Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kui hea on näonahale näopuhastussvamm?22.03.2013

Tere,
Kasutan näonaha puhastamiseks näopiima. Eemaldan seda näopuhastus svammiga. Seda on mugav kasutada. Kui hea aga see svamm näonahale on tegelikult? Nahatüüp on mul kombineeritud-normaalne (seal vahepeal).

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Näopuhastussvammiga puhastamine on tõesti mugav, aga iga kasutuskorra järel tuleb see hoolikalt pesuainega puhtaks pesta. Näonahale mõjub svammiga puhastamine pisut koorivalt ja ei asenda koorivaid kreeme.
 

Küsimus: Kas on lootust, et stressi tõttu väljalangenud juuste asemele kasvavad uued?16.03.2013

Juuksed langesid välja stressist. Kuid nüüd on väljalangemine peatunud, kuigi juuksed väga-väga õhukeseks jäänud. Kas on üldse võimalik pakse juukseid tagasi saada? Kas sealt, kus juuksed välja langesid kasvavad ikka uued juuksed tagasi?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui Teil ei ole juuste väljalangemine kui haigus, siis kindlasti kasvavad tagasi. Peate pöörama rohkem tähelepanu peanaha vereringele. Masseerima korralikult pead igal õhtul (see võib küll ergutada ka rasunäärmete tööd aga vaev tasub ennast ära).
Kasutama šampoone, mis sisaldavad piparmünti, mentooli, mägiloorberit, kodustest vahenditest sibula mahla või tšillit.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Millist kodust maski juustele teha, et muuta neid säravamaks?16.03.2013

Tere
Mul on suur mure juustega. Need on väga elutud ja tuhmid, tervisel pole viga, seega lihtsalt pika elu jooksul on nad vaesekesed tugevalt vatti saanud. Ikka õhtul blondi peaga magama ja hommikul süsimusta peaga üles.
No tekkis tahtmine tugevalt muuta. Blondeerinud olen ennast kogu elu. Nüüdseks olen jäänud triibutamise juurde, sest peanahk ei kannata enam keemiat, isegi keemilised lokid teevad nahale liiga.
Missugust kodust maski saaks juustele teha, et muuta neid natuke säravamaks? Õnnetus selles, et allergia tõttu ei sobi mesi, pähklid.
Millega teha ja kuidas täpselt?
tänan
siiski õnnelik vanaema

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Peaksite oma peanahka aeg-ajalt õlidega määrima enne pesu ja peale pesu loputage, kas sidruni veega või vihaleotus veega või kaselehe teega - kõik annavad suurepärase läike. Kui soovite olla külm blond, siis sobib sidrunivesi 0,5 sidruni mahl 1 liitri vee kohta.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Kuidas hooldada, kui juuksed on nõrgad ja murduvad kergesti?16.03.2013

Mul on suur mure oma juuste pärast. Olen 29 a. Juuksed on tegelikult väiksest peale olnud sellised õrnad ja olen alati püüdnud neid hoida, ravida. Suur osa on muidugi sellel, mis looduse poolt kaasa antud aga samas ca 10 aastat tagasi saavutasin selle, et juuksed olid tunduvalt paremas seisus. Juuksed on natuke õlgadest allapoole, sirgendanud-lokitanud ei ole kunagi, värvinud olen u 5 aastat aga seda sellepärast, et halli on juba väga palju ja minu tumedatest juustest paistab see kohe välja. Püüan värvimistel vahet hoida võimalikult kaua, vahel 2 kuud, kuigi väljakasvu arvestades peaks värvima 3 nädala tagant. Teen kodus regulaarselt maske, kasutan riitsinusõli, nõgesetõmmist jm. Hobusesabas juukseid ei kanna, tavaliselt kas lahtiselt või üles panduna, viimistlusvahendeid ei kasuta üldse. Pesen pead reeglina üle päeva. Toitumist jälgin väga ja nt küüned on heas seisus. Stressi on kindlasti. Räägin juuste olukorrast. Kui peanahka vaadata, siis on juuksed tihedad tegelikult, v.a meelekohtadel ja palju on näha ka uusi kasvavaid juuksepoegi. Hooldusega olen saavutanud selle, et juuksestruktuur tundub olevat tugevnenud, paksem. Otste lõhenemisega ei ole kunagi erilist muret olnud, seda on üsna vähe. Aga viimasel ajal olen märganud, et väga palju on juuste murdumist, isegi peanaha lähedal, mitte ainult otstes. Näen seda murdumiskohta ja siis lõikan ise ära, mõni karv on isegi mitmest kohast korraga murdunud. Ja vahel on mõni karv ka sõlme läinud. Kõige rohkem häirib see, et kui vaadata üksikut juuksesalku, siis näeb see välja nagu kuuseke, karvad eri pikkuses ja harali. Vahel ajab see täiesti meeleheitele ja mõtlen, kas ainus lahendus on siiliks lõigata. Nii et kuigi juuksed pole pikad, on nad otstest väga hõredad. Hea on see, et juustes on loomulik laine sees ja kuigi nad on tõesti õhukesed, siis hoiavad üsna kohevalt ja peale vaadates ei ole ka pilt väga hull, juuksed läigivad ja on katsudes head pehmed. Palun, kas Te oskate mulle midagi soovitada? Aitäh

