Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Keemilised lokid01.04.2011

Tere!
Mul on viimasest lõikusest välja kasvanud juuksed. Sooviksin neid kasvatada õlgadeni, kuid vanus on üle 50-ne ning juuksematerjal ei ole just kõige paksem.
Kas soovitaksite keemilist lokki?
Kas see on hetkel moes?
Kas lokkide tegemise vedelike keemilises koostises on toimunud muutusi võrreldes nõukogude-aegsetega?
Viimased keemilised lokid olid mul 15 aastat tagasi. Olen kodukeemia ja pesupulbrite vastu allergiline. Juukseid värvin henna pulbervärviga.
Oleksin väga tänulik Teie kui professionaali arvamust kuuldes.
Tervitades ja ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Keemilised lokid on moes, eriti lõuani ulatuvates enam-vähem ühepikkustes juustes. Kevad-suvisel hooajal on lokid ka kõige mugavam viis juukseid kanda.
Keemilise loki vedelikes on palju muutunud võrreldes möödunud aegadega, aga meeles peab pidama, et tegemist on ikkagi keemiaga. Kui Te olete allergiline, siis tuleb enne loki tegemist teha test. Teada saamiseks, kas vedelik, millega Teile hakatakse lokke tegema, tekitab allergiat või mitte. Selleks tuleb vedelik kanda kõrva taha nahale ning kui 48 tunni jooksul ei ole mingit reaktsiooni toimunud, siis see sobib Teile.
Kui Te värvite juukseid hennaga, siis peate valmis olema, et lokk ei pruugi nii tugevalt sisse jääda, kui soovisite.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Sobiva soengu valimine16.03.2011

Tere,
Tahaksin endale sobivat soengut, aga ei tea, millist täpsemalt. www.thehairstyle.com on huvitav lehekülg, kus saab oma pildi lisada ja proovida erinevaid soenguid. Pildi alusel on lihtsam ka salongis oma valikuid arutada. Kas Eestis on ka mõni sellelaadne lehekülg (võimalus) olemas?

Ette tänades,
Sirle

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Eestis minu teada sellist lehekülge ei ole - kui on, siis on need salongipõhised ja seotud teenustega vastavast salongist. Minu teda oli selline programm Sinises salongis, aga ei saa seda 100% kinnitada.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Väga õhukesed juuksed09.03.2011

Tere,
Minu 18a tütrel on sünnist saati väga õhukesed juuksed. Ta on teinud maske, kuid erilist kasu ei ole sellest olnud. Juukse kasv on samuti väga kehv. Pikaks ei kasva need iial. Mida soovitate juuste parandamiseks?
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuksemaskid turgutavad tavaliselt ikka olemasolevat juuksekarva, aga struktuur ja juuksekarvade tihedus on tihti seotud geneetikaga, toitumisega ja üldise tervisega. Igal inimesel on individuaalne juuksekasvu pikkus, mida ei saa võrrelda teistega.

Alati võib uurida, kas kilpnäärmega on kõik korras ja kas organismis on kaltsium normi piirides või ladestub see organismi. Kui on tegemist ladestumisega, siis kaltsium koguneb peanaha alla ja surub juuksejuured kinni ning nad ei saa toota juuksekarva. Kontrolliks tasub pöörduda endogrinoloogi poole.

Juuste tugevdamiseks tasub teha maski, mis koosneb 1 spl mett, 1 spl kastoorõli ja 1 munakollane. Hoida peas 30 minutit (vähemalt) ja pesta tavapärasel moel.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Sagedane juuste pesemine06.03.2011

Tere,
Mul on 12a tütar, kellel on poole seljani ulatuvad juuksed, mis nüüd on värvitud mustaks. Ta peseb pead ülepäeviti - seda nii enne kui ka pärast juuste värvimist.
Kas sellise sagedusega pesemine mõjub juustele halvasti? Ta tunneb, et juuksed on kogu aeg rasused ja mustad. Mida teha, et ei oleks vajadus nii sagedasti pesta?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ülepäeviti pesemine ei ole kahjulik juustele ega peanahale, eriti kui tegemist on teismelisega. Kindlasti tasub vaadata, et juukseid pestaks igapäevapesuks mõeldud šampoonide ja palsamitega ning korra nädalas või 2 korda kuus võiks pesta kooriva šampooniga. See aitab peanahka koorida ja puhastab juukseid sügavamalt. Enne pesu peaks juukseid harjama (võib igal õhtul).

