Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kuidas saada juuste loomulik värv tagasi?28.10.2012

Tere,
Mul on loomulik värv selline keskmine kartulikarva. Olen viimasel ajal värvinud Garnieri hõbeblondi värviga. Nüüd mõtlen, kuidas saada oma loomulik juuksevärv tagasi. Tahaksin, et pea oleks ühtlast värvi. Välja kasvatada oleks suhteliselt jube. Kui triibutada, siis millist värvitooni peaks valima - tumeblondi? Lugesin Teie eelnevatest vastustest, et Davinesil on selliseid toonivaid šampoone - milline mulle sobiks? Kust üldse selle sarja tooteid saab väljaspool Tallinna? Kas see kirjuks ei jäta pead? Ega mul nii laitmatult pole ka värvitud, suhteliselt kirju on pea :(

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Sõltub, kas Te soovite, et optiliselt oleks juukse värv heledam või tumedam, kui olete oma juuksed loomulikku värvi saanud. Kui Teie soov on olla siiski säravam kui kartuli värv, siis soovitan värvi välja kasvatada heledaid salke tehes - laske need teha ainult pealaele ja aeg-ajalt meelekohtadele. Üldmulje on hele niikaua, kui oma värv välja kasvab. Hiljem, kui tahate ka salkudest lahti saada, võib neid toonida balsamitega. NB! See on kõige juuksesõbralikum viis!

Davinesi tooteid saab osta Tartus, Võrus, Jõgeval ilusalongidest ja I.L.U. kauplustest.
 

Küsimus: Mida teha, kui üks küüs läheb pidevalt pikuti lõhki?02.10.2012

Tere!
Mul mure, et ühe sõrme küüs läheb kogu aeg pikuti keskelt pooleks. Olen hoidnud seda küünt hästi lühikesena, et ei jääks kuhugi kinni ega rebeneks edasi, aga ikka on katki. Mööda küünt läheb kohe joon ja see küüs muudkui läheb edasi katki... Teised küüned on terved ja tugevad. Proovisin ka kunstküüsi kanda, et ehk siis püsib tervena, aga kasvas nende alla ikka katki. Kas see jääbki selliseks või saan kuidagi ravida?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Kirjelduse järgi otsustades tundub, et küünel on juurevigastus. Sellisel juhul ei olegi midagi kahjuks teha, seda parandada sellisel juhul ei saa, aga kas tegemist on ikka juurevigastusega, saab ilmselt arst välja selgitada.
Lahendus oleks, et seda ühte küünt võiks katta kunstküünega (sobib hästi näiteks kangasküüs, mis jääb õhuke ja loomulik), siis ei jää küüs kuskile kinni ja on kaitstud.
 

Küsimus: Kuidas saada lahti silma all olevatest kotikestest?20.09.2012

Palun nõu, kuidas lahti saada silma all olevatest kotikestest?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Eelkõige on vaja välja selgitada, et see pole tingitud tevisehädadest.
Kosmeetika ja massaaži salongides pakutakse sel puhul lümfiringet ja mikrotsirkulatsooni parandavat käsimassaaži ja aparaadihooldusi, mis tuleb läbida kuurina. Kodusel meetodil võib igal hommikul enne silmakreemi kasutamist ergutada silmaaluseid aeglase kerge vajutusega sisenurgast väljapoole, vähemalt viis korda.
 

Küsimus: Kui varba küüne alla on tekkinud vedelik ja serva vill, kas siis peaks arsti poole pöörduma või saan ise ravida?21.08.2012

