Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas pealae kiilanemise vastu on mingit vahendit, külgedelt ja tagant on juuksed tihedad?28.01.2013

Tere,
Olen 44-aastane mees ning probleemiks on kiilanev pealagi (tagant ja külgedelt on juuksed tihedad). Kas on olemas vahendit, mis taastaks ka pealael tihedad juuksed?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks sellist vahendit, mis taastaks väljalangenud juukseid, ei ole. Need, mis seda lubavad, on küsitava toimega. Davinesi firmal on olemas vahendid, mis hoiavad juukseid, et need välja ei langeks ja aitavad parandada peanaha verevarustust. Kindlasti aitab korralik peamassaaž igal pesukorral. Juuste väljalangemine on tingitud hormonaalse tasakaalu muutumisest.

Tervitades, KK.
 

Küsimus: Kas kodust maski on kõige kasulikum kanda niisketele või kuivadele juustele, kas enne või pärast pesemist?28.01.2013

Olen viimasel ajal poejuuksemaskidelt üle läinud kodusel teel valmistatavatele. Lemmikuks on kujunenud muna-mee-õli mask (oliivõli peanahale ja kookosõli ülejäänud pikkusele). Juuksed on peale seda ülimalt pehmed ja mõnusalt sirged (loomulik pole lokkis, vaid kergelt laines).

Küsimus on aga, millistele juustele on kõige kasulikum maski kanda (imendumise suhtes), kas niisketele või kuivadele? Kas enne šampoonitamist või peale? Siiani olen pannud pesemata kuivadele juustele. Poemaski kasutatakse ju siiski peale pesu niisketesse juustesse, kuidas on lood selle maskiga?
Siiani olen enne pesu kuivadele juustele kandnud, kilemüts pähe ja rätik sinna otsa. Alates poolest tunnist kuni paari tunnini peas hoidnud. Kas teen õigesti? Ja kui tihti peaks sellist maski tegema?
Juuksed on värvitud (blondid triibud).

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Te olete ülimalt tubli ja talitate väga õigesti. Kui kasutada muna ja mett või õli puhastel juustel, tuleb hiljem veel šampooniga pesta. Imendumise parendamiseks võiksite veel saunas ka istuda, ainult hiljem tuleb juustel lasta jahtuda, et juuksekihid kokku tõmbaksid. Muidu võite maski peas hoida terve päeva.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas keratiinravi aitaks, kui juuksed on kuivad, tuhmid ja nõrgad?23.01.2013

Tere!
Minu probleem on kuivad, tuhmid, nõrgad juuksed. Juuksed on mul umbes rinnani, seega mitte lühikesed, aga ka mitte väga pikad, keskmise paksusega, natuke lokkis. Mõned aastad tagasi blondeerisin rumala peaga, (olen olnud terve elu tumedapäine, peaaegu must) blondiks ma muidugi ei saanud, sest värv korralikult peale ei jäänud ja nii siis juuksur triibutas tasapisi juukseid heledamaks iga kuu. See aga lõhkus mu juuksed nii ära, et kohe kahju on, aga ajas tagasi minna paraku ei saa, seega otsin muid lahendusi. Peale pesu lähevad juuksed puhvi ja näevad väga kuivad ja haprad välja. Kodus olles väldin igasuguseid fööne ja sirgendajaid, aga kui pean välja minema, siis üritan nad sirgendajaga ja igasuguste vahenditega siledaks saada, sest ei taha ju välja näha nagu põrandahari. Tean, et kõige targem oleks kahjustatud juuksed maha lõigata, aga mitte mingil juhul ei taha ma seda teha, sest armastan pikki juukseid. Otsi aga lõikan siis kui näen, et need väga katki on. Olen kuulnud mingist keratiinravist, kas see minu juuste puhul aitaks või muudaks midagi? Tahaksin endale siledamaid ja pehmemaid juukseid, ilma, et peaksin sirgendajat kasutama või end lühikeseks lõikama. Olen tudeng ja ei saa endale väga kalleid šampoone ja maske lubada, kuidas saaksin oma võimatud juuksed ellu äratada, ilma et see mu rahakotti tühjaks imeks?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Keratiinravi aitab kindlasti, aga peab meeles pidama, et seda vaid mingiks ajaks, siis tuleb seda jälle korrata. Seda, kas Teie juuksed muutuvad paremaks ja kui tihti peab seda tegema, oskab täpsemalt öelda ikkagi juuksur, kes protseduuri teostab.

