Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas 2 nädalat peale varbaküüne eemaldamist oleks mul võimalik minna SPA-sse?30.04.2014

Tere,
lõikasin mingi aeg suure varba küüne liiga lühikeseks ja peale seda lõin varba kuskile väga kõvasti ära ning varba nurka tekkis teravast küüne servast haav, küüs hakkas sisse kasvama ja kiire elutempo tõttu ei jõudnud pikka aega arstile. Perearst diagnoosis küünevalli põletiku ja kirurgi sõnul tuleb küüs ära võtta, sest põletik on suhteliselt äge.
Minu küsimus: kas 2 nädalat peale varbaküüne eemaldamist oleks mul võimalik minna SPA-sse, kas see on täiesti välistatud või kuidas ma peaksin toimetama? Kujutan ette, et kahe nädalaga võiks otsene lahtine haav kui selline paraneda ja ei tohiks olla takistusi kloorivees sulistamisele.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, olete väga õigesti käitunud, et oma probleemiga arsti poole pöördusite. Kuna iluteenindajal ei ole voli ega piisavaid teadmisi, et erinevaid haigusi diagnoosida või ravida, siis paraku tuleb ka esitatud küsimustega siiski arsti poole pöörduda. Kiiret paranemist!
 

Küsimus: Kuidas ära tunda küüneseent?05.04.2014

Minu suure varba küüs on nii paks, et peale vajutades teeb valu. Väikeste varvaste küüned on ka paksud. Kas see ongi küüneseen?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
paraku on nii, et küüneseent saab diagnoosida vaid arst. Küüne paksenemine võib olla mitmete muude põhjuste tagajärg. Samuti võib valul olla mitu põhjust. Soovitan probleemiga kindlasti arsti poole pöörduda, et kiiremas korras oma ebamugavusest ja samuti valust lahti saada.
 

Küsimus: Kas küüneõli mõjub küünevallile või imendub läbi küüneplaadi?08.03.2014

Tere,
Soovin kasutada õigesti küüneõli.
Kas küüneõli imendub ka läbi küüneplaadi? Kas küüneplaat on läbilaskev/poorne? Kuhu küüneõli oma toimet avaldab täpselt? Kas oskate ka toetavat lugemismaterjali soovitada?
Aitäh!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, küüneõli on mõeldud enamasti küüne ümber oleva nahavalli pehmendamiseks ja toitmiseks. Terve ja kahjustamata küüneplaat on piisavalt tugev ja sarvestunud, et sealt mingid ained läbi tungiks. Küüneplaadi õlitamine ei kiirenda kasvu ega toida küünt. Kogu küüne toitainetega varustamine ja hapniku transportimine toimub läbi vereringe küünemaatriksis, kus tekib uus küüs. Soovitan õli kasutada masseerivate liigutustega eriti küünemaatriksi piirkonnas ja nahavalli pehmendamiseks kogu küüne ümbruses.
 

Küsimus: Kust saaks osta ja mis nimetusega on saadaval karvu pleegitavat kreemi?21.11.2013

Tere!
Sooviksin pleegitada karvu käsivartel. Olen uurinud paljude kreemide kohta, kuid tulemust ei ole.
Kas Eestis on kuskil apteegis või ilutoodete poes saadaval karvu pleegitavat kreemi? Kui jah, siis kus ja mis on toote nimi? Äkki saab kuskilt tellida?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Ei ole kuulnud, et oleks tänapäeval sellist kreemi võimalik kusagilt osta.
 

Küsimus: Kas enne jumestuskreemi tuleks näonahale kanda näokreemi?21.11.2013

Tere,
Kas enne jumestuskreemi tuleks näonahale kanda näokreemi? Tänan

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Enne jumestuskreemi kandmist nahale on soovitav kanda nahale sobiv näokreem. Kreem peaks hästi imenduma, et jumestuskreem ei jääks läikima.
 

Küsimus: Milles võib olla probleem kui alla 2-aastese lapse varbaküüned mõranevad ja lähevad koledaks?24.09.2013

Mul on mure 1a 9 k lapsega, tema varbaküüned lähevad järgest hullemaks. Enam ei kasva peaaegu üldse, mõranevad, näevad koledad välja. Olen kaks korda perearstile näidanud, esimene kord ütles, et see on normaalne ja teine kord olevat kitsad jalatsid süüdi. Probleem selles ongi, et suvel olid lahtised jalatsid ja krõpsuga reguleeritavad, mis ei puutunud üldse varvastega kokku. Küüned aga lähevad aina koledamaks, milles võib olla probleem?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Olete täiesti õigesti tegutsenud ja oma muret perearstiga jaganud, sest iluteenindajal ei ole voli ega vastavat haridust, et haigusi diagnoosida või ravida. Soovitan usaldada arsti arvamust.
Omalt poolt oskan soovitada vaid seda, et lapse varbaküüned tuleks hoida lühikesed ja neid võiks mõne loodusliku õliga (näiteks riitsinusõliga, mis soodustab küünte kasvu ja tugevdab küüneplaati) masseerida.
 