Paar nädalat tagasi hakkasid mul valutama vasakul ja paremal jalal suure varba kõrval olev varvas. Ma ei teinud sellest alguses eriti välja, kuni juba väga valus oli.
Ma eemalsasin küünelaki ja avastasin, et vasaku jala varbaküüs on alt lilla ja küünenahk õrnalt kahtlast värvi (kollakas-rohekas).
Parema jala küüne juurde oli tekkinud vill, mille ma katki tegin. Sealt tuli kollakat vedelikku välja kui küüne peale vajutasin. Küüne alla oli justkui kogunenud mingi vedelik. Kui tundus, et midagi enam välja ei tule, puhastasin selle lilla vedelikuga (ainuke, mida tol hetkel käeulatuses oli).
Apteegist toodi mulle Braunovidoni salvi. Olen seda nüüd mõlemale varbale määrinud umbes 2 päeva. See, kus vill tekkis, on suhtleliselt hea välimusega. Teine on endiselt küüne alt tume (nagu oleks verevalum). Kuid peale salvi kasutama hakkamist ei valuta varbad enam.
Tegu pole ka sissekasvanud varbaküüntega, seda on mul esinenud ja see pole seda moodi.
Kas ma peaksin midagi enamat ette võtma, kui salvi määrimine või ootama ja vaatama ehk saab ise korda?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Kirjelduse järgi jääb mulje, nagu oleks mõlematel varvastel mingi trauma, näiteks võib see olla jalanõudest, paraku on aga raske nägemata midagi kindlat öelda. Te käitusite väga õigesti, mis iganes seal küünel või varbal on, siis tuleb kindlasti mõne des. vahendiga puhastada (lilla vedelik või muu haavapuhastaja) ja peale määrimiseks sobib väga hästi salv, mida juba kasutate. Kui tegemist on traumaga, siis peaks see tasapisi paranema. Juhul kui nädala või paari jooksul ei ole paranemist märgata, siis peaks kindlasti arsti poole pöörduma, kes paneb juba täpsema diagnoosi ja määrab ravi.
 

Küsimus: Millise värviga peaks blondeeritud juuksed helepruuniks värvima?19.08.2012

Tere,
Soovin oma blonde juukseseid (blondeeritud) helepruuniks värvida. Millise poevärviga võiks seda teha, et tulemus jääks ilus ja mida peaks veel silmas pidama?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Imetlen Teie julgust, kuna see protseduur on ka juuksuri jaoks paras pähkel ning tulemust ei oska 100% ette näha.

Võite proovida nii: võtke sari, millel on värvi vahud ja värvitoonid sarnased. Värvige juuksed esmalt vahuga, peske ja kuivatage. Seejärel võite üle värvida, kuna juustele on antud lisapigmenti ja värv jääb ühtlasem. Soovitav on üle värvida päeva-paari pärast, kui aga vahuga värvitud toon ei meeldi, kulub see pestes maha.

NB! Ärge valige kohe liiga tumedaid toone. Alustada võiks soojadest beežidest toonidest.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas hooldada kiiresti rasuseks minevaid juukseid?19.08.2012

Tere,
Mul on juuksed, mis lähevad väga kiiresti rasuseks, kuigi vahetult peale pesu on nad väga kuivad ja tunduvad kuidagi elutud. Kuidas selliseid juukseid hooldada?

Lisaks huvitab mind, kui kiiresti tavapäraselt (keskmiselt) terved juuksed kasvavad?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selliste juuste puhul on kõige õigem pesta korraga kahe šampooniga. Peanahal kasutage rasusele nahale mõeldud šampooni - pesta tuleb hästi õrnalt, et mitte ärritada rasunäärmeid, jätke šampoon pähe. Tavaliselt on toimimise aeg 3 minutit ning samal ajal peske juukseid niisutava (raviva) šampooniga. Loputage ja seejärel mask ja/või palsam, aga nii, et vastu peanahka ei läheks.

Võite proovida peanahale segu - 1 spl konjakit, 1 munakollane ja spl mett - toimib kuivatavalt. Ülejäänud juustele riitsinusõli või oliiviõli. See kõik enne pesemist. Seejärel pesta niisutava šampooniga ning palsam ikka ainult juustele mitte nahale.

Juuksed kasvavad sõltuvalt, kas nad on kasvu-, puhke- või väljalangemisperioodis 0,02-2 cm kuus. Kasvavad ka siis, kui on väljalangemisperiood :)

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas mustaks värvitud juuste otsad punaseks värvida?24.07.2012

Tere,
Mul on hiljuti värvitud mustad juuksed, kuid ma tahaksin värvida juuste otsad punaseks või siis teha punased triibud juustesse. Kuna mustale ei jääks teised värvid eriti peale, siis kuidas ma peaksin seda tegema?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et mustadesse juustesse punaseid triipe teha või otsi punaseks värvida, tuleb eelnevalt need salgud või otsad ära blondeerida ja siis üle värvida. Piisab kui blondeerida paari astme võrra heledamaks. On olemas ka otse värvid, mis segatakse blondeerimisvahendi sisse ehk siis helendatakse ja värvitakse üheaegselt.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas armiline punane laik võib päevitamisega kaduda?28.05.2012

