Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Juuste sirgendamine keratiiniga10.09.2011

Tere,
Olen kogu elu olnud hädas oma loomulike ja eriti kapriissete lokkidega. Hiljuti juhtusin lugema artiklit juuste sirgendamisest, mille mõju kestab mitu kuud. Kas Tallinnas kuskil tehakse sedalaadi protseduuri; kui palju see maksab ja kas see protseduur on valulik?

Kas reaalselt on võimalik, et sirgendamise järgselt on 3-4 kuud juustega muretu, st ei pea päevas mitu korda sirgendajat kasutama ja muretsema, et nii kui paar piiska vihma tuleb, on kogu soeng taas põhjalikult rikutud?

Lugesin veel, et pärast keratiini kinnistusperioodi on vaja kasutada spetsiaalseid šampoone. Mis juhtub, kui kasutan endiselt "odavaid" turušampoone (aaloe-, kummeli- või nõgeseekstraktiga). Kas peale pesu on vaja kasutada ka sirgendavat palsamit - näiteks Nivea Straight & Easy't?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Loomulikult tehakse juuste sirgendamist salongides, kahjuks küll hinda ei oska ma öelda.
Valulikkuse aste on sama suur kui juuste kammimisel.
Selles mõttes on küll muretu, et kui korra olete sirgendanud, siis enam teist korda päevas ei pea seda tegema. On ka juukse tüüpe, mida ei ole vaja peale keemilist sirgendamist üldse triikida.
Spetsiaalseid šampoone tuleb aga kasutada seepärast, et tulemus oleks püsivam ja kestaks kauem.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Rasvased juuksed - kuidas probleemist lahti saada?10.09.2011

Tere,
Olen keskealine naine ning hädas oma ülirasvaste juustega. Probleem sai alguse juba teismeeast ning on praeguseks läinud pigem hullemaks kui paremaks. Kui tahan, et juuksed oleksid puhtad, siis pean neid pesema iga päev. Tegelikult hakkavad hommikul pestud juuksed õhtuks juba pisut rasvaseks minema. Järgmisel hommikul on täiesti rasvased. Juuksed on väga õhukesed ja peene kiuga. Olen käinud selle murega ka arsti juures, kuid abi ei saanud. Arst ütles, et see on lihtsalt minu eripära ning mul tuleb sellega leppida... :)

Olen proovinud juukseid korda saada tervisliku toitumisega: aasta aega olin taimetoitlane, ei söönud ka peaaegu üldse magusat ja rasvast. Juba mõne kuuga läks väga puhtaks mu näonahk ning kadusid mitmed terviseprobleemid, kuid juuksed jäid endiselt rasvaseks.

Kas ülirasvased juuksed on tõesti ravimatu probleem või on siiski võimalik midagi ette võtta?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ma ei tea millise arsti juures te käisite, aga kontrollige palun oma kilpnäärme talitust - äkki on põhjus seal. Kui ei, siis loomulikult on olemas ravišampoonid ja ampullid, mis aitavad probleemi kergendada.

On olemas ka isepuhastuv moodus. Selleks peate küll 3 nädalat kuskil "metsas" veetma, aga tulemus on suurepärane (olen ise proovinud). Tegemist on siis organismi isepuhastuva süsteemiga - te lihtsalt ei pese pead 3 nädalat. Tundub jube, aga kui probleem on suur, siis suudate üle elada küll. Esimesel nädalal rasunäärmed töötavad nii nagu nad on harjunud, teisel hakkavad kontrollima, mis toimub - ehk siis saavad aru, et ei ole nii palju rasu vaja toota - ja kolmandal nädalal hakkab pea juba ise puhastuma (vähemalt teil tekib selline tunne). Lõpuks, kui puhtaks pesete, tunnete oma juustest rõõmu nii puhtuse kui tervise üle, sest 3 nädala jooksul visatakse peast välja ka kõik nõrgad juuksed.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas juustest maski välja pesta?10.09.2011

