Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas enne või pärast keemiliste lokkide tegemist võib juukseid värvida?01.01.2012

Tere!
Kui soovin teha keemilist lokki, kas võin siis enne või vahetult pärast lokkide tegemist juukseid värvida? Tegemist hallide juustega. Juuksed on paksud ja pisut karmid. Aitäh!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kindlasti tuleb värvida peale keemilist lokki, sest keemiline lokk võib juustelt värvi maha võtta. Peale loki tegemist tuleks igal juhul uuesti värvida ning seetõttu ei ole enne värvimisel lihtsalt mõtet.

Keemilise loki ja värvimise vahel peaks olema vähemalt 48 tundi - veel parem, kui suudaksite vastu pidada 2 nädalat. Võimalik on ka juukseid toonida kohe peale loki tegemist, aga see võib mõjutada loki püsivust ja juuste tervist.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Milline juuksevärv võiks sobida väga heleda ja roheliste silmadega naisele?06.12.2011

Tere,
Ei oska leida õiget juuksetooni, mis sobiks naha ja silmade värviga. Minu probleem seiseneb selles, et endal väga õhukesed ja heledamad kartulitooni juuksed, tavaliselt olen värvinud heledate värvidega veel pisut heledamaks (mitte blondeerinud), aga suvel juuksed kuivavad ja pleegivad liiga heledaks ja kui siis juuksuris sügisel uuesti värvisin pisut tumedamaks, jäid juuksed väga tumedad (pruunikad kollaka roheka läikega ja samas pleekinud osa, ehk pealmine osa võttis halli läike). Juuksur ei osanud ette näha, et mu juus on nii poorne. Mind huvitab, kas seda nn. kirjut pead on võimalik kuidagi Davinesi tooniva sampooni või palsamiga ühtlustada (sest ülevärvimist mu juuksed ilmselt ei kannata). Kui see on võimalik, siis millist tooni ma peaks valima? Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Davinesil on 6 erinevat tooni šampoone ja palsameid (käivad komplektis). Kulne-, tubaka-, vaskne-, punane-, hõbe- ja šokolaadi toon. Kõige naturaalsema tulemuse annab tubakatoon, aga ma ei ole kindel, et see katab ära untsuläinud värvi. Šokolaaditoon on veidi tumedam, aga soojem. See tundub hetkel õigem valik, kuna kui Teil juba on roheka läikega juuksed, seetõttu ei ole külma tooni enam mõtet kasutada.
Kindlasti ei kannata Teie juuksed enam värvimist, aga kerget sügavpuhastavat pesu kindlasti. See aitaks juuksekihid lahti teha, värvipigmente eemaldada ning alles seejärel palsamiga üle toonida.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Väga õhukesed juuksed, kuidas leida sobivad hooldusvahendid?04.12.2011

Tere!
Ma olen 15-aastane tüdruk ja mul on väga õhukesed juuksed. Olen ostnud igasuguseid šampoone ja palsameid, kuid suurt muutust pole. Vanasti kahjustasin enda juukseid väga sirgendamise ja lokkide tegemisega, kuid nüüd pesen stabiilselt ja ei kahjusta neid. Tuulistel ja külmadel ilmadel kannan mütsi, et juuksed kahjustada ei saaks. Kasvuga probleeme pole. Olen tõesti mures enda juuste pärast ja tahan leida endale sobivaid tooteid, mis aitaks ja parandaks mu juukseid. Tänades

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks jääb ebaselgeks, kas juuksed jäid õhukeseks peale nende rikkumist või rikuti neid seepärast, et nad oleksid kohevamad ja paksemad.

Tihti annab juukselõikus suurepärase tulemuse, sest igal juuksel on oma loomulik pikkus, millal ta näeb kõige parem välja - kui juus kasvab sellest pikkusest üle, siis muutub pilt kohe kehvaks ja juuksed tunduvad õhemad ja väljaveninud.

Kui juuksed muutusid kehvaks peale nende rikkumist, siis tasub mõelda rikutud osa äralõikamisele, aga kui nad on kogu aeg sellised olnud, siis võid proovida veel munaga pesemist või mee, muna ja riitsinusõli maski.

Kui Sul on peenike juuksekarv, siis kindlasti ei sobi kreemjad šampoonid, kuna need on liiga rasked ning juus muutub samuti raskeks ja lamandub. Ehk siis - valida tuleks läbipaistvad šampoonid ja kerged palsamid ning teha 1 kord nädalas toitvat maski. Tulemus peaks olema ok.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Milliste vahenditega saaks juuksekasvu soodustada?04.12.2011

Tere!
Minu õel on probleem hõredate juustega, mis ei taha kuidagi kasvada.
Kas see võib olla põhjustatud mingi vitamiini puudusest?
Mis vahendeid tuleks kasutada, et juuksekasvu soodustada?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste kasvu soodustavad kõik vitamiinid, ehk siis toit peab olema tasakaalustatud nii vitamiinide, raua kui ka kaltsiumi poolest.

