada. Majal on koridoride uksed lukus ja korteri ebakorrapäraselt. Sestap ei ole me kindlad täpselt millises korteris lärmav naaber elab. Oleme tähelepanu köitmiseks kopsinud vastu põrandat. Paar korda aitas. Oleme kopsinud mopivarrega vastu akent. Mõned korrad aitas. Viimati mitte eriti. Oleme vahetanud teravaid sõnu. Hetkel on kell 21.30 ja muusika mängib kõvasti juba kolmandat tundi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud olukorras on ainuõige lahendus kutsuda välja patrull kui muusika on häiriv.
Kindlasti tasuks suhelda ka korteriühistuga. Kui tegemist on üürikorteriga siis teavitada korteri omanikku probleemist. Tihti on sellised üürilised oma käitumisega tinginud üürilepingu lõpetamise.
 

Küsimus: Kes tegeleb, kas politsei või pank, kui minu kontolt on tehtud makse, mida ma ise pole teinud?24.11.2017

Kui minu krediitkaardilt on tehtud ülekanne ostu eest, mida ma pole teinud ja ma olen teinud pangale tagasimaksenõude. Kas on vajalik teha avaldus ka politseisse või tegeleb sellega ainult pank?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui keegi on kasutanud Teie krediitkaarti Teie loata siis jah, võite ka PPA-le avalduse esitada.
 

Küsimus: Kuidas saada selgus, kas saan juhilube teha või mitte?24.11.2017

Tere. Oskab keegi öelda, mis tähendab seaduses korduvalt. Sain väärteo protokolli LS 259lg1 rikkumises. Jalgrattal puudusid helkurid. Plaan on teha juhiluba ja LS kirjas, et juhiluba väljastatakse isikule, kellel ei ole karistatust käesoleva seaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või ei ole korduvalt karistatud käesoleva seaduse 15. peatükis sätestatud väärtegude eest, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud rikkumised. §259 on 15.peatükis ja nüüd ei saagi aru kas saan minna eksamitele või ei. Olen varem korra karistatud sama paragrahvi eest aasta tagasi ja see pole makstud. Olen saanud erinevaid vastuseid ja vaja teada, kas on mõtet praegu teha autokooli või tuleb oodata aasta.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Korduvust vaadatakse kehtivuse järgi. Väärtegu kehtib 1 aasta peale karistuse kandmist. Seega Teie puhul, kui olete saanud karistada õigusrikkumise eest ja otsustanud seda trahvi mitte tasuda, võib tõesti saada see takistuseks eksamile pääsemisel ja juhtimisõiguse omandamisel.
 

Küsimus: Kust ma leiaksin oma liiklustrahvi, kui olen selle kviitungi kaotanud ja liikluskuriteoga olen hakkama saanud Lätis?24.11.2017

Tere, kust ma leiaksin oma liiklustrahvi, kui olen selle kviitungi kaotanud ja liikluskuriteoga olen hakkama saanud Lätis? On seda veebipõhiselt võimalik kusagilt leida ja näha, kuhu ja kellele ma raha kandma pean, et seda trahvi enam poleks?

Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Selle murega peate pöörduma Läti politsei poole. Kontaktid leiate siit: http://www.vp.gov.lv/?id=144&said=144
 

Küsimus: Kust ma leian põhjuse, miks ei lasta juhieksamile, tean ei jäin vahele, aga karistuse kohta mingit jälge ei leia?24.11.2017

Tere. Lõpetasin autokooli, aga nüüd eksamitele minna ei saa? Tean, et sõitsin autoga eelmise aasta juunis ilma juhtimisõiguseta ja kainena. Kõik dokumendid ja ülevaatus oli korras. Mitte kuskilt ma ei näe kas olen selle eest trahvi saanud või mitte. Aga keeld ark-s on peal. Vaatasin üle ka rik.ee.eesti.ee. kuskil midagi pole ja rohkem aasta jooksul pole politseidega mingit tegemist olnud. Palun abi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui Teid tabati juhtimast mootorsõidukit omamata selleks vastava kategooria juhtimisõigust siis alustati Teie suhtes väärteomenetlust. Kui kohapeal Teile trahvi ei määratud siis on tegemist üldmenetlusega, mille otsusele tuleb ise politseijaoskonda järgi minna. Seega peakski Teie esimene kõik olema politseijaoskond, kes Teie suhtes menetlust läbi viib.
Aastane keeld kaob kui karistus on aegunud, ehk siis keeld on 1 aasta peale trahvi tasumist/karistuse kandmist.
 

