Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kui kahjulik on juuste sirgendamine?01.03.2012

Tere!
Sooviksin teada, kui kahjulik juuste sirgendamine reaalselt on? Millegipärast arvan, et kui kasutada kuumakaitseid ja muid hooldustooteid, pole see tegevus siiski kuigi ohutu?
Viimati, kui juuksuris käisin, sirgendati juukseid enne lõikust ja pärast oli soeng super, peale seda saigi sirgendaja koos kuumakaitsespreiga soetatud, nüüd aga lugesin internetist, et soovitatakse pigem vältida sirgendamist.
Soovin muidugi endale sirgeid juukseid, aga neid ära rikkuda ei taha ka, soovikski ka Teie arvamust teada.
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste sirgendamine on kahjulik, kui kasutate sirgendajat iga päev. Kui aga korra või paar nädalas koos kuumakaitsetega, siis ei tohiks olla probleeme. Soovitan muidugi kasutada juba eelnevalt juukseid siluvaid šampoone ja palsameid, mis aitavad eelnevalt föönitades juukseid silendada ja seejärel sirgendajatega lihtsalt paksematele salkudele anda viimane viimistlus.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas teha peenikest säbrulist afrolokki?01.03.2012

Tere.
Kuidas on võimalik teha hästi peenikest, säbrulist afrolokki?
Sellist, mis peale pesu ei hõlju ega lendle vaid on nn. "tihe mätas".
Juuksed on mul suhteliselt tugevad ja õlgadeni. Kas oleks võimalik neid ka heledaks blondeerida, nii et lokk välja ei lähe?
Ja kui tekib nn väljakasv mõne kuu pärast, kas saaks siis uued lokid peale teha või on juba liiast? Kardan, et väljakasvu pärast hakkab ikka lamanduma ja "lehvima".

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loki tihedus sõltub valitud lokirullide jämedusest ja juuste tervisest. Kui teha naturaalsele juuksele lokid (ka ülipeenikesed), saab "elava mätta", kui juuksed on eelnevalt värvitud või keemiliselt töödeldud (rikutud), on tavaliselt tulemuseks lendavad juuksed, millel ei ole mitte lokk, vaid tihe kõverus sees.

Kui Te soovite veel neid blondeerida, siis ühekordselt on see võimalik aga edaspidi peaksite tegema väljakasvanud osale uue loki ja blondeerima. Kui nüüd keemiline vedelik või blondeer läheb eelnevalt töödeldud osale, siis peate valmis olema, et sellel kohal juuksed lihtsalt murduvad.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas blondeerimine juukseid mõjutab, kas see teeb juuksed hapraks?15.02.2012

Tere,
Mul on tumepruunid juuksed ja silmad, kuid sooviksin juuksed blondiks värvida. Kuidas blondeerimine juukseid mõjutab, kas see teeb juuksed väga hapraks? Kas blond toon üldse sobib tumepruunide silmadega?
Vastuse eest ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Sõltub, kui tumedad on Teie juuksed ja kas nad on naturaalsed või värvitud. Tööd on heledaks saamisel palju ja rikkumisaste väga suur (loomulikult sõltub juuste seisukorrast). KÕIK ON VÕIMALIK, tuleb lihtsalt leida Teie juustele sobiv meetod.

Pruunisilmsetele sobivad ka heledad toonid - miks mitte - ainult plaatinablond ei pruugi olla kõige õigem valik (sõltub naha toonist).
Eelistaksin pigem soojemaid toone või siis soojade ja külmade toonide segu.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas kõõm võib tekkida teistsuguse kraanivee tõttu?15.02.2012

Tere!
Olen 19-aastane tudeng ja esimest korda elus kimpus kõõmaga. Nimelt avastasin septembris juba esimestel ühiselamus elatud nädalatel, et juustes on valged helbed. Apteegišampooni ma ostma ei tormanud ja üritasin koduste ja looduslähedaste vahenditega asja parandada (sidrunimahl, platsentaampullid, söögisooda), kuid oluliselt ei aidanud neist ükski.