Minul aga jälle sellised kodused soovitused. Kasutage õli, tehke õli maske ja määrige lihtsalt peale - aitab päris korralikult. Maski jaoks kasutage oliiviõli ja igapäevaselt beebiõli.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Millega ja kuidas pead hooldada, kui peanahale tekivad pidevalt kuivanud koorikud?23.01.2013

Tere,
Käisin nahaarstil, öeldi, et psoriaasi vorm vms. Anti rohte, šampoone - midagi ei aita. Peale pesu, kuskil 10 min, tuleb peanahale nagu miski kuivanud koorik. Eriti kõrvade tagant ja kohe otsaesise ligidalt. Sain laser või uv kammimisprotseduure jne. Miski ei aita, kas te oskate soovitada mida teha, mida veel proovida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Teie kirjelduse järgi tundub tõesti, et tegu on psoriaasiga (selle algvormiga). See haigus istub meil kõigil sees nagu ohatiski, aga kõigil ei löö välja.
Minu arvates on see ravimatu ja seda saab ainult leevendada. Kõige parem leevendaja on päike ja kui ära sõita ei õnnestu, siis tuleb oodata suve. Mõned minu kliendid käivad korra nädalas solaariumis ja nad väidavad, et tunduvalt parem on. Selleks ei pea ennast "grillima", aitab mõnest minutist ja üsna nõrkadest lampidest.

Paljud psoriaasihaiged on aga kiitnud Davinesi Purifying šampooni ja geeli, mis leevendab ka päris korralikult.

Isiklikult soovitan E, D ja C vitamiine ja kindlasti organismi puhastamist. Katsuge süüa kaks nädalat ainult rohelist, tehke salateid, püreesuppe ja vältige kõike, mille sees on pärm. Õnneks on meil juba ka leib ja sai juuretise peal olemas. Vältige haput ja magusat. Olen ise proovinud. Ei puhastu mitte ainult organism, vaid nahk muutub silmnähtavalt. Lootus jääb, et aitab ka Teie mure korral.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas saada lokke, kui lokid ei jää juustesse püsima?21.12.2012

Tere,
Mul on juuksed, mis on natuke pikemad kui poole selja peale, aga probleem on selles, et mu juustesse ei taha kuidagi lokid jääda. Olen katsetanud nii kuivadesse, märgadesse kui ka niisketesse juustesse, kuid lokid ei jää püsima - juuksed vajuvad maksimaalselt poole tunniga sirgeks. Ei taha kasutada mingeid lakke ega geele, kuidas saaksin lokke kauemaks juustesse?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui te lokkide tugevdamiseks miskit kasutada ei taha, siis on ka natukene raske soovitusi anda. Üheks võimaluseks on ööseks keerata näpulokid ja need siis hommikul lahti kammida. Keerate juuksesalgud ümber näppude rulli ja kinnitate iga salgu lõksuga. Tugevduseks võite kasutada kas siis suhkruvett või keerata näiteks õllega. Minu ema tegi seda vanasti ikka kui miskit ei olnud. Tänapäeval on Davinesi firmal õlle asemel olemas Shaping Gel, mis on oma olemuselt ja toimelt sarnane õllele. Suhkruvee asemel aga Davinesi Oil Non Oil nr 1 (aretatud suhkrust endast).
Loodan, et saite natukene abi.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida teha, kui juuksed lähevad kiiresti rasvaseks?21.12.2012