Tere,
Proovisin sellist maski (1 munakollane, 1 spl mett ja 1 spl riitsinus õli). Mul on pikad, paksud ja väga krässus juuksed. Määrisin segu nii peanahale kui ka kogu juustele. Hoidsin peas umbes tunni. Probleem tekkis aga maski välja pestes - kohati sain selle õli nagu välja, aga kohati mitte. Kui juuksed ära kuivasid, siis järgmisel päeval tekkisid sinna, kuhu õli sisse jäi, juustest kokkukleepunud känkrad.
Kas maski tuleb määrida vaid peanahale?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Mida pikemad ja rohkem lokkis on teie juuksed, seda raskem on maski välja peasta. Kindlasti on lihtsam, kui olete maskiga saunas käinud ning komponendid on soojad; kui ei ole, siis tuleks juukseid pesta 2-3 korda peale maski tegemist. See mask sobib nii peanahale kui juustele. Kui juuksed on muidu normaalsed ja ainult otsad kahjustunud, siis kasutage maski juukseotstel.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas juukseid looduslikult pleegitada?22.06.2011

Tere,
Ostsin poest tumepruuni juuksevärvi ja lasin emal sellega juukseid värvida. Tulemus jäi tumedam, kui olin soovinud ning nüüd paistavad juuksed musta värvi. Kas oleks võimalik juukseid looduslikult pleegitada, et saada mõne tooni võrra heledam värv? Ehk siis pruun värvitoon. Kas peaksin juukseid hoopis blondiks värvima, et saada soovitud tulemus?
Tänan

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõige lihtsam on pleegitada juukseid, kasutades peale pesu kõige viimaseks loputuseks sidruni vett (1 sidruni mahl, 1 liitri veele). Kui olete loputanud, siis jääb see pähe ning päike teeb juba oma töö.
Õige tulemuse saamine võtab küll natukene aega, aga Te jääte tulemusega rahule :).
Selleks ei pea blondeerima, et juukseid pruuniks värvida - valige järgmine kord natukene heledam toon.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuksed värvimisest kahjustatud, kuidas loomulikku värvi tagasi saada?22.06.2011

Tere,
Minu juuksed on tihedast värvimisest kahjustatud.
Kas on mingit ravi selle jaoks?
Mure on ka keemiliste lokkidega. Kui juuksed on niisked, siis on lokk ilusti sees, kui aga ära kuivavad, siis enam ei ole. Kuivasid juukseid on mul ka üsna raske kammida.
Mis juuksevärve peaksin kasutama, et need juukseid ei rikuks? Kas on selliseid tooteid, millega saaksin oma loomuliku juuksevärvi tagasi?
Tänan

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste tugevdamiseks sobib kõige paremini muna, mee ja riitsinus õli segu. Segamise suhe: 1 munakollane, 1 spl mett ja 1 spl õli. Loomulikult võite ka juuksurist osta juba valmis maske. Tehke 1 kord nädalas, hiljem 1 kord kuus.

Minu arvates on juuksed Teil väga kuivad mitte värvimisest, vaid keemilistest lokkidest (huvitav kuidas juuksur küll oli nõus lokke tegema värvitud peale?). Kuna loomulikku niiskust on juukses väga vähe, siis ei jäägi Teile juuste kuivades lokke vaid ainult kahu. Juuksed saate ilusaks ainult siis, kui koolutate või keerate rullid või kannate juustele viimistlusvahendit, mis jätab märja efekti.
Selleks, et juukseid paremini kammida, võite kasutada juusteotste õli, kandes seda siis märgadele juustele. Hästi sobib ka beebiõli või pähe jäetavad palsamid.