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuste väljalangemine06.03.2011

Tere,
Alates 30-ndast eluaastast hakkasid mul juuksed hõrenema. Nüüdseks, 10a hiljem, on pealagi peaaegu ilma juusteta. Samalaadset muutust olen täheldanud ka teistel meestel.
Tean, et juukseid istutatakse, kuid see ei ole päris see, mida tahan ette võtta. Kas on midagi selle jaoks, et juuste kasvu ja tihedust taastada? Tänan

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu kogemuste põhjal ei ole võimalik juuksekasvu taastada, kui pealagi juba kiilas on. Paljud firmad küll lubavad seda, kui nende tooteid kasutada - kahjuks ei ole mina tulemusi näinud. Kui on alles hõrenevad juuksed, võib abi leida Davinesi energia sarjast, kus ka eraldi meestele mõeldud toode leidub. Kui ostate spetsiaalseid tooteid, siis küsige, kas tuleb kasutada ravikuurina või tuleb elu lõpuni kasutama jääda. Tihti ühekordsel kasutamisel tulemusi ei tule. :(

Kindlasti aitab igapäevane peanaha massaaž vereringe parandamisele ning tänu sellele muutuvad olemasolevad juuksed tugevamaks, kuna juuksejuur saab rohkem toitu ja on võimeleine võitlema hormoonidega, mis juuksekasvu pärsivad.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Takkus juuksed21.02.2011

Tere,
Mure on selline, et raseduse ajal muutusid mu juuksed väga inetuks. Suvel käisin viimati juuksuri juures, lasksin kergelt triibutada ja lõigata. Peale seda, aga muutusid pealmised salgutatud juuksed täiesti takuseks ja mida aeg edasi, seda hullemaks asi läks.
Täna on olukord selline, et juba duši alt välja astudes on pealmised juuksed takkus ja kuivad. Kasutan Joico šampoone ja lisaks juustesse jäetavat palsamit, aga need ei tee olukorda karvavõrdki paremaks. Juuksurisalongi ma enda juustega enam minna ei julgegi.
Kas on mingit süvaravi, mida sellistele juustele teha saab? Endale tundub ainuke lahendus oma pikkade juuste mahalõikamine. Täna annan ma veel lapsele rinda, kuid ausalt öeldes ei usu, et asi hormoonides olla võiks.

Ette tänades,
Naisterahvas Haabneemest

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loomulikult on süvaravi viisid olemas, mis annavad hea tulemuse, kuid kahjuks ei saa neid teile soovitada, kuna toidate veel rinnaga. Toitmise lõpetanud, võime sellel teemal uuesti suhelda. Seniks aga soovitan sellist retsepti, millega vanaemad juukseid korras hoidsid:
- 1 munakollane (munavalge ei tule pestes peast ära);
- 1 spl riitsinusõli;
- 1 spl mett.

Kõik komponendid kokku segada, pähe panna ja hoida vähemalt 30 minutit. Kui on võimalus, siis hoidke kauem või minge sauna, aga saunalavalt alla tulles ei tohi kohe veega loputada, vaid tuleb lasta juustel ära jahtuda (jahtudes tõmbavad juuksekihid kokku ja kasulikud ained jäävad juustesse). Kuivadele juustele võite alati enne pesu tõmmata ka lihtsalt oliiviõli või beebiõli peale, hoida 30 minutit ning pesta. Ravimaski peaks tegema 1x nädalas esimesel kuul ja hiljem 2x kuus ning sealt edasi juba 1x kuus või vastavalt vajadusele.

Kõike kaunist Teile, KK
 

Küsimus: Kuidas kiirendada juuste kasvu?18.02.2011

Tere,
Olen juukseid kasvatanud pikemat aega. Juuste pikkus oli poole seljani, kui arvasin, et lasen juukseotsi piirata. Piirati kuni õlgadeni. Nüüd kahetsen väga... Kas on mingit retsepti juuste kiirele kasvule. Ette tänades

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Põhjuseid võib olla mitu, miks juuksed ei kasva. Vaadake kõigepealt üle oma toitumine ja vitamiinid, ka suitsetamine, alkohol. Rasedus ja imetamine. Samas võis juuste lühemaks lõikamine sattuda juuste puhke-perioodile ning mõne aja pärast hakkavad nad jälle kasvama. Enne tuleb aga veel väljalangemine. :(

Loomulikult on olemas šampoonid ja ravivahendid, mis soodustavad juuste kasvu tänu sellele, et aktiveeritakse vereringet peanahas. Tooted on müügil salongides ja apteekides. Kindlasti aitab ka peanaha masseerimine sellele kaasa. Mulle isiklikut meeldib Davinesi sarja energia šampoon ja geel, aga ka teistel firmadel on erinevaid tooteid juuksekasvu parandamiseks. Kindlasti arvestage, et kui juuksed kiiremini kasvama hakkavad (kasvu periood), siis järgneb ka kiiremini puhke- ja seejärel väljalangemisfaas. Parim ravi on kindlasti STRESSIvaba ja aktiivne, positiivne elu :P