Talvevaheajal kodus avastasin, et kõõm on kadunud ja olin õnnelik, kuid kuue nädala pärast ühikasse naastes oli juba pärast esimest juuste loputamist (kuna ma ei pese pead iga päev, siis vahepeal loputan lihtsalt veega), märgata jälle valgeid ebemeid. Sügelust kõõmaga ei kaasne, peanahk lihtsalt nagu ketendaks.

Viimistlustooteid ma igapäevaselt ei kasuta, maksimaalsel juhul kord paari kuu jooksul. Ainus võimalik põhjus, mille mina välja mõelda olen suutnud, on see, et kodus (teises Eesti otsas) on teistsugune vesi, kui ühiselamus. Tean, et kodune vesi peaks ema sõnul kare olema, kuid ka ühiselamus tekib vannitoapindadele suures koguses katlakivi, rohkem kui kodus, seega eeldan, et siin on vesi veel karedam. Kas põhjus võib olla vees? Mida tuleks ette võtta? Pudeliveega pead pesema ma ilmselgelt hakata ei saa.
Ette tänades

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Vesi ei tohiks kõõma küll tekitada (juustevärvi võib muuta, kui vees on suur raua sisaldus). Pigem tundub, et see on tingitud koha vahetusest. Närvipinge ja erinevad kütted jne. Tundub, et tegu on naha kuivusega.

Soovitaksin kõigepealt sügavpuhastavat šampooni. Davinesil on selleks Oxygenating Scrub šampoon, millega tuleb pesta alguses 1x nädalas ja hiljem 1x kuus, ülejäänud korrad niisutava šanpooniga (Nourishing šampoon). Kui see ka ei aita, siis on olemas veel peanahka toitvad ampullid ja maskid.
Ja kui probleem siiski ei kao, alles siis kõõmavastane šampoon.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida teha, et juuksed oleksid kohevamad ja paksemad?15.02.2012

Tere,
Olen 24-aastane naine ja mureks on õhukesed juuksed. Peale teist rasedust nägid juuksed välja nii jubedad, et kasvatasin juuksevärvi välja. Lootsin, et juuksed on siis paksemad ja ilusamad. Nüüd on nad küll paremas seisukorras, aga eriti ilusad ja paksud nad mul siiski ei ole.
Mida teha, et nad kohevamad ja paksemad oleksid?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kindlasti vaadake oma toitumine üle ja vitamiinid. Juuksekarva tugevdamiseks sobib vana retsept munast, meest ja riitsinusõlist - suhtes siis 1 munakollane, 1 spl mett ja 1 spl õli, hoida peas nii kaua kui võimalik. Kui aga tahate kiiret tulemust, siis selleks on olemas kohevust andvad hooldustooted. Näiteks Davinesi firmal on spetsiaalne sari nimega VOLU.

Konsulteerige oma juuksuriga ka juukse pikkuse suhtes, sest tihti vale juuksepikkus võtab ka kohevuse ja ilu ära.

Kõike parimat, KK
 

Küsimus: Kuidas looduslike vahenditega juuste rohekat tooni ära saada?25.01.2012

Tere,
mul olid oranžika tooniga juuksed. Otsustasin need kodus ise heledemaks värvida, sest ei taha enam oranžikat tooni.
Tulemuseks on see, et juuksed läksid hoopis tumedamaks ja rohekaks.
Mida teha? Tuleb vist minna juuksuri juurde? Ega ise vist midagi teha ei saa, et juukseid looduslike vahenditega heledamaks saada või siis seda rohekat tooni ära saada?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui juba on juhtunud äpardus, siis ei soovitaks ise seda parandama hakata ja võiks juuksuri juurde minna.
Proovida võite loputada sidruniveega või pesta kooriva šampooniga. Pesemise korral aga ei ole kindel, et see 100% toimib.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas rasedad võivad juukseid blondeerida?25.01.2012

Tere,
Soovin teada, kas rasedad võivad juukseid blondeerida? Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Rasedatele ei ole soovitav mitte ükski keemiline protseduur, aga loomulikult otsustate Teie ise, kas juukseid värvida või mitte. Üheks võimaluseks on juukse põhjale triipe teha, et hajutada väljakasvu, sest siis on optiliseks efektiks see, et juuksed on hoolitsetud, aga blondeer ei satu vastu peanahka. Hoiate nii enda kui lapse tervist.