Olen juustega suures hädas, pean neid iga päev pesema ning see on kohutav! Juuksed iseenesest on päris pikad, ei ole väga õhukesed ega paksud (vähemalt mulle tunduvad sellised keskmised), kuid peanahal olevad juuksed lähevad igaks hommikuks rasuseks. Ilma pesemata lihtsalt ei saa kodust välja astuda, endal on must tunne ja juuksed on ka nagu pealt pulgad ja otstest ilusad. Mida peaksin tegema? Olen proovinud igasuguseid erinevaid šampoone rasustele juustele ja sügavpuhastavaid šampoone ja peanahka tasakaalustavaid maske ja pihustatavaid spreisid ja kõike, kuid mitte miski ei aita. Lugesin kuskilt, et värvimine kuivatab ka peanahka ja aitab. Ei aita, minul mitte, sellepärast ei ole raatsinud peadki enam pikka aega värvida, kuna tiheda pesemisega läheb värv väga kiiresti tuhmiks. Üks hommik pesen, järgmine hommik on taas rasvased. Nahaarst ütles mulle, et sellest ei saagi lahti, et ma peaksingi iga päev pead pesema, lihtsalt otsida sobiv šampoon ja muudkui pese, kuid päris nii ikka ei taha. Olen netist ka lugenud, et kui umbes nädal aega pead ei pese ja siis üks päev pesed, siis aitab ka tasakaalustada rasu tootmist, kuid ei julge seda nii ilma kinnitusteta proovida, kardan, et mul ei aita ka see. Mida peaksin tegema või polegi sellele lahendust? Päris rasuse peaga ka ei taha ringi käia, kuid iga päev pesta on ka väga tüütu!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõige loomulikum (mitte aga lihtsaim) viis on tõesti pead mitte pesta, kuid see on kolme nädalane tsükkel ning alles seejärel võib loota, et rasunäärmete töö aeglustub. Esimesel nädalal toodavad näärmed rasu nagu tavaliselt, teisel nädalal nad peatavad töö, kuna rasu on piisavalt ja kolmandal nädalal hakkab organism juba ise ennast puhastama. Ja kui nüüd pead pesete, vabanete ka nõrkadest juustest, mis samuti välja visatakse. Peale seda tasakaalustavat kuuri peaks rasunäärmed töötama normaalselt.

Julgen soovitada, kui on võimalik leida selline aeg, sest olen ise selle läbi teinud ja tulemus oli super!
Enne kui võtate selle protsetuuri ette, kontrollige oma kehakeelt, ehk siis käte liigutusi, sest paljudel inimestel on kombeks mõtlemise käigus pead katsuda või liialt kammida, siluda - see kõik aktiveerib rasunäärmete tööd. Kui Teil on sellised harjumused, siis proovige neid vähem teha, sest kuuri läbi teha on üsna suur katsumus ja sellel pole mõtet, kui ise vastu töötate. Kontrollige üle ka söömisharjumused.

Kui aga otsustate ravišampoonide kasuks, siis ka nendega tuleb pesta õigesti:
1) pea märjaks nagu ikka,
2) šampoon pähe, aga väga kergete liigutustega (põhimõtteliselt nagu patsutate - nahka ei tohi nühkida, ainult juukseid),
3) palsamit ei kasuta ainult otstele ja soovitavalt peale jäetavat.

Vanaema retsepti järgi võib samuti toimida (seda ei ole ise katsetanud) 1 munakollane, 1 spl konjakit ja 1 spl mett - segada ja panna 20 min peanahale, seejärel pesta ja loputada saunaviha leotusveega (minu arvates võib kasutada ka kaselehe tee tõmmist).

Moodsaim ja kõige kiirem võimalus on kasutada kuivpuhastavaid šampoone. Müüakse apteekides ja salongides, ise olen kasutanud Kevin Murphy šampooni ja olen väga rahul.

Kõike kaunist ja ilusat jõuluaega,
KK
 

Küsimus: Millist tehnikat kasutada juuste otste värvimiseks?28.10.2012

Tere,
Praegu on moes juuste otste värvimine erinevate värvidega, nn ombre tehnika. Ma sooviksin juuste otsi roosaks värvida, kuna olen blondiin. Kas te oskate öelda, kuidas on kõige mõtekam seda uut trendi katsetada?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et tulemus oleks korrektne, on minu soovitus, et palun laske seda teha juuksuris ja heledate toonidega, mitte kasutades neoon- või kontrastvärve. See on minu arvamus.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Millised salgud-triibud sobivad blondile?28.10.2012

Tere,
Mul on hetkel täiesti blondid juuksed - ma ei ole neid kunagi värvinud ega salgutanud. Nüüd on mul soov teha juustesse helepruunid salgud. Kas see värvitoon sobiks mulle? Mis tooni salgud võiksid Teie hinnangul blondile sobida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Helepruun on hea valik. Liiga suured kontrasid jätavad odava mulje ja vähendavad optiliselt juuksemahtu (seda vist ei soovi).
Proovida võib ka heledat vase tooni, kas puhtalt või kullaga segatult. Eriti ilus jääb, kui on sinised või hallid silmad. Ärge tehke pealaele, vaid külgedele ja taha, siis ei ole väljakasvu märgata.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas saada tagasi juuste punane värvitoon ning mida peaksin tegema, et juuksed oleksid sama ilusad ja terved nagu varem?28.10.2012

