Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Vistrikud näonahal, millega nägu puhastada?26.04.2012

Tere.
Olen 49a vana. Minu näole hakkasid hiljuti tekkima vistrikud. Tegin ema soovituse järgi ning määrisin tiigri salviga, kuid ära need ei kadunud, vaid läksid punaseks. Millega peaksin nägu puhastama või määrima? Ootan nõuannet, aitäh.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan minna apteeki ja leida apteekri abiga BIODERMA sarjast sobiv kreem.
 

Küsimus: Pärast sportimist on varbaküüs lahti, kas saan ise ravida või peaksin arsti juurde minema?26.04.2012

Tere,
Käisin 30 km rännakul, tegemist oli spordiüritusega. Paraku valisin valed jalanõud ning jalad olid pärast rännakut suuri ville täis. Samuti olid mõlema suure varba küüne all vesivillid. Sain neist lahti ning nüüd näevad varbaküüned täiesti normaalsed välja. Juhtus aga nii, et parema jala suur varbaküüs hakkas liikuma. Spordivõistlusest on möödas juba 2 nädalat. Mida peaksin tegema - kas jätkama mingisuguse koduse raviga või pöörduma arsti juurde? See varbaküüs vist enam kinni ei kasva?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Selle probleemiga soovitaksin pöörduda perearsti poole.
 

Küsimus: Küünelaki eemaldaja ei võta lakki maha, kuidas peaksin toimima?09.04.2012

Tere,
Värvisin oma küüned sellise küünelakiga, mille sees on väiksed litrid (pärlikesed) ning nüüd ei saa ma seda küünelaki eemaldajaga normaalselt maha. Kuidas peaksin toimima?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Sädeluspulbrit sisaldavaid küünelakke on alati keerulisem eemaldada, tänu sellele püsivad nad sageli ka kauem küünel kaunina. Üldjuhul tulevad nad kõik küünelt maha, aga küünelaki eemaldajat tuleb natuke kauem küünel hoida ja eemaldamisel tugevamat survet anda. Juhul kui ka see ei aita, siis soovitan väga pehme viiliga või poleeriga ettevaatlikult küünelakk eemaldada ja kindlasti küüned pärast õlitada.
 

Küsimus: Sissekasvanud küüs paremal esimesel varbal - kuidas hooldada, et saaks küünt lõigata?09.04.2012

Tere!
Paremal esimesel varbal küüne servade lõige, küüs vabastatud ja bilatriaalsel kogu pikkuses resetseeritud, samuti küüne kasvuplaadid.
Lootsin, et operatsiooni järel küüs nii hell ei ole, et saab ikka lõigata, kuid on valulik edasi. Ja küüne alla koguneb miskit. Aina kasvab ning isegi jalanõudes annab tunda ja segab käimist. Alles juunikuus saan oma murega nahaarsti juurde. Kas ikka on tegemist küüneseenega? Vahel tundub, nagu tahaks küüs pealt ära tulla.
Mis oleks tõhusam, et küüs veidike pehmemaks läheks, et saaks lõigata?
Tänan!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüneseent ja teisi naha või küüntega seotud probleeme saab diagnoosida siiski ainult arst.
Küünte pehmendamiseks on erinevatel käte ja jalgade hooldussarjadel kindlasti midagi pakkuda, aga kõige lihtsam on soojas vees leotamine ja õlitamine.
 

Küsimus: Pärast juuste kuivamist oli pea kui takuhunnik, millist vahendit kasutada?19.03.2012

Tere,
Ostsin endale Alterna sarja Bamboo Anti Frizz šampooni ja balsami. Pesin juuksed puhtaks ja kuivades oli peas ainult üks suur takuhunnik. Lubatud Anti Frizz toimis täitsa vastupidi - milles asi?
Juuksetüüp on tugevam karv ja laines/lokkis, kuivem juus. See sari ju peaks taltsutama sellist juuksetüüpi või siis ei?