Tere,
Näol on arm, mis on tasapinnaline, kuid punakas laik. Käisin nahaarsti juures ning tema ütles, et arm vajab lihtsalt päikest. Ei osanud ta mulle ühtegi kreemi ega midagi soovitada. Ütles, et seni, kuni päikest pole, kasuta puudreid. Olen nüüd mitmel korral võtnud päikest, kuid see laik muutub päikese käes punasemaks või mulle lihtsalt tundub nii. Ma tahaksin teada, et kas see oli õige soovitus, et päikesega kaovad armid?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kahjuks ei selgu küsimusest, kui vana arm on. Mina soovitan päikese käes kanda nahale päikesekaitsekreemi vähemalt SPF 50 või SPF 30. Kindlasti peab kandma päikesekaitsekreemi ka armile. Ilma kaitsekreemita võib punetav arm pigmenteeruda ja muutuda pruunimaks. Pigem soovitan armile päikest mitte võtta.
Puudri päikesekaitse faktor on madal ja ei kaitse nahka piisavalt antud olukorras.
 

Küsimus: Olen loomulik blondiin, hetkel on juuksed mustaks värvitud - kuidas blondi tooni tagasi saada?17.05.2012

Tere,
Olen loomulik blondiin, väga heleda nahaga, sinised silmad. Sooviks oma blondi värvi tagasi saada.
Paljud soovitavad värvi loputust ja toonida iga kord heleda värviga musta jne. Aga mis see õige lahendus oleks, et efektiivselt saada mustast blondiks tagasi?
Ja kas on üldse mõtet hakata pingutama, kui juuksed on mul suhteliselt haprakesed (mitte just kõige paksemad).

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loomulikku naturaalset tooni juba värvitud juustel tagasi ei saa - ehk siis tuleb see lihtsalt välja kasvatada. Selleks, et üleminek oleks pehmem, tuleb tumedat osa pleegitada (tehnika, kuidas seda teha, sõltub Teie juuste olukorrast ja seetõttu ei ole siin ühest vastust).

Minu arvamus on, et kui olete loomulikult blond, siis ei sobi Teile mustad juuksed ja blondil on ka väga raske väljakasvu korras hoida, kuna juba pool cm väljakasvu jätab mulje, et olete kiilas.(sorry)
Pingutada tasub alati kui tulemus paremaks läheb. Kõik me tahame ikka ilusamad olla.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Kui tõene on poekettides müüdavate juuksehooldustoodete halb mõju juustele?17.05.2012

Tere,
Minu juustele meeldib Garnier Fructis toodete sari. Kuna juuksed on lokkis ja seega ka kuivad, siis tundub, et see sari niisutab ja mõjub mu juustele kõige paremini. Küll aga mõned kallimad tooted teevad paljud juuksed kahuseks ja ruttu mustaks. On vähe sarju, millega täiesti rahul saan olla.

Olen kuulnud ning ka minu oma juuksur viitab, et regulaarselt ei tasu Fructis sarjaga juukseid hooldada. Olen aga samas oma juustega peale pesemist rahul. Kui tõene siis on poekettides müüdavate juuksehooldustoodete halb mõju juustele? Kui näiteks kasutada korra kuus Joico sügavpuhastavat šampooni (mis on tõesti hea leid) ja siis ülejäänud aja põhiliselt kasutada Fructis tooteid. Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Vahe on lihtsalt koostisainete koguses. Salongi toodetes on kasulikke aineid rohkem kui poes müüdavates ja vee sisaldus väiksem. Vahe on ka keemiliste valemite tasakaalus. Tihti on poetoodetes ka silikooni rohkem sees ja seetõttu tunduvad juuksed siledamad ja läikivamad.

Kui lähete poe toodete pealt üle salongi toodetele, on loomulik, et teie juuksed näevad alguses "koledamad ja viletsamad välja" - tuleb lihtsalt varuda kannatust ja neid ravida.

Olen enda juustel proovinud Fructise sarja tooteid (minul on blondid lokkis juuksed) ja tulemus oli väga hea, mõne aja möödudes muutusid aga juuksed venivateks. Selleks, et korda saada, pidin paju vaeva nägema.

Sügavpuhastava šampooniga pesemine on super, aga peske 2 korda kuus. Peale pesemist tehke kindlasti veel sügavatoimelist maski, mis toidaks juukseid seestpoolt ja parandaks pealmist juuksekihti.


Kaunist kevadet, KK