Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kuidas saada juuste loomulik värv tagasi?28.10.2012

Tere,
Mul on loomulik värv selline keskmine kartulikarva. Olen viimasel ajal värvinud Garnieri hõbeblondi värviga. Nüüd mõtlen, kuidas saada oma loomulik juuksevärv tagasi. Tahaksin, et pea oleks ühtlast värvi. Välja kasvatada oleks suhteliselt jube. Kui triibutada, siis millist värvitooni peaks valima - tumeblondi? Lugesin Teie eelnevatest vastustest, et Davinesil on selliseid toonivaid šampoone - milline mulle sobiks? Kust üldse selle sarja tooteid saab väljaspool Tallinna? Kas see kirjuks ei jäta pead? Ega mul nii laitmatult pole ka värvitud, suhteliselt kirju on pea :(

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Sõltub, kas Te soovite, et optiliselt oleks juukse värv heledam või tumedam, kui olete oma juuksed loomulikku värvi saanud. Kui Teie soov on olla siiski säravam kui kartuli värv, siis soovitan värvi välja kasvatada heledaid salke tehes - laske need teha ainult pealaele ja aeg-ajalt meelekohtadele. Üldmulje on hele niikaua, kui oma värv välja kasvab. Hiljem, kui tahate ka salkudest lahti saada, võib neid toonida balsamitega. NB! See on kõige juuksesõbralikum viis!

Davinesi tooteid saab osta Tartus, Võrus, Jõgeval ilusalongidest ja I.L.U. kauplustest.
 

Küsimus: Millise värviga peaks blondeeritud juuksed helepruuniks värvima?19.08.2012

Tere,
Soovin oma blonde juukseseid (blondeeritud) helepruuniks värvida. Millise poevärviga võiks seda teha, et tulemus jääks ilus ja mida peaks veel silmas pidama?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Imetlen Teie julgust, kuna see protseduur on ka juuksuri jaoks paras pähkel ning tulemust ei oska 100% ette näha.

Võite proovida nii: võtke sari, millel on värvi vahud ja värvitoonid sarnased. Värvige juuksed esmalt vahuga, peske ja kuivatage. Seejärel võite üle värvida, kuna juustele on antud lisapigmenti ja värv jääb ühtlasem. Soovitav on üle värvida päeva-paari pärast, kui aga vahuga värvitud toon ei meeldi, kulub see pestes maha.

NB! Ärge valige kohe liiga tumedaid toone. Alustada võiks soojadest beežidest toonidest.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas hooldada kiiresti rasuseks minevaid juukseid?19.08.2012

Tere,
Mul on juuksed, mis lähevad väga kiiresti rasuseks, kuigi vahetult peale pesu on nad väga kuivad ja tunduvad kuidagi elutud. Kuidas selliseid juukseid hooldada?

Lisaks huvitab mind, kui kiiresti tavapäraselt (keskmiselt) terved juuksed kasvavad?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selliste juuste puhul on kõige õigem pesta korraga kahe šampooniga. Peanahal kasutage rasusele nahale mõeldud šampooni - pesta tuleb hästi õrnalt, et mitte ärritada rasunäärmeid, jätke šampoon pähe. Tavaliselt on toimimise aeg 3 minutit ning samal ajal peske juukseid niisutava (raviva) šampooniga. Loputage ja seejärel mask ja/või palsam, aga nii, et vastu peanahka ei läheks.

Võite proovida peanahale segu - 1 spl konjakit, 1 munakollane ja spl mett - toimib kuivatavalt. Ülejäänud juustele riitsinusõli või oliiviõli. See kõik enne pesemist. Seejärel pesta niisutava šampooniga ning palsam ikka ainult juustele mitte nahale.

Juuksed kasvavad sõltuvalt, kas nad on kasvu-, puhke- või väljalangemisperioodis 0,02-2 cm kuus. Kasvavad ka siis, kui on väljalangemisperiood :)

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas mustaks värvitud juuste otsad punaseks värvida?24.07.2012

Tere,
Mul on hiljuti värvitud mustad juuksed, kuid ma tahaksin värvida juuste otsad punaseks või siis teha punased triibud juustesse. Kuna mustale ei jääks teised värvid eriti peale, siis kuidas ma peaksin seda tegema?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et mustadesse juustesse punaseid triipe teha või otsi punaseks värvida, tuleb eelnevalt need salgud või otsad ära blondeerida ja siis üle värvida. Piisab kui blondeerida paari astme võrra heledamaks. On olemas ka otse värvid, mis segatakse blondeerimisvahendi sisse ehk siis helendatakse ja värvitakse üheaegselt.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Olen loomulik blondiin, hetkel on juuksed mustaks värvitud - kuidas blondi tooni tagasi saada?17.05.2012

Tere,
Olen loomulik blondiin, väga heleda nahaga, sinised silmad. Sooviks oma blondi värvi tagasi saada.
Paljud soovitavad värvi loputust ja toonida iga kord heleda värviga musta jne. Aga mis see õige lahendus oleks, et efektiivselt saada mustast blondiks tagasi?
Ja kas on üldse mõtet hakata pingutama, kui juuksed on mul suhteliselt haprakesed (mitte just kõige paksemad).