Müüja ütles, et see sari toob loki ilusti esile ja sirge juukse silendab ära. Mina aga pettusin kohutavalt, sest ei saa enam ju seda sarja kasutada, nagu õled on peas, lausa nii kuivad olid peale pesu, et krõbisesid. Panin pähe veel linaseemneõli, et seda kahusust natukenegi taltsutada - milles võis asi olla?

Sari on keemiavaba ja ökotoode, vähemalt nii pudelil kirjas, kas minu juuksed vajavad siis keemiat või on nad seda nii täis, et sellised tooted ei mõju?
Mida peaksin kasutama sellise juuksega nagu mul on? Olen nii tüdinenud proovimast kallite sarjadega, mis soovitud/lubatud tulemusi ei anna (testreid ju pole). Kas äkki oskate soovitada mingit sarja?
Proovinud olen Matrix, Joico, Tigi ja Sencience sarju.
Aitäh

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Kuivade juuste puhul võib see juhtuda küll nii, kuna juukses endas pole nii palju niiskust kui vaja ja loodustoode on ka kindlasti üliõrn ning tal lihtsalt ei ole seda jõudu, et juuksekihte tugevalt kokku tõmmata.

Ma kahjuks ei ole tuttav Alterna sarjaga, aga lugege, kas balsamit tuleb umbes 3 kuni 5 minutit peas hoida. Siis peaks natukenegi pehmemad juuksed olema ja enne kammimist võiksite kasutada kuivi õlisid, mis toidavad ja niisutavad juukseid. Arvan, et siis peaks tulemus parem olema.

Ise olen heledate lokkisjuustega (värvitud) ja väga rahul Davinesi šampoonide ja balsamitega. Julgen soovitada LOVE sarja ja NOUNOU sarja, loomulikult on olemas ka 95% naturaalne sari, mis minu juustel toimib hästi.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Kas blondeerimisega saan juustel taastada ühtlase tooni?19.03.2012

Tere!
Olin musta peaga ning tahtsin vahepeal saada pruuniks, seejärel helepruuniks. Helepruun olin mõnda aega, kuid tüütas ära. Käisin juuksuris ning mulle tehti blondid triibud, mis kadusid ruttu ja läksid kollaseks. Eile ostsin poest Syossi blondeerija ja tegin triipe, kuid need jäid täiesti oranžid ja kollased. Ühesõnaga olen kirju (oranži/pruuni/kollase) segu. Täitsa jube värv. Kindel on see, et sellisena ma jääda ei saa.

Kas on võimalik saada blondeerimise teel blondiks nii, et juuksed väga hullusti ei kahjustuks. Tean, et suur juuste lõhkumine on, kuid niimoodi ka jätta ei saa. Kas see oranž pigment kaob blondeerimisel või enne murduvad juuksed peast? Mõtlen näiteks neid värve, mis poes müüakse (Syoss kuni 7 tooni).
Olen ka juuksuritega nõu pidanud, kuid kõigil on üsna erinevad seisukohad. Hetkel ma juuksurisse minna ei tahaks, kuna olen iga kord pettund ja rahaline seis ka ei luba.

Ette tänades :)

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ei ole ma kompetentne soovitamaks poes müüdavaid värve, kuna ei tea täpselt nende koostisi.
Kui aga juuksepigmentidest rääkida, siis oranžist valgeks saada on üsna raske ka juuksuris. Kindlasti tuleks teha mitu värvimist enne, kui soovitud tulemus käes ja ka siis sõltub kõik sellest, mis seisukorras on juuksed ning palju nad kannatavad. Oma kogemusest ütlen, et kõige jubedam on just poevärve maha võtta, sorry.

Enne kui kodus toimetama hakkate, mõelge järele, sest hiljem juuksuri juurde minnes läheb värvimiste ja ravide peale rohkem raha (mõtlen peale seda, kui olete kodus juba jõudnud juukseid kahjustada), kui kohe minnes.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida soovitaksite juuste väljalangemise korral?19.03.2012