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Saan Teist aru, et olete super hoolitseja, jõudu ka edaspidiseks.
Värvimine - minge üle henna ja pasma peale, kui teil on tumedad juuksed, peaks see Teile sobima (värvib ja ravib).
Murdumine - vaadake üle oma maskid. Tundub, et proteiiniga on nats liialdatud, pidage vahet ja toitke juukseid hoopis niisutavate maskide ja nt. oliivi õliga.
Kuusk - kallis inimene, Te peaksite olema õnnelik, et teil on kuuseke peas, sest kui Teil oleks kõik juuksed ühe pikkused, siis see tähendaks, et rohkem juukseid juurde ei tule ja saabub kiilanemine.
Selgitus - nahas olevatest juuksejuurtest tuleb välja 3-6 karva, kõikide sünniaeg on erinev. Kui esimene ehk kõige vanema karva eluiga lõpeb, siis ta langeb välja (see on ka kõige pikem karv) jne, jne.
Kui tahate ühepikkuseid juukseid, siis tuleb kõige lühema karva järgi ära lõigata.
Meelekohtade juukseid määrige sibula mahlaga ja tšilli tükikesega.
NB! enne proovige, kui tugevat tšillit Teie nahk kannatab, ärge liialdage!

Kaunist kevadet KK
Ärge unustaga kase ja mustsõstra hiirekõrvade teed.
 

Küsimus: Kas juuste pideva triibutamise korral oleks tervislikum värvida ainult salkude juuksejuuri?16.03.2013

Tere
Olen juba üle aasta oma juukseid juuksuri juures blondiks triibutanud, kuna endal päris tumedad. Kas oleks juustele tervislikum ainult juuksejuuri värvida või siis ikka terved salgud uuesti värvida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui te soovite, et tulevikus on Teil täiesti blond pea, tehke iga kord erinevatele kohtadele täispikkuses salgud. Kui soovite kirjuks jääda, siis samasse kohta ja ainult värvige juur, sest pidevalt ühe ja sama koha peale täispikkuses salke teha pole mõtet. Varsti võib salkude koha peal olla ainult siilike.
Terv. KK
 

Küsimus: Mida võiksin ette võtta pikkade tumedate juustega, kui senine soeng on ära tüüdanud - mis on moes 2013 suvel?16.03.2013

Tere,
Mul on suhteliselt pikad mustad juuksed, sees roosad triibud. Mis on moes suvel 2013, olen tüdinenud sellest, mis mul praegu on. Juukseid lühemaks lõigata ei tahaks, äkki oskate nõu anda, palun:)?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu arvates mustad juuksed koos roosada triipudega ei ole juba ammu moes ja soov ennast muuta tundub õige. Endiselt ja üha tugevamalt juurdub pikkade juuste värvimisse värvide sulatamine horisontaalselt ehk siis juure juurest tumedam ja otste poolt järjest heledamaks muutuv toonide vahe 0,5 kuni 2 tooni. Eesmärk, et oleks loomuliku pleekimise mulje, ainult läikega.
Kui armastate ekstreemsusi, siis mustadele peale soovitatakse looma mustreid, ainult värvideks on sinine, roosa ja valge.

Kaunist kevadet. KK
 

Küsimus: Kas mineraalkosmeetika on nahale tervislikum?29.01.2013

Tere, Mida arvata mineraalkosmeetikast? Mõtlen selle all erinevaid päikesepuudreid, lauvärve jm. Kaubanduskeskustes reklaamitakse neid eriti palju. Kas need on tõesti nahale tervislikumad?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Mineraalne dekoratiivkosmeetika sobib igale nahatüübile ja isegi erinevate nahahaiguste puhul (acne, ekseem). Mineraalne jumestuspõhi hooldab nägu kogu päeva jooksul ja ei ummista nahapoore ning laseb nahal hingata takistamata naha loomulikku ainevahetust. Kattes peaaegu märkamatu õhukese kihina nahka, on nahatoon ühtlasem ja värskem tänu vilgukivi pärlendavale omadusele. Mineraalkosmeetika eelis on see, et ei sisalda sünteetilisi värv-, lõhna-, säilitusaineid ja talki ning vismutit. Sobib ka ülitundlikule nahale. Annab päikesekaitse SPF 15.
Mineraalkosmeetika pulbrilisi tooteid saab omavahel segades avastada nende mitmekülgseid kasutusvõimalusi ja värvikombinatsioone. Pulbrilisel kujul on toodetel pikk säilivusaeg.
 