Loomuliku juuksevärvi saate ainult siis, kui välja kasvatate või värvite sama tooni. NB! ärge unistage, et see 100% sama toon on kui loomulik värv - isegi, kui kataloogis on nii kirjeldatud. Tegemist on keemilise protsessiga ja kui tulemus on ligilähedane, siis on hästi.
Värvida tuleb võimalikult väikse vesiniku ja ammoniaagi protsendiga.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuksed, kulmud, ripsmed on muutunud hõredaks18.05.2011

Tere,
Olen 43-aastane. Lisaks sellele, et juuksed on muutunud õhukeseks ja suhteliselt lahtiseks, on ka ripsmetel tekkinud ühte kohta auk, mis ei ole poole aasta jooksul taastunud ning ka kulmud on kuidagi niruks jäänud. Oma peenikese, blondi juuksekarvaga ei ole ma kunagi hiilanud, kuid nüüd hakkab asi häirima, kui päike pealage kõrvetab...
Kas peaksin kontrollima kaltsiumi ladestumist?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ruttu endokrinoloogi vastuvõtule! Tuleb kontrollida kilpnäärme tööd ja hormonaalset tasakaalu. Soovitan teha veel üldise verepildi, kus on näha, kas mõni vitamiin on puudu või vähemuses. Kui rahakott lubab, siis pöörduge Diagnostikakeskusesse, www.dk.ee - saate kiire vastuse.

Tervist ja jõudu soovides, KK
 

Küsimus: Hallid ja pussakil juuksed04.05.2011

Tere,
Olen nüüdseks 40-aastane, kuid juuksed läksid halliks juba 20-selt. Värvin neid kodus, poest ostetud värvidega. Peale värvimist jäävad nad ilusad ja läikivad, aga pesemisega muutuvad jälle tuhmiks ja koledaks, kuigi kasutan palsamit ja vahel ka juuksemaski. Enda loomulik juuksevärv oli tumepruun ja veidi loomuliku lokiga.
Kas on veel võimalik kuidagi saada endale normaalne välimus ja ilusad pehmed juuksed või pean elu lõpuni käima traatidega ja pussakil juustega?
Juuste kasv on muidu normaalne, aga kuskilt maalt nagu edasi ei kasva - peatub, kui juuksed on õlgadeni.
Ehk oskate midagi soovitada, kuidas ma oma hallide, pussakil ja tugeva karvaga juustega paremini hakkama saaksin.

Teid väga tänades ja edu soovides,
Signe, Viljandimaalt

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Arvan, et juuksed on muutunud kuivaks, kuna läike saamiseks värvitakse juukseid igakord üleni. Ka ise värvides tuleks põhiliselt ikka juuksejuuri värvida ja ainult paari kuu tagant üleni. Selleks, et juukseid hoida ja niisutada, tuleb vähemalt korra nädalas maski teha ning tugeva läike saamiseks loputada (kõige lõpus) sidruni- või äädikaveega, nii nagu meie emad ja vanaemad seda tegid.

Juustekasv on kõigil inimestel erinev ning täispikkuse saavutavad juuksed tavaliselt üks kord elu jooksul. Kui Teil kasvavad juuksed õlgadeni, siis nii ongi. Kui püüda mingite vahenditega panna juukseid kiiremini ja pikemaks kasvama, siis võib tulemus olla lühiajaline.

Kindlasti peaksite hakkama juukseid tasapisi heledamaks värvima, sest hallid juuksed annavad märku muudatustest organismis ja noorpõlve juukse värvi ei ole mõtet taga ajada, kuna ka naha toon muutub. Kindlasti ei ole heledama värvi seest halli juust kohe märgata ning värvida võib harvemini, mis omakorda aga hoiab juukseid.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Keemiliselt töödeldud lokid01.05.2011

Tere,
Käisin kaks kuud tagasi juuksuris ning soovisin volüümlokke. Esimese hooga ei märganudki, et midagi on väga hullusti, kuid hommikul ärgates ei saanud peeglisse vaadata, sest pilt oli tundmatseni muutunud. Juuksed olid väga pulstunud ja tundus, et juuksed on oma eluvõime kaotanud. Kõik see oli nii masendav. Rääkisin sellest ka juuksurile, ta vabandas, et midagi on tõepoolest nagu viltu läinud. Hakkasin juuste eest eriliselt hoolt kandma kreatiiniga šampooni ja balsamiga. Miskit aga ei muutu - juuksed on jätkuvalt väga lokkis (selliseid kanti 70-ndatel) ja väga kuivad. Kas on mingi võimalus lokke vähemaks saada või pean ootama kuni juuksed terves pikkuses välja kasvavad?