Küsimus: Kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis, kui otsus jõustus?24.11.2017

Tere
Jäin peaaegu aasta aega tagasi esimest korda lubadeta sõidu eest vahele ning sain trahvi. Seda ma ära maksnud ei ole, 2 nädalat hiljem jäin uuesti vahele ja siis sain ÜKT 10 tundi mille ma tegin ilusti ära. Tean seda, et kui kolmandat korda aasta jooksul vahele jääda on see kriminaalne asi. Küsimus on siis, et kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis kui selle esimese vahelejäämise korra otsus jõustus? :)
Lisaks on mul küsimus, et see rahatrahv, mis ma sain, kas selle kohta on kuidagi võimalik avaldust teha, et see asendataks ühiskondliku tööga või arestiga?
Tänan vastamise eest ja ilusat suvist ilma.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See aasta hakkab "jooksma" hetkest kui olete karistuse kandnud, ehk siis trahvi maksnud. Sellise avaldusega peate pöörduma kohtusse.
 

Küsimus: Mida teha, kui mees kirjutas, et soovib minu surma ja tunneks selle üle rõõmu?24.11.2017

Tere

Olen 23-aastane naine ja meil on ühine 2-aastane laps. Ükspäev kirjutas lapse isa, suhtlesime Skype-i teel ja kirjutas mulle, et tahab, et ma ära sureks ja lisaks tunneks selle üle rõõmu?
Olen siiani endast väljas ja liimist lahti, ega suuda seda seedida, kardan ka enda ja lapse pärast. Kuidas käituda sellises olukorras ja kust saada kaitset? Selline kirjavahetus oli nädal aega tagasi, läksin endast välja ja kirjutasin sama vastu.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie küsimusest ei loe otseselt välja, et mees oleks lubanud Teid ära tappa. Kellelegi surma soovimine paraku karistatav ei ole. Muidugi kui teate, et mees on agressiivne ja on kahtlust arvata, et ta võib siiski püüda Teid tappa, tuleb pöörduda otse politsei poole. Samas antud olukorras, kus soovisite kumbki vastaspoole surma on ka mehel samad õigused.
 

Küsimus: Kas endiselt kehtib reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist?24.11.2017

Tere, see teema on vist siit kunagi ka läbi jooksnud, aga küsija suu pihta ei lööda. Jäin suvel vahele ilma juhilubadeta sõitmisega ning määrati rahatrahv. Kaebasin otsuse edasi ning lõplik kohtuotsus selgus oktoobri lõpus, mil maksin ka oma trahvi ära. Seoses sellega küsimus - kuna mul oli autokool lõpetatud, aga ARK eksamid tegemata, siis kas endiselt kehtib see reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist? Ja kui kehtib, siis kas kuupäevast, mil määrati mulle protokoll või kuupäevast, mil jõustus lõplik kohtuotsus? Seoses sellega - kas ARK eksameid ei ole võimalik ära teha nii, et mulle juhiluba lihtsalt kätte ei anta? Olen küll kursis sellega, et ARK eksami tegemine=juhtimisõiguse väljastamine, aga ilma juhiloata ma ikka sõita ju ei tohi - küsin, sest ARKi järjekorrad on väga väga pikad ja seda just suveperioodil.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, see reegel kehtib endiselt ja 1 aasta hakkab tegelikkuses "jooksma" sellest kuupäevast kui trahvi ära maksite. Kahjuks ei ole võimalik selle aja jooksul ka sõidueskamit sooritada.
 

Küsimus: Kidas saada lahti hüljatud sõidukist, mis risustab ümbrust?24.11.2017

Tervist
Tallinnas ühe maja juures on juba pikemalt seisnud sõiduk, inimeste ütluste järgi ca aasta. Keegi ümberkaudsetest inimestest ei tea masinast midagi. Uksed lahti. Seest täiesti mädanenud. Materiaalne väärtus olematu. Omanik teadmata. Sõiduk seisab osaliselt hoone uste juures ning takistab igapäevaselt inimeste olmetegevus, vahel ka liiklust. Kuidas sellest sõidukist lahti saada?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Selle murega tuleks pöörduda linnaosavalitsuse või MuPo poole.