Olen 24-aastane naisterahvas. Vereanalüüsid tehtud ja korras. Toitumine mitmekülgne, füüsiliselt aktiivne. Olen käinud ka trihholoogi juures oma murega, kasutan nüüd väljalangemisvastast šampooni, palsamit ja ampulle (Tricodermi sari), lasknud teha osooniteraapiat, aga mure on ikka endine. Väljalangemine algas kuskil kevad 2011, siis võtsin Evonia kapsleid ja aitas, paar kuud oli korras ja sügisel hakkas uuesti sama mure kimbutama, kuni siiamaani. Kas võib põhjus olla näiteks beebipillides? Mis vitamiine soovitaksite?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
On normaalne, kui iga 7 kuni 9 aasta järel on suurem juuste väljalangemine, ehk siis puhastus, mille käigus visatakse välja kõik vanad ja nõrgad karvad.
Suurema väljalangemise võivad põhjustada igasugused antibiootikumid (tavaliselt kuni 6 kuud peale ravikuuri lõppemist), rasedus, sünnitus ja loomulikult stress. Tean, siin hakkate mulle vastu vaidlema, et Teil ei ole stressi aga Te olete muretsenud juba üle aasta juuste pärast ja see tekitab ka stressi. RAHU, võtke korralikult vitamiine, toituge korralikult, puhake ja hooldage oma juukseid ja proovige see mure ära unustada. Uskuge, vahest on sellest suur abi.
Abi on kindlasti hooldusvahenditest, mis ergutavad vereringet peanahas. Kevadel tuleks võtta D;C vitamiine ja rauapreparaate.
MINU ARVATES võivad beebipillid mõjuda küll, kuigi arstidega konsulteerides olen saanud vastuseks, et need ei mõjuta juuste väljalangemist. Aga see on ainult MINU arvamus.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Kuidas hooldada kuiva ja tundlikku nahka?18.03.2012

Tere,
Sooviksin teada, millega sobib koorida kuiva ja tundlikku nahka? Kuiva nahatüüpi puhul ei piisa ilmselt igapäevasest puhastamisest ja niisutamisest?
Tänan.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuiva tundliku naha koorimiseks sobivad ilma graanuliteta tooted. Pehmetoimelisi koorijaid (näiteks GUINOT Gommage Biologique) võib kasutada kord nädalas või 10 päeva tagant. Koorivate toodete järgselt tuleb alati kasutada kreemi. Parema tulemuse nahale annab kooriva kreemi järgselt kasutada toitvat maski ja seejärel kreemi.
 

Küsimus: Jumestuskreemi tagajärjel on näonahk väikeseid punnikesi täis, kas koduste vahenditega on võimalik nahk korda saada?18.03.2012

Tere,
Pärast lapsehoolduspuhkust tööle naastes hakkasin kasutama igapäevaselt jumestuskreemi. Selle tulemusena (umbes kuu aega) muutus nägu punetavaks, ebatasaseks, täis tihedalt väikeseid punnikesi. Nüüdseks juba möödas kolm kuud ja nahk läheb järjest hullemaks.
Kas osakate nõu anda, kuidas tekkinud olukorda parandada (milliste toodetega) ja kas üldse on võimalik nn koduse hooldusega näonahka uuesti korda saada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Sellise olukorra puhul tuleb nahka vaadelda. Soovitan näidata nahka kosmeetikule või nahaarstile. Seni tuleks jumestuskreemist loobuda.
 

Küsimus: Milline soeng võiks olla, et õhukesed juuksed tunduksid paksemad?01.03.2012

Tere,
Tahaksin muuta oma soengut, kuid ei tea täpselt, mis sobib. Mul on üle õlgade pikad juuksed, mis on üsna õhukesed. Tahaksin sellist soengut, mis jätaks mulje, et juuksed on paksemad.
Kas oskate soovitada, mis soengud võiksid sellist efekti anda?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ei ole juures Teie pilti ja seetõttu on väga raske öelda, milline soeng või juuksepikkus Teile sobib.
Peaksite oma juuksuriga leidma sellise pikkuse, kus juuksed hakkavad ise loomulikult hoidma. Igal juuksel on oma õige pikkus, millises ta hoiab kõige paremini. Seejärel saate ka otsustada, kas lõigata järku üleni või ainult esiosa juustest; lõigata tukk lühike või pikk jne, jne.

Tervitades, KK