On olemas ka energia šampoonid (s.h firmalt Davines) ja vereringet parandavad vedelikud ning kindlasti peamassaaž, mis soodustab juuksekasvu. Kui juuksed on hõredad, siis on kas looduse poolt lihtsalt nii loodud või juuksejuur ei tooda piisavalt palju juuksekarvu. Juuksejuuri me kahjuks juurde panna ei saa.

Seda, miks juuksejuured karva ei tooda, ei saa täpselt öelda. Põhjuseid võib olla mitu - stress, kaltsiumi ladestumine või tõesti vitamiinide puudus (eriti, kui on tegemist dieeti pidava inimesega).

Kevadel võib kord päevas juua mustsõstra ja kase lehepungadest (hiirekõrvad) valmistatud teed, mis sisaldab vajalikku C-vitamiini. Samuti võib pea pesemisel viimase loputusena kasutada kasepungadest valmistatud teed ja jätta see pähe (nb! blondidel muudab juuksevärvi kollaseks).
Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas tooniva palsamiga saaksin juukseid tumedamaks, värvida ei soovi?02.12.2011

Tere Katrin!
Mul on loomulikult õrn kartulikoor, aga samas kuldne blond toon juustel, suvel pleegivad üleni kuldseks.
Sooviksin väga proovida tumedamat pead, aga mitte värvides. Sooviksin, et oma isiklik juuksevärv oleks hiljem tagasi.

Kas toonivad palsamid oleks parim valik ning kas oma juuksevärv tõesti taastub, kui pesen palju vaja, et toon maha kuluks?
Kas on soovitada kindlat brändi, mis oleks hea (sooviksin elavamat tumedamat pruuni - kastanipruun)?
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Harva, kui unistused täituvad, nii on see ka juuksevärvide puhul. Kastanpruun toon, isegi siis, kui see on palsam, saavutatakse mitme korraga - kui on tegemist nn. kerge palsamiga, mis kindlasti pestes maha tuleb. Kui aga leiate palsami, mis lubab koheselt seda tooni, siis parem hoiduge sellest. Tihti tuleb ette, et ka palsamiga saadud toon tuleb värvi eemaldajaga maha võtta, mis aga omakorda ei ole juuste tervisele kasulik.
Kõige kindlam on osta nn. profisarjade toonivaid šampoone ja palsameid. Ise kasutan Davinesi omasid ja seal on olemas šokolaadi toon. Soovitan proovida :)

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas loomulikku lokki esile tuua?23.11.2011

Tere!
Mul on õlgadeni loomuliku lokiga juuksed. Mida lühemad, seda rohkem lokkis, mida pikemad, seda rohkem laines. Juuksed on ka küllaltki kahused.
Kuidas saaks lokke kõige paremini esile tuua ja neid samas siledana hoida (et nad oleks võimalikult lokkis, mitte laines)?
Milliseid Eestis müüdavaid tooteid kasutada?
Kuidas kuivatada?
Milline lõikus neid kõige paremini esile toob (kas alt õhemaks ja lühemaks, kõik ühe pikkuseks vms)?
Varem kasutasin Umberto Giannini lokikreemi (selle tootmine lõpetati), juuksed nägid välja umbes nii:
http://bobhairstyles.biz/wp-content/uploads/2009/08/kylie.jpg
Olen proovinud teisi tooteid, ent siiani ei ole sarnast tulemust enam saavutanud.
Oleksin väga tänulik, kui oskate soovitusi jagada.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Lokkide viimistlemise jaoks on igal firmal nn. lokikreeme. Ise kasutan Davinesi Love seerumit või fluidi, vastavalt siis, kas soovin rohkem lokke välja tuua või siluda (mul endal ka lokkis juuksed).

Kui soengut teen, siis kannan tooted kõigepealt märgadesse juustesse ning lasen seejärel niisama kuivada või föönitan. Kui kasutate nn. kreemilaadseid tooteid, kuivavad juuksed kauem, kui aga kerge geeli sarnaseid vedelikke, siis vähem aega. "Davines No 1 Oil Non Oil" toode tekitab ise kuivades 30-ndate aastate suhkru-lokid, mis lahti kammides kaob ja föönitades jätab juuksed nii, nagu teie neid suunate. Lokke föönitades tasub alati kuivatada esmalt ära juuksepõhi ning alles seejärel lokke sisse vajutades kuivatada ülejäänud juuksed.