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loomulikku naturaalset tooni juba värvitud juustel tagasi ei saa - ehk siis tuleb see lihtsalt välja kasvatada. Selleks, et üleminek oleks pehmem, tuleb tumedat osa pleegitada (tehnika, kuidas seda teha, sõltub Teie juuste olukorrast ja seetõttu ei ole siin ühest vastust).

Minu arvamus on, et kui olete loomulikult blond, siis ei sobi Teile mustad juuksed ja blondil on ka väga raske väljakasvu korras hoida, kuna juba pool cm väljakasvu jätab mulje, et olete kiilas.(sorry)
Pingutada tasub alati kui tulemus paremaks läheb. Kõik me tahame ikka ilusamad olla.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Kui tõene on poekettides müüdavate juuksehooldustoodete halb mõju juustele?17.05.2012

Tere,
Minu juustele meeldib Garnier Fructis toodete sari. Kuna juuksed on lokkis ja seega ka kuivad, siis tundub, et see sari niisutab ja mõjub mu juustele kõige paremini. Küll aga mõned kallimad tooted teevad paljud juuksed kahuseks ja ruttu mustaks. On vähe sarju, millega täiesti rahul saan olla.

Olen kuulnud ning ka minu oma juuksur viitab, et regulaarselt ei tasu Fructis sarjaga juukseid hooldada. Olen aga samas oma juustega peale pesemist rahul. Kui tõene siis on poekettides müüdavate juuksehooldustoodete halb mõju juustele? Kui näiteks kasutada korra kuus Joico sügavpuhastavat šampooni (mis on tõesti hea leid) ja siis ülejäänud aja põhiliselt kasutada Fructis tooteid. Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Vahe on lihtsalt koostisainete koguses. Salongi toodetes on kasulikke aineid rohkem kui poes müüdavates ja vee sisaldus väiksem. Vahe on ka keemiliste valemite tasakaalus. Tihti on poetoodetes ka silikooni rohkem sees ja seetõttu tunduvad juuksed siledamad ja läikivamad.

Kui lähete poe toodete pealt üle salongi toodetele, on loomulik, et teie juuksed näevad alguses "koledamad ja viletsamad välja" - tuleb lihtsalt varuda kannatust ja neid ravida.

Olen enda juustel proovinud Fructise sarja tooteid (minul on blondid lokkis juuksed) ja tulemus oli väga hea, mõne aja möödudes muutusid aga juuksed venivateks. Selleks, et korda saada, pidin paju vaeva nägema.

Sügavpuhastava šampooniga pesemine on super, aga peske 2 korda kuus. Peale pesemist tehke kindlasti veel sügavatoimelist maski, mis toidaks juukseid seestpoolt ja parandaks pealmist juuksekihti.


Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Pärast juuste kuivamist oli pea kui takuhunnik, millist vahendit kasutada?19.03.2012

Tere,
Ostsin endale Alterna sarja Bamboo Anti Frizz šampooni ja balsami. Pesin juuksed puhtaks ja kuivades oli peas ainult üks suur takuhunnik. Lubatud Anti Frizz toimis täitsa vastupidi - milles asi?
Juuksetüüp on tugevam karv ja laines/lokkis, kuivem juus. See sari ju peaks taltsutama sellist juuksetüüpi või siis ei?

Müüja ütles, et see sari toob loki ilusti esile ja sirge juukse silendab ära. Mina aga pettusin kohutavalt, sest ei saa enam ju seda sarja kasutada, nagu õled on peas, lausa nii kuivad olid peale pesu, et krõbisesid. Panin pähe veel linaseemneõli, et seda kahusust natukenegi taltsutada - milles võis asi olla?

Sari on keemiavaba ja ökotoode, vähemalt nii pudelil kirjas, kas minu juuksed vajavad siis keemiat või on nad seda nii täis, et sellised tooted ei mõju?
Mida peaksin kasutama sellise juuksega nagu mul on? Olen nii tüdinenud proovimast kallite sarjadega, mis soovitud/lubatud tulemusi ei anna (testreid ju pole). Kas äkki oskate soovitada mingit sarja?
Proovinud olen Matrix, Joico, Tigi ja Sencience sarju.
Aitäh

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Kuivade juuste puhul võib see juhtuda küll nii, kuna juukses endas pole nii palju niiskust kui vaja ja loodustoode on ka kindlasti üliõrn ning tal lihtsalt ei ole seda jõudu, et juuksekihte tugevalt kokku tõmmata.

Ma kahjuks ei ole tuttav Alterna sarjaga, aga lugege, kas balsamit tuleb umbes 3 kuni 5 minutit peas hoida. Siis peaks natukenegi pehmemad juuksed olema ja enne kammimist võiksite kasutada kuivi õlisid, mis toidavad ja niisutavad juukseid. Arvan, et siis peaks tulemus parem olema.