Küsimus: Kas pealae kiilanemise vastu on mingit vahendit, külgedelt ja tagant on juuksed tihedad?28.01.2013

Tere,
Olen 44-aastane mees ning probleemiks on kiilanev pealagi (tagant ja külgedelt on juuksed tihedad). Kas on olemas vahendit, mis taastaks ka pealael tihedad juuksed?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks sellist vahendit, mis taastaks väljalangenud juukseid, ei ole. Need, mis seda lubavad, on küsitava toimega. Davinesi firmal on olemas vahendid, mis hoiavad juukseid, et need välja ei langeks ja aitavad parandada peanaha verevarustust. Kindlasti aitab korralik peamassaaž igal pesukorral. Juuste väljalangemine on tingitud hormonaalse tasakaalu muutumisest.

Tervitades, KK.
 

Küsimus: Kas kodust maski on kõige kasulikum kanda niisketele või kuivadele juustele, kas enne või pärast pesemist?28.01.2013

Olen viimasel ajal poejuuksemaskidelt üle läinud kodusel teel valmistatavatele. Lemmikuks on kujunenud muna-mee-õli mask (oliivõli peanahale ja kookosõli ülejäänud pikkusele). Juuksed on peale seda ülimalt pehmed ja mõnusalt sirged (loomulik pole lokkis, vaid kergelt laines).

Küsimus on aga, millistele juustele on kõige kasulikum maski kanda (imendumise suhtes), kas niisketele või kuivadele? Kas enne šampoonitamist või peale? Siiani olen pannud pesemata kuivadele juustele. Poemaski kasutatakse ju siiski peale pesu niisketesse juustesse, kuidas on lood selle maskiga?
Siiani olen enne pesu kuivadele juustele kandnud, kilemüts pähe ja rätik sinna otsa. Alates poolest tunnist kuni paari tunnini peas hoidnud. Kas teen õigesti? Ja kui tihti peaks sellist maski tegema?
Juuksed on värvitud (blondid triibud).

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Te olete ülimalt tubli ja talitate väga õigesti. Kui kasutada muna ja mett või õli puhastel juustel, tuleb hiljem veel šampooniga pesta. Imendumise parendamiseks võiksite veel saunas ka istuda, ainult hiljem tuleb juustel lasta jahtuda, et juuksekihid kokku tõmbaksid. Muidu võite maski peas hoida terve päeva.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas keratiinravi aitaks, kui juuksed on kuivad, tuhmid ja nõrgad?23.01.2013

Tere!
Minu probleem on kuivad, tuhmid, nõrgad juuksed. Juuksed on mul umbes rinnani, seega mitte lühikesed, aga ka mitte väga pikad, keskmise paksusega, natuke lokkis. Mõned aastad tagasi blondeerisin rumala peaga, (olen olnud terve elu tumedapäine, peaaegu must) blondiks ma muidugi ei saanud, sest värv korralikult peale ei jäänud ja nii siis juuksur triibutas tasapisi juukseid heledamaks iga kuu. See aga lõhkus mu juuksed nii ära, et kohe kahju on, aga ajas tagasi minna paraku ei saa, seega otsin muid lahendusi. Peale pesu lähevad juuksed puhvi ja näevad väga kuivad ja haprad välja. Kodus olles väldin igasuguseid fööne ja sirgendajaid, aga kui pean välja minema, siis üritan nad sirgendajaga ja igasuguste vahenditega siledaks saada, sest ei taha ju välja näha nagu põrandahari. Tean, et kõige targem oleks kahjustatud juuksed maha lõigata, aga mitte mingil juhul ei taha ma seda teha, sest armastan pikki juukseid. Otsi aga lõikan siis kui näen, et need väga katki on. Olen kuulnud mingist keratiinravist, kas see minu juuste puhul aitaks või muudaks midagi? Tahaksin endale siledamaid ja pehmemaid juukseid, ilma, et peaksin sirgendajat kasutama või end lühikeseks lõikama. Olen tudeng ja ei saa endale väga kalleid šampoone ja maske lubada, kuidas saaksin oma võimatud juuksed ellu äratada, ilma et see mu rahakotti tühjaks imeks?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Keratiinravi aitab kindlasti, aga peab meeles pidama, et seda vaid mingiks ajaks, siis tuleb seda jälle korrata. Seda, kas Teie juuksed muutuvad paremaks ja kui tihti peab seda tegema, oskab täpsemalt öelda ikkagi juuksur, kes protseduuri teostab.

Minul aga jälle sellised kodused soovitused. Kasutage õli, tehke õli maske ja määrige lihtsalt peale - aitab päris korralikult. Maski jaoks kasutage oliiviõli ja igapäevaselt beebiõli.

Tervitades, KK