Küsimus: Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on?10.09.2013

Tere!
Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on? Tüdruk on 10-aastane ja käis emale peale, et tahaks blonde juukseid (tema loomulik juuksevärv on tumedam pruun ja juuksed pikemad). Ema lasigi lapse juuksed blondiks värvida juuksuris. Lapse pea haises veel mitu päeva kemikaalide järgi. Kas on olemas mingi vanuse piir või kui ema luba, siis võib ka imikuid blondeerida.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu tõekspidamiste järgi tohib värvima hakata alles siis, kui leiate esimese halli juuksekarva. Alles siis on organismil vastupanu kemikaalidele.
Kahjuks ei ole kuskil reeglit, mis keelaks lapsi värvimast. Lapse eest otsustab lapsevanem või hooldaja.

Terv KK
 

Küsimus: Kuidas veenduda, kas mulle sobivad blondid juuksed?10.09.2013

Tere!
Minu loomulik juuksevärv on keskmine "kartulikoor", silmad on rohekad pruunikad - oleneb valgusest, kas mulle sobivad pealt blondid ja alt tumedad juuksed?
Juuksed on keskmist kasvu.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Teil on väga kaunid silmad. Kindlasti sobivad teile kõik kuldsed, vasksed, ka soojad pruunid toonid. Kontrollige kas need toonid sobivad ka Teie nahaga.
Tervitades KK
 

Küsimus: Kuidas ma saaksin proovida enne juuste värvimist, kas mulle see värv sobib?10.09.2013

Soovin värvida enda juuksed pealt heledaks ja alt tumedaks, aga ma ei tea kas mulle sobib. Kas on võimalik kuidagi enne proovida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kindlasti on väga raske midagi soovitada kui ma teid ei näe. Aga minge parukapoodi ja proovige erinevaid parukaid. Siis näete ise, kas sobib või mitte.
Enne kui hakkate just seda värvitehnikat proovima, mõelge enne järgi. Te teete optiliselt oma juuksed õhemaks.

Jõudu KK
 

Küsimus: Miks juuksed ei kasva ühtlaselt?10.09.2013

Tere!
Selline mure, et mul on õhukesed juuksed, veidi laines. Tahaksin pikemaid juukseid, kuid siis pean jälle lühikeseks lõikama, kuna osa juustest ei kasva nii pikaks kui teised. Kui juuksed on pikemad, siis jääb selline mulje, et osa juustest nimelt maha lõigatud ja teised on pikemad, nagu venitatud pikemaks.
Teismelisena olid ilusad paksud juuksed, kasvasid hästi ja kiiresti. Millest see võib nii olla? Hooldan juukseid, ei föönita ja ei kammi juukseid, kui need on märjad?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõige õrnemad juuksed on inimesel meelekohtadel ja kõige tugevamad kuklas. Sellepärast ka tundub, et osa juustest on lühemad, kuna nad on peenema tekstuuriga ja kuluvad kiiremini. Kasvu suhtes aga olen üsna kindel, et kasvavad täielikult ühe palju kõikjal.
Ühest juuksejuurest kasvab välja 4-6 juuksekarva ja nad kõik on eri vanustega ehk siis 1 päevane, 1 nädalane, 1 kuune jne. st seda, et teil on kõikides kasvufaasides juukseid (päris ühepikkuseks ei ole võimalik kunagi juukseid saada). Kui juuksed on saavutanud oma täispikkuse, tuleb puhkeperiood ja siis väljalangemine ja jälle kõik otsast peale kogu ring.
Kõikidel juustel on oma pikkus, millest nad üle ei taha kasvada ja tihti sinna ei saa me ka midagi parata. Kellel kasvavad ülipikaks, kellel õlgadeni.
Kontrollige palun oma kilpnäärme talitust (perearst või endogrinoloog) ja kaltsiumi organismis. Kontrollige kindlasti oma toitumist ja loobuge stressist.

Kaunist sügist KK