Ise olen heledate lokkisjuustega (värvitud) ja väga rahul Davinesi šampoonide ja balsamitega. Julgen soovitada LOVE sarja ja NOUNOU sarja, loomulikult on olemas ka 95% naturaalne sari, mis minu juustel toimib hästi.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Kas blondeerimisega saan juustel taastada ühtlase tooni?19.03.2012

Tere!
Olin musta peaga ning tahtsin vahepeal saada pruuniks, seejärel helepruuniks. Helepruun olin mõnda aega, kuid tüütas ära. Käisin juuksuris ning mulle tehti blondid triibud, mis kadusid ruttu ja läksid kollaseks. Eile ostsin poest Syossi blondeerija ja tegin triipe, kuid need jäid täiesti oranžid ja kollased. Ühesõnaga olen kirju (oranži/pruuni/kollase) segu. Täitsa jube värv. Kindel on see, et sellisena ma jääda ei saa.

Kas on võimalik saada blondeerimise teel blondiks nii, et juuksed väga hullusti ei kahjustuks. Tean, et suur juuste lõhkumine on, kuid niimoodi ka jätta ei saa. Kas see oranž pigment kaob blondeerimisel või enne murduvad juuksed peast? Mõtlen näiteks neid värve, mis poes müüakse (Syoss kuni 7 tooni).
Olen ka juuksuritega nõu pidanud, kuid kõigil on üsna erinevad seisukohad. Hetkel ma juuksurisse minna ei tahaks, kuna olen iga kord pettund ja rahaline seis ka ei luba.

Ette tänades :)

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ei ole ma kompetentne soovitamaks poes müüdavaid värve, kuna ei tea täpselt nende koostisi.
Kui aga juuksepigmentidest rääkida, siis oranžist valgeks saada on üsna raske ka juuksuris. Kindlasti tuleks teha mitu värvimist enne, kui soovitud tulemus käes ja ka siis sõltub kõik sellest, mis seisukorras on juuksed ning palju nad kannatavad. Oma kogemusest ütlen, et kõige jubedam on just poevärve maha võtta, sorry.

Enne kui kodus toimetama hakkate, mõelge järele, sest hiljem juuksuri juurde minnes läheb värvimiste ja ravide peale rohkem raha (mõtlen peale seda, kui olete kodus juba jõudnud juukseid kahjustada), kui kohe minnes.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida soovitaksite juuste väljalangemise korral?19.03.2012

Olen 24-aastane naisterahvas. Vereanalüüsid tehtud ja korras. Toitumine mitmekülgne, füüsiliselt aktiivne. Olen käinud ka trihholoogi juures oma murega, kasutan nüüd väljalangemisvastast šampooni, palsamit ja ampulle (Tricodermi sari), lasknud teha osooniteraapiat, aga mure on ikka endine. Väljalangemine algas kuskil kevad 2011, siis võtsin Evonia kapsleid ja aitas, paar kuud oli korras ja sügisel hakkas uuesti sama mure kimbutama, kuni siiamaani. Kas võib põhjus olla näiteks beebipillides? Mis vitamiine soovitaksite?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
On normaalne, kui iga 7 kuni 9 aasta järel on suurem juuste väljalangemine, ehk siis puhastus, mille käigus visatakse välja kõik vanad ja nõrgad karvad.
Suurema väljalangemise võivad põhjustada igasugused antibiootikumid (tavaliselt kuni 6 kuud peale ravikuuri lõppemist), rasedus, sünnitus ja loomulikult stress. Tean, siin hakkate mulle vastu vaidlema, et Teil ei ole stressi aga Te olete muretsenud juba üle aasta juuste pärast ja see tekitab ka stressi. RAHU, võtke korralikult vitamiine, toituge korralikult, puhake ja hooldage oma juukseid ja proovige see mure ära unustada. Uskuge, vahest on sellest suur abi.
Abi on kindlasti hooldusvahenditest, mis ergutavad vereringet peanahas. Kevadel tuleks võtta D;C vitamiine ja rauapreparaate.
MINU ARVATES võivad beebipillid mõjuda küll, kuigi arstidega konsulteerides olen saanud vastuseks, et need ei mõjuta juuste väljalangemist. Aga see on ainult MINU arvamus.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Milline soeng võiks olla, et õhukesed juuksed tunduksid paksemad?01.03.2012

Tere,
Tahaksin muuta oma soengut, kuid ei tea täpselt, mis sobib. Mul on üle õlgade pikad juuksed, mis on üsna õhukesed. Tahaksin sellist soengut, mis jätaks mulje, et juuksed on paksemad.
Kas oskate soovitada, mis soengud võiksid sellist efekti anda?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ei ole juures Teie pilti ja seetõttu on väga raske öelda, milline soeng või juuksepikkus Teile sobib.
Peaksite oma juuksuriga leidma sellise pikkuse, kus juuksed hakkavad ise loomulikult hoidma. Igal juuksel on oma õige pikkus, millises ta hoiab kõige paremini. Seejärel saate ka otsustada, kas lõigata järku üleni või ainult esiosa juustest; lõigata tukk lühike või pikk jne, jne.

Tervitades, KK