Kõike kaunist, KK
 

Küsimus: Mida teha, et poolpüsiv juuksevärv püsiks kauem peal?07.01.2012

Tere!
Tahaksin teada, mida teha, et poolpüsiv juuksevärv püsiks kauem peal? Kasutan veidi ekstreemsemaid värve, nt. roosa. Värv on poolpüsiv ja kulub tegelikult päris kiiresti maha ning püsivärvi ma samuti leidnud pole. Ma vaid triibutan. Blondeerisin alt triibud ette ära ja pärast värvisin kodus oma juuksevärviga üle. Tulemus oli kaunis, kuid kulus kiiresti maha. Oleks ääretult tore teada, kuidas poolpüsiv värv kauem püsiks. Ja tore oleks ka see, kui lahendus oleks võimalik käepäraste vahenditega, et seda saaks kodus teha.

Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Nii kahju kui see ka pole, ei ole see võimalik (eriti koduste värvidega). Poolpüsivärv on ju selleks, et vähem rikuks, seega ka vähem püsiv, kuna kõike juukse kihte ei ole värvimise käigus avatud.
Kuna te eelnevalt blondeerisite, siis salkudel ei ole enam pigmente, mille külge saaks moetooni pigmendid jääda.
Proovige peale värvimist loputada sidruni- või äädikaveega (see peaks juuksekihid tugevamalt kinni tõmbama) ja siis viimane vesi peaks olema võimalikult jahe. Proovige, ei saa pead anda, aga teoorias peaks toimima.
Efektvärvidega püsivaid tulemusi saab ikkagi ainult juuksuris.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas saada juukseid sirgemaks, ilma neid kahjustamata?07.01.2012

Tere, Katrin!
Ma sooviksin väga sirgemaid juukseid, aga ei taha neid kogu aeg sirgendamisega kahjustada.
Kas need kuumakaitsed ja igasugused erinevad spreid aitavad? Milliseid tuleks kasutada?
Kas on mingeid võimalusi, kuidas ilma kahjustamata neid kasvõi natukene sirgemaks saada? Näiteks mingid sirgendavad šampoonid? Ma tean, et sellised on, aga ei oska valida.

Aitäh abi eest! :)

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kuumakaitseid tuleks kindlasti kasutada, kui juukseid föönitatakse või keeratakse tangidega ja loomulikult enne sirgendamist.
Kui soovite endale soetada kuumakaitset, siis kindlasti peaks see olema samast sarjast, millisest on Teie šampoonid ja palsamid.
Üks olulisemaid reegleid on juuksehoolduses: kõik tooted ühest sarjast, siis on võimalik head tulemust loota.

Lokkis juustele on olemas sirgendavad šampoonid, palsamid, kreemid (minu lemmik, kuna mul on ka lokkis juuksed) jne.
Ise kasutan Davinesi firma Love šampooni, palsamit (sirgendava toimelist) ja Love fluidi. Tulemuseks on peale föönitamist sirgemad ja raskemad juuksed. Selleks, et juuksed ei vananeks enne, kui nende eluiga täis saab, kasutan veel kuivadele juustele Momo kreemi (igal karval on oma eluiga ja selle eest peab ka hoolt kandma).

Lokkis juukseid tuleks kindlasti maskidega turgutada vähemalt kord nädalas, et parandada nende niiskustasakaalu.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida teha, et juuksed ei läheks sõlme ja oleks kergesti kammitavad?01.01.2012

Tere,
Mul on loomulikult lokkis juuksed, pikkus poolde selga. Käisin sel nädal juuksuris, kuid juuksed tunduvad ikka natuke takkus ja lähevad sõlme.
Kasutan spetsiaalset šampooni ja palsamit ning peale pesu veel lisaks ka juustesse jäetavat palsamit.
Mida saaksin teha, et juuksed ei läheks sõlme ja oleks kergesti kammitavad?

Ette tänades,
Kerly

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste otstele on olemas eraldi seerumid, mida pannakse nii märgadesse kui kuivadesse juustesse (annavad hea tulemuse). Loomulikult võite teha ka õli maske. Õlitage ainult juukse otsi, ärge pange vastu panahka, kuna nii on kergem välja pesta.

Tervitades, KK