Lokkis juustele on minu arvates kõige ilusam lõikus järguline, aga nii, et peale ei jää nn. müts ja alla ei tohi jääda liiga õhukesed ja hõredad otsad, sest kui lokkis juus on ühepikkune, jääb nn. kuuse efekt.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas pikkade ja paksude juuste puhul hooldada peanahka?27.10.2011

Tere,
12-aastasel tüdrukul on pikad, tugevad ja paksud juuksed. Ilmselt on peanaha juurest nö umbne ja seetõttu on tekkinud korbataolised moodustised.
Millega ja kuidas tuleks juukseid hooldada, et peanahk saaks õhku ja paraneks?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõigepealt proovige õliga määrida ning hoida umbes 30 minutit. Seejärel tuleb pea ära pesta (hoida võib ka kauem, see teeb vaid head), kuid mingil juhul ei tohi kraapida, tugevalt kammida või nühkida. Hea oleks, kui saate seda teha 2 korda nädalas. Kui ei, siis piisab ka 1 korrast. Kindlasti tuleb peale trenni pea vähemalt ära loputada. Alati ei ole vaja pesta, aga higi tuleb ära loputada (tean omast kogemusest, et pikkade juustega on see tülikas, aga mis parata).

Kui korbad on väiksemaks muutunud, soovitan pesta kooriva šampooniga 1 kord kuus ning samal pesukorral teist korda tugevalt niisutava šampooniga ja niisutava maski (vajadusel) või palsamiga.
Davinesi sarjas Natural Tehc on need tooted olemas (kooriv šampoon + nourishing šampoon ja Vegeterian Miracle palsam).

Kindlasti tasub juukseid palju kammida eriti õhtuti, see "õhutab". Kui võimalik, siis käia lihtsalt pehmete punupatsidega, mitte tugevate hobusesabade või krunnidega.

Tervitades, KK :)
 

Küsimus: Kas tasub lapsele teha keemilised lokid?27.10.2011

Tere,
Minu 9-aastane laps kannab igapaevaselt Cornrow patse. Selleks, et neid oleks kergem teha ja püsiks kauem, soovitas meie juuksur teha lapsele keemilised lokid. Juuksed on umbes õlgadeni, sirgete otstega, pea lähedalt kahusemad.

Kas ja millised lokid valida?
Kui palju see juukseid kahjustab ja kas neid üldse tehakse lapsele?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ma väga vabandan, aga ma ei poolda keemiliste lokkide tegemist isegi täiskasvanule - millistest lokkidest te räägite laste puhul? Tule Jumal appi!
Sorry, aga laste tervise rikkumine ei ole minu eriala.

Kõike kaunist!
KK
 

Küsimus: Tumepruunid juuksed heledamaks27.10.2011

Tere!
Olen loomulike kartulikoore värvi juustega. Kuu aega tagasi said need värvitud tumepruuniks, mis jäi aga väga tume - peaaegu must. Käisin päev hiljem uuesti salongis ja seal värviti Kemoni triibuvärviga pea kokku ja sain oluliselt heledama tooni, mis jäi nii ühtlane, et ei olnud vaja mingi teise juuksevärviga enam üle värvida. Nüüd on kuu aega möödas ja oleks vaja värvida väljakasvu. Sooviksin ka juuksetooni veel natuke heledamaks saada.
Millised oleksid kõige säästlikumad viisid, et saada ilusat pruuni juuksetooni? Kas tuleks samuti teha triibuvärviga heledamaks või on võimalik ka kuidagi värvimise/blondeerimise teel?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõigepelt tuleks üles leida just see õige ilus toon ja saada ülejäänud juuksed seda värvi ning alles peale õige tulemuse saavutamist värvida juured. Nüüd küsite, miks - sest juure juures on temperatuur kõrgem ja sama värviga ei saa värvida, kuna jääb heledam.

Reeglid ütlevad, et tumedamaks värvitud juukseid heledamaks värvida ei saa. Saab ainult blondeerida ning selle järgi tundub salguvärviga värvimine ehk kõige juuksesõbralikum (NB! teie juuksur oskab kindlasti õigesti otsustada, kuna ta näeb teie juuste olukorda). Hiljem võib põhja värviga kõik üle värvida. Tulemus peaks olema ühtlane.

Päikest :)
KK
 

Küsimus: Oliiviõli kasutamine palsami asemel19.09.2011

Tere,
Kui ma sooviksin palsami asemel kasutada juustes oliiviõli, siis millal peaksin selle peale kandma, et mõju oleks kõige efektiivsem?
Ise katsetasin peale šampoonitamist - määrisin rätikukuivadesse juustesse soojaks aetud oliiviõli ja lasin mõne minuti toimida.
Kuidas oleks õige toimida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Nii nagu Teie seda kasutasite, on väga õige. Kuid nii saab väga hea tulemuse ülikuivade juuste puhul (et ei jääks liiga rasvased).

Soovitav on panna õli pähe ikkagi enne pesu ja minna sauna (ehk siis teha niisutav mask) - kuumus aitab avada juuksekihid ja õli saab imenduda sügavamale. Peale saunast tulekut lasta juustel jahtuda ning alles siis pesta šampooni ja palsamiga või asendada palsam paari tilga õliga.

Tervitades, KK