Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Näonaha puhastamine16.11.2011

Tere!
Olen mitu korda ostnud poest koorivaid kreeme, kuna lähedalt vaadates tundub näonahk kuidagi must ja mõned vistrikud on ka. Viimati ostsin Garnier Pure 3in1. Nüüd on mure selles, et alati peale kreemi kasutamist on mul järgmisel päeval nägu vistrike täis. Tunduvalt rohkem kui varasemalt ning isegi laubal, kus mul kunagi vistrike ei ole olnud.
Kas mulle ei sobi siis need kreemid?
Mida teha, et näonahk korda saada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Tõenäoliselt need kreemid ei sobi Sulle. Näonaha vaatlusel on kergem nõu anda, seega peaksid kosmeetikasalongi külastama ja kohapeal nõu küsima.
 

Küsimus: Millega oleks võimalik varjata punastamist?11.11.2011

Tere!
Kas oskate soovitada, millega oleks võimalik varjata punastamist?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kui puuderkreem ei varja piisavalt, ei oska rohkem soovitusi jagada.
 

Küsimus: Kuidas pikkade ja paksude juuste puhul hooldada peanahka?27.10.2011

Tere,
12-aastasel tüdrukul on pikad, tugevad ja paksud juuksed. Ilmselt on peanaha juurest nö umbne ja seetõttu on tekkinud korbataolised moodustised.
Millega ja kuidas tuleks juukseid hooldada, et peanahk saaks õhku ja paraneks?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõigepealt proovige õliga määrida ning hoida umbes 30 minutit. Seejärel tuleb pea ära pesta (hoida võib ka kauem, see teeb vaid head), kuid mingil juhul ei tohi kraapida, tugevalt kammida või nühkida. Hea oleks, kui saate seda teha 2 korda nädalas. Kui ei, siis piisab ka 1 korrast. Kindlasti tuleb peale trenni pea vähemalt ära loputada. Alati ei ole vaja pesta, aga higi tuleb ära loputada (tean omast kogemusest, et pikkade juustega on see tülikas, aga mis parata).

Kui korbad on väiksemaks muutunud, soovitan pesta kooriva šampooniga 1 kord kuus ning samal pesukorral teist korda tugevalt niisutava šampooniga ja niisutava maski (vajadusel) või palsamiga.
Davinesi sarjas Natural Tehc on need tooted olemas (kooriv šampoon + nourishing šampoon ja Vegeterian Miracle palsam).

Kindlasti tasub juukseid palju kammida eriti õhtuti, see "õhutab". Kui võimalik, siis käia lihtsalt pehmete punupatsidega, mitte tugevate hobusesabade või krunnidega.

Tervitades, KK :)
 

Küsimus: Kas tasub lapsele teha keemilised lokid?27.10.2011

Tere,
Minu 9-aastane laps kannab igapaevaselt Cornrow patse. Selleks, et neid oleks kergem teha ja püsiks kauem, soovitas meie juuksur teha lapsele keemilised lokid. Juuksed on umbes õlgadeni, sirgete otstega, pea lähedalt kahusemad.

Kas ja millised lokid valida?
Kui palju see juukseid kahjustab ja kas neid üldse tehakse lapsele?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ma väga vabandan, aga ma ei poolda keemiliste lokkide tegemist isegi täiskasvanule - millistest lokkidest te räägite laste puhul? Tule Jumal appi!
Sorry, aga laste tervise rikkumine ei ole minu eriala.

Kõike kaunist!
KK
 

Küsimus: Tumepruunid juuksed heledamaks27.10.2011

Tere!
Olen loomulike kartulikoore värvi juustega. Kuu aega tagasi said need värvitud tumepruuniks, mis jäi aga väga tume - peaaegu must. Käisin päev hiljem uuesti salongis ja seal värviti Kemoni triibuvärviga pea kokku ja sain oluliselt heledama tooni, mis jäi nii ühtlane, et ei olnud vaja mingi teise juuksevärviga enam üle värvida. Nüüd on kuu aega möödas ja oleks vaja värvida väljakasvu. Sooviksin ka juuksetooni veel natuke heledamaks saada.
Millised oleksid kõige säästlikumad viisid, et saada ilusat pruuni juuksetooni? Kas tuleks samuti teha triibuvärviga heledamaks või on võimalik ka kuidagi värvimise/blondeerimise teel?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõigepelt tuleks üles leida just see õige ilus toon ja saada ülejäänud juuksed seda värvi ning alles peale õige tulemuse saavutamist värvida juured. Nüüd küsite, miks - sest juure juures on temperatuur kõrgem ja sama värviga ei saa värvida, kuna jääb heledam.

Reeglid ütlevad, et tumedamaks värvitud juukseid heledamaks värvida ei saa. Saab ainult blondeerida ning selle järgi tundub salguvärviga värvimine ehk kõige juuksesõbralikum (NB! teie juuksur oskab kindlasti õigesti otsustada, kuna ta näeb teie juuste olukorda). Hiljem võib põhja värviga kõik üle värvida. Tulemus peaks olema ühtlane.