Tervitustega, KK
 

Küsimus: Naturaal-blond juuste pleegitamine02.02.2011

Tere,
Kuidas oleks võimalik loomulikku heledat juust looduslikul viisil pleegitada/ helendada? Igal aastal talvisel perioodil, päikese vähesuse tõttu, muutuvad juuksed ka kohe tuhmimaks ja tumedamaks, kuna päike ei pleegita nii palju.
Kas on mingeid loodustooteid, millede kasutamisel juus heledamaks muutub? Olen kuulnud, et kummeli tõmmis pidi seda efekti andma. Ehk oskate kommenteerida, nõu anda? Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Looduslikult pleegitab kõige rohkem merevesi ja päike. Kuna hetkel ei ole see aga võimalik, siis tasub vanaema õpetused appi võtta. Juukseid tuleb loputada sirunimahla või äädika veega. Soovitav on hoida 5 min peas ja seejärel loputada. Kui teete sirunivee ja loputate, siis võib see pähe jäädagi. Kummeli tõmmis ja kaselehe leotusvesi (saunaviha leotamisel saadud) on juustele ülikasulikud aga muudavad juuksetooni kollaks-roheliseks.

Tervitustega, KK
 

Küsimus: Juuste väljalangemine lapsel25.01.2011

Tere, mul on 7-aastane poeg, kellel hakkasid 5-aastaselt juuksed peast välja langema. Nüüd on tal peas sellised laigud, kuhu juuksed ei kasva tagasi. Alguses sai käidud arsti juures, kes nägi elus sellist asja esimest korda, sest kõik proovid, mis ta võttis, olid korras. Sai ka kasutatud erinevaid tooteid, mis pidid juuksed kasvama panema, kuid tulemust ei ole. Järjest enam juukseid tuleb peast ära ja ei oska enam midagi muud teha, kui leppida. Muidu on poiss terve. Niipalju olen aru saanud, et kui arst põhjust ei leia, siis öeldakse, et lapsel on depressioon, milles olen kahtlema hakanud. Meil on igati tore pere, kus on ema, isa, kaks tütart ja poeg. Loodangi, et Eestis on siiski selliseid inimesi, kes on midagi sellist näinud või vähemalt oskab midagi tarka öelda.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Inimesel on esimene suurem juuste väljalangemine kui beebi juuksed vahetuvad, järgmine 5-7 aastastel lastel ja nii kogu elu teatud perioodi järel. Teie lapsel on aga tekkinud juustevabad laigud, mis tähendab, et juuksejuur ei tooda enam karva. On ka juhuseid, kus langevad välja mitte ainult juuksed, vaid ka kulmud ja ripsmed. Põhjuseid võib olla mitu. Organismi ülekoormus (vahel ka alakoormus), vitamiinide puudus, vereringe häired, kilpnäärme üle- või alatalitus, kaltsiumi ladestumine organismi ja kindasti sisemine stress, mida inimene ise endale tekitab oma mõtetega. Ükski pealemääritav asi ei pane juuksejuuri tööle, kuna viga on seespool, väljast saate ainult masseerida peanahka, et juuksejuurtel oleks parem verevarustus, loomulikult see nõuab järjepidevat tööd.

Tervitustega, KK
Kui Teil on soovi vestlusele tulla, helistage 564 3433.
 

Küsimus: Juuste sirgendamine ja hooldusvahendid25.01.2011

Tere,
kas selleks, et parimat tulemust saada, tuleks hooldusvahendit (vahtu vmt) enne juuste sirgendamist peale kanda? Milline hooldusvahend oleks sel juhul kõige mõistlikum (vaht, lakk või vaha)?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et sirgendamisel oleks parem tulemus, tuleb alustada juba šampoonide ja palsamite valikust. Kindlasti annavad parema tulemuse šampoonid ja palsamid, mis on spetsiaalselt mõeldud juustest kahu ära võtmiseks ja silendamiseks. Tihti piisab eestlase juuste puhul õigest šampoonist ja palamist ning peale pesu sirgendavast geelist või kreemist, mida kasutatakse enne föönitamist. Juhul kui föönitamisest ei piisa ja on vaja veel triikida või kreemid on liiga rasked, tasub vaadata spetsiaalsete spreide poole, mis kaitsevad juukseid kuumuse eest. Tihti kaasneb triikimisega aga juusteotste kuivamine ja lõhenemine, sellise tulemuse vältimiseks tasub kasutada juusteotste seerumeid. Parema tulemuse saavutamiseks on soovitav kasutada ühe firma tooteid korraga. Peale triikimist tavaliselt ei ole vaja kasutada viimistlusvahendeid. Kui, siis ainult kerget lakki või otste viimistlemiseks kerget vaha.

Tervitustega, KK