Tere,
Värvisin enda juukseid punaseks umbes aasta, aga tahtsin vaheldust ning lasin juuksuris teha blondid triibud sisse. Oli soov saada pulmadeks plaatinablondiks. Hiljem soovitas juuksur mul endal kodus poe värvidega värvida. Kuna soov oli nii suur, siis kasutasin tugevatoimelist blondeerivat hennat.
Kaks korda värvisin sellega, aga jube hais oli ja juuksed lausa kärssasid peas. Kuna ma ei ole varem blondeerinud, siis arvasin, et see on normaalne. Tulemus jäi ilus hele-hele blond, aga kui juuksed olid märjad, olid nad nagu kummist ja kui ära kuivasid, olid takud peas ja väga kuivad. Igal hommikul ärkasin nagu nukitsamees, linnupesa peas.

Mõistsin, et see oli suur viga, mida enda juustele teinud olen ja igatsesin seepärast taga enda punaseid peaaegu puusadeni siledaid juukseid. Nüüd lasin õlgadeni ära lõigata, kuna juuksed olid tugevalt kahjustatud :(

Kaks nädalat tagasi värvisin uuesti punaseks, kuid tänaseks on värvitoon roosaks kulunud.
Kui tihti tohib juukseid punaseks värvida?

Varem värvisin iga 1,5 kuu tagant, kuid kas tohib ka tihedamini, kuna punane toon kulub suhteliselt ruttu.
Kui ma näiteks kord kuus värvin juukseid, kas oleks soovitatav värvida ainult väljakasvanud juuri või kogu pikkust (varem värvisin kogupikkuses, kuna pea juures oli alati värv ilusam ja otsad olid kahvatu punased)?

Lugesin, et punaseid juukseid peaks pesema jaheda veega, siis püsib värv kauem erksana. Kui jaheda veega pesta, kas šampoon ja palsam tulevad ilusti juustest välja?

Lugesin veel, et juukseid saab värvida punase Elumen juuksevärviga. Kas seda protseduuri tehakse ainult juuksuris või saab ka kodus sellega värvida?

Soovitage palun midagi, tahaks nii väga punaseid juukseid tagasi. Kas mul on üldse lootust, et minu kahvatu roosakatele juustele jääb punane peale või pean ootama kuni minu juuksed välja kasvavad? :(

Mida ma peaksin tegema, et juuksed oleksid sama ilusad ja terved nagu varem?

Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
See kiri võtab ohkama.
1) Elumeniga saab värvida ainult juuksuris. Hiljem, kui tahate millegi muuga värvida, on see üsna raske.
2) Värvige kord kuus juuri ning peske punaseid toone tugevdava šampooniga ja toonivate palsamitega, siis peaks otste peal punane värv kauem püsima. Üle korra võite värvida üleni.
3) Jaheda vee all on mõeldud ikka loputusvett, mis jääb kõige viimaseks. Mõte selles, et juuksekihid võimalikult kinni tõmmata, siis on juuksed läikivamad.
4) Kindlasti peaks korra nädalas ravi eesmärgil tegema juukse maske.

Jõudu, KK
 

Küsimus: Mida peaks teadma, et püsivärvilt üle minna tooniva šampooni kasutamisele?28.10.2012

Tere!
Mul on pikad lokkis ja kahused juuksed. Värvin juuri kord kahe kuu jooksul Palette Deluxega tumepruuniks, et mitte öelda mustaks. Tihti sirgendan juukseotsi ja tukaosa. Nüüd on plaanis juukseid nö ravima hakata. Tahaksin edaspidi kasutada toonivaid šampoone, palsameid (või muid kergvärve, mis juustele nii palju liiga ei teeks), mis oleks enamvähem sama värvi. Kas see on üldse võimalik, ja kui on, siis milliste toodetega?

Millist šampooni peaksin edaspidi kasutama? Kas sellist, mis on mõeldud lokkis juustele, värvitud juustele või kuivadele juustele?
Tänan vastamast!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Teie juuste puhul on vaja kasutada nii lokkis, värvitud, kuivadele kui ka pikkadele juustele mõeldud tooteid. Ehk siis:
1) värvitud juuste šampoon;
2) kuivade juuste mask;
3) pikkade juuste palsam (sisaldab juukseotsi parandavaid aineid);
4) silendavad seerumid peale pesu - kas siis loki väljatoomiseks või sirgendamiseks.

Kui Teil ei ole halle juukseid, siis mõte minna kergemate värvide peale on õige. Proovige Henna sarja.

Tervitades, KK