Tänud vastuse eest!
Loodan väga, et oskate mind aidata.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ainult pesemisest ja balsameerimisest on vähe - tuleb kasutada ka tugevalt niisutavaid maske, vähemalt 1 kord nädalas. Tulemus on super, kui Teie lokkis juuksed näevad terved ja läikivad välja.

Sirgemaks aga võite neid saada sirgendavate šampoonide ja balsamitega töödeldes. Kindlasti on abi ka juuste õlitamisest - sobib nii juuksurist ostetud õli kui ka beebiõli, riitsinusõli, oliiviõli. Soovitavalt, mida kauem õli peas on, seda parem (ärge pange õli vastu peanahka). Näiteks, kui on koristuspäev, õlitate hommikul end sisse ja kui päevatööd tehtud, pesete end puhtaks. :)

Kui aga soovite kiiret tulemust lokkidest vabanemiseks, siis kõikidel juuksuritel on olemas sellised abivahendid, nagu käärid. Miks nii otse? Selline otsus oleks juustele kõige parem, sest juus ise ei peaks ka enam võitlema kuivade juustega ning mingi hetk ta seda enam teha ei jaksa ja tekib juuste lõhenemine.
Loodan, et oli abi.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Keemilised lokid ja rinnaga toitmine27.04.2011

Tere,
Soovin endale teha keemilisi lokke, aga mul on 11-kuune laps, kes saab veel rinda. Kas keemilised vedelikud võivad kuidagi organismi (piima) mõjutada?
Milline oleks Teie soovitus?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kallid noored emad - nii kaua, kui Te ootate lapsi või toidate neid rinnaga, ei ole soovitav mingeid keemilisi protseduure endaga teha lasta. Loomulikult, kui ilu on olulisem Teie ja lapse tervisest, siis võib seda teha.
Rinnaga toimise ajal ei pruugi ka keemilised lokid pähe jääda. Minu arvates tasub veidi oodata.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuste värv13.04.2011

Tere,
Minu juuste värv on loomult tume "kartulikoor". Olen neid järjepidevalt heledaks teinud (põhiliselt triibutades). Eelmise aasta detsembris tegin ka volüümiloki. Juuste pikkus on õlgandeni.
Mõtlen nüüd, kas mulle sobiksid tumedad juuksed - näiteks "tume šokolaad". Kas heledaks värvitud ja keemiliselt töödeldud juukseid saab värvida nii, et tulemus oleks ilus?
Hetkel ma veel ei tea, kas tume värv sobib mulle. Kas tume juustevärv teeb vanemaks (olen 39-aastane)? Samas, kui olen sündinud tumedate juustega, siis peaks tume mulle sobima?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Kõige lihtsam viis oma juuksevärvi muuta (ja kindlasti kõige ohutum juukse tervise mõttes), on toonida värviliste palsamitega. Davinesi sarjas on olemas šokolaadi palsam ja šampoon, mis sobib just sellisel puhul super hästi. Miks nii? Sellepärast, et kui olete pikka aega olnud hele ja otsus on tumedaks teha, saate kindlasti šoki, kuigi värv võib Teile vägagi sobida.

Palsamiga värvides saate selle kergesti eemaldada, kui värv ei meeldi, ei harju ära vms. Värvide kasutamisel on värvi mahavõtmine suur, kallis ja juustele sugugi mitte ohutu tegevus.

Kahjuks ei ole Teiega kohtunud ning seetõttu on raske öelda, kas Teile sobib tume või hele juuksevärv. Kindlasti peate meeles pidama, et kui on tekkinud hallid karvad, siis olenemata loomulikust värvist, sobib kindlasti hele toon paremini, kuna ka nahatoon on muutunud. Kas see värvitoon peab just valge olema, on raske öelda. Kindlasti mõjutab juuksevärvi valimist ka Teie garderoobi valik selleks hooajaks ja millist meiki Te armastate kanda.

Tervitades, KK