Päikest :)
KK
 

Küsimus: Mure vistrikutega11.10.2011

Tere,
Mul on näol mõnes kohas vistrikud, mis on kõvad ja punetavad ning lõpuni ka ei arene, et nö "valmis" saaksid. Juba päris pikka aega on see probleem mind vaevanud, vahepeal on natuke paremaks läinud, aga siis tekivad jälle samadesse kohtadesse uuesti. Kuidas saaksin selliseid vistrike kodusel teel ravida, et punetus kaoks ja vistrikud paraneksid? Tänan

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan sellise probleemiga pöörduda nahaarsti poole. Apteegist võib leida sarjast BIODERMA sobivaid hooldusvahendeid sellisele nahatüübile.
 

Küsimus: Mure väga kuiva näonahaga26.09.2011

Tere,
Minu näonahk muutus umbes 2a tagasi väga kuivaks - enne seda oli nahk pigem rasune. Muutuse põhjused ei ole tänaseni selged. Olen kasutanud vaid nahaarsti kirjutatud rohtusid ning ei ole ennast meikinud, kuna puuderkreem jääb näole ketendama. Nägu on põskedelt punane, silmade ümbert (sh silmalaugudelt) sügeleb ja punetab ning nahk kogu aeg ketendab. Ravi ei ole aidanud.
Kas oskate Teie mingisugust nõu anda? Olen kasutanud ka niisutavaid kreeme, kuid need ei ole seni aidanud - nägu hakkab veel rohkem sügelema ja kipitama ning nahk jubedalt kiskuma.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Raske on nahka nägemata soovitust jagada. Võib-olla talub nahk karite võid, jojobaõli või argani õli. Prantsuse nn. ökosarjal Florame on need tooted olemas. Samuti võib karite võid leida mõnest ökopoest ning seda saab osta väheses koguses. Nahale kanda üliõhukese kihina. Võib arvata, et nahk ei talu ka vett. Sellisel juhul soovitan Avene termaalvett, mida saab apteegist.
 

Küsimus: Kuidas kanda näole jojobaõli?21.09.2011

Tere,
Kuidas kanda näole jojobaõli?
Foorumitest lugesin, et tuleks kanda niiskele nahale, niiskete näppudega? Näonaha tüüp on kombineeritud.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Jojobaõli võib panna kuivale kui ka niiskele nahale. Niiskele nahale soovitan kanda peale dušši või sauna. Kuna jojobaõli võib jahedamas ruumis pisut tahkuda, siis enne nahale kandmist on soovitav peopesal õli soojendada. Sõrmed ei pea alati niisked olema.
 

Küsimus: Oliiviõli kasutamine palsami asemel19.09.2011

Tere,
Kui ma sooviksin palsami asemel kasutada juustes oliiviõli, siis millal peaksin selle peale kandma, et mõju oleks kõige efektiivsem?
Ise katsetasin peale šampoonitamist - määrisin rätikukuivadesse juustesse soojaks aetud oliiviõli ja lasin mõne minuti toimida.
Kuidas oleks õige toimida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Nii nagu Teie seda kasutasite, on väga õige. Kuid nii saab väga hea tulemuse ülikuivade juuste puhul (et ei jääks liiga rasvased).

Soovitav on panna õli pähe ikkagi enne pesu ja minna sauna (ehk siis teha niisutav mask) - kuumus aitab avada juuksekihid ja õli saab imenduda sügavamale. Peale saunast tulekut lasta juustel jahtuda ning alles siis pesta šampooni ja palsamiga või asendada palsam paari tilga õliga.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuste sirgendamine keratiiniga10.09.2011

Tere,
Olen kogu elu olnud hädas oma loomulike ja eriti kapriissete lokkidega. Hiljuti juhtusin lugema artiklit juuste sirgendamisest, mille mõju kestab mitu kuud. Kas Tallinnas kuskil tehakse sedalaadi protseduuri; kui palju see maksab ja kas see protseduur on valulik?

Kas reaalselt on võimalik, et sirgendamise järgselt on 3-4 kuud juustega muretu, st ei pea päevas mitu korda sirgendajat kasutama ja muretsema, et nii kui paar piiska vihma tuleb, on kogu soeng taas põhjalikult rikutud?

Lugesin veel, et pärast keratiini kinnistusperioodi on vaja kasutada spetsiaalseid šampoone. Mis juhtub, kui kasutan endiselt "odavaid" turušampoone (aaloe-, kummeli- või nõgeseekstraktiga). Kas peale pesu on vaja kasutada ka sirgendavat palsamit - näiteks Nivea Straight & Easy't?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Loomulikult tehakse juuste sirgendamist salongides, kahjuks küll hinda ei oska ma öelda.
Valulikkuse aste on sama suur kui juuste kammimisel.
Selles mõttes on küll muretu, et kui korra olete sirgendanud, siis enam teist korda päevas ei pea seda tegema. On ka juukse tüüpe, mida ei ole vaja peale keemilist sirgendamist üldse triikida.
Spetsiaalseid šampoone tuleb aga kasutada seepärast, et tulemus oleks püsivam ja kestaks kauem.

Tervitades, KK