Kodu ja aed

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas on taime, mis tõstaks seksuaalset aktiivsust?14.10.2013

Soovin teada, kas on mõni taim mis aitab seksuaalset aktiivsust turgutada? Ja kuidas sel puhul tarvitada?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kahjuks ei näe ma, kas on tegu naise või mehega. Aga eelkõige peaks tarbima taimi, mis annavad elujõudu: vitamiine, mineraale. Eesti taimedest on põdrakanep, kibuvits, nõges, raudrohi, kibuvitsamari - teena. Kibuvitsamarjast saab ka toormoosi teha, kasvõi mahlapressiga suuremarjaga sortidest. Pihlakamarjad meega, astelpaju mahl jne. Inimene peaks olema puhanud ja stressist vaba. Lisaks tarvitada laukusid, eriti head on sperma kvaliteedi parandamiseks murulauk, külmpressiõlid, kala, kalamari. Meeleolu loomiseks on kasutatud roosi- ja kibuvitsaõisi või nende eeterlikke õlisid vannivees või toas. Veel on kasutatud ka ilang-ilanngi eeterlikku õli magamistoas suhete harmoniseerimiseks. Mehed on teena on kasutatud ka piparrohtu, sereenopalmiseemnete tõmmiseid, maitseainetest kardemoni, nelki, safranit, vaniljet(naturaalset). Söögiks maasikaid ja šokolaadi (mõru või võimalikult suure kakaooa sisaldusega), viigimarju, kala, avokaadot.
Vältida tuleks piparmünditeed.
 

Küsimus: Kuidas roniroosi talveks ette valmistada?09.10.2013

Roniroos Flammendanz, kevadel istutatud. Kuidas toimida sellega sügisel? Kas peab tagasi lõikama?
Ette tänades algaja aednik
 

Küsimus: Millal võib elupuid pügada?09.10.2013

Ma siin mitu päeva mõtlesin ja otsisin erinevatest kohtadest vastust. Aga selle koha leidsin alles täna õhtul, kui mul juba päeval enamus elupuud pügatud said. Kas praegusel ajal võib veel elupuid pügada (tean, et muidu peaks seda vist ainult suvel tegema) või need võivad külma saada ja hoopis ära kuivada?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Tere!

Pole aimu, kuidas pügasite. Aga põhimõtteliselt pole hullu.
Üldiselt lõigatakse okaspuid, sh elupuid augustis. Võib ka kevadel lõigata, aga sel juhul tahab ta augustis taas pügamist.
 

Küsimus: Milliste looduslike ravimitega saaks lapsel ennetada kuseteede infektsioone?24.09.2013

Tere!
Minu lapsel on kaasasündinud põieanomaaliad, äravooluhäire ning kortsneer ning teise neeru talitluse langus. Seetõttu on ta alates sünnist võidelnud pidevate urotrakti infektsioonidega (neerupõletikud, põiepõletikud). Raviks on olnud veenisisene AB ravi esimesel kolmel eluaastal vähemalt korra kuus. Laps, nüüdseks 5-aastane, on profülaktikaks võtnud juba mitu aastat Nitrofurantoini igapäevaselt 1 tbl. Olen korduvalt üritanud seda proovida ära jätta, kuid nii kui üks õhtu jääb rohi võtmata, on järgmisel päeval kohe infektsioon platsis.
Palun öelge, kas oleks olemas mõni looduslik ravim, mida saaks 5a laps pidevalt võtta ja mis omaks samasugust efekti? Oleme proovinud Urosepti, jõhvikatablette, kuid need ei tundu mõjuvat samamoodi kui Nitrofurantoin, st infektsioonid tulevad ikkagi. Oskate veel nõu anda?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Antud ravim peaks olema keelatud neerukahjustuste korral. Teie puhul ma ei tea, mis bakteriga on tegu, aga üritan anda üldsoovitusi. Igasugu jõhvikatabletid ja uroseptid on nõrgad, lisaks sööb laps nendega sisse ka igasuguseid mittetervislikke aineid, mis seda tabletti koos hoiavad. Parem on süüa jõhvikaid või teha ise jõhvikamahla. Samuti ravim on ju keelatud neerukahjustuste ja neeruhaiguste korral - lapsel on neerudega ju probleemid!
Soovitaksin kasutada leesika, pohlalehe teed. Keeta tuleb neid 30 min ja siis lasta seista 45 min. Kurnata ja võtta 1 tl 4-5 korda päevas.
Neid teesid võiks võtta 1 nädal. Ja siis juua vahepeal kuldvitsast, kaselehest, raudrohust teesid. Ka lonkshaaval 3-5 korda päevas. Hea oleks 1 tund enne sööki või söögiaegade vahel. Veel puhastab neerusid hästi põldosi, seda tuleks keeta 30 minutit! ja ka lapsele lonkshaaval. Kortsus neerule ja ka äravoolu suurendamiseks on hea kortsleht. Põletikulisele neerule on hea koldnõges - näeb välja nagu iminõges, aga kollaste õitega. Võib juua ka soopihla teed, mida samuti keedetakse 30 min, või hoitakse termoses 8 tundi. Hakake katsetama! alustage leesika ja pohlaga, ja siis kuldvits, mis on hea neeru- ja põie infektsioonide korral. Ka soopihl on hea bakterivastase toimega. Kevadel kindlasti ka kasemahl! Ehk on praegugi veel kelleltki osta. Sügavkülmas. Kevadel võib teha ka kortslehe salatit, sest kortsleht on hea neeru taastamiseks; puhastamiseks on veel teeleht ja teelehe seemned, hobumadar, roomav madar. Praegu sobivad söömiseks kurk, kabatšokk, arbuus, need panevad neerud tööle, koduaia omad ikka! Kõik ravimtaimed peavad olema kogutud puhtast kohast, st kui ostate, siis mahemärgiga. Apteegis müüdavatest on mõned isegi roundupi jm asjadega kasvanud. Jõudu ja jaksu. Nõu leiate ka minu kodulehelt e.taimeravi raamatust ja toidu retseptidest! Ka e-poes on taimede kohta infot! Loodan see talv veel seda täiendada!
www.ravimtaimeaed.ee
tervist ja jõudu soovides
Katrin
 

Küsimus: Kas mõni taimetee aitab mao happelisust vähendada ja tasakaalu viia?20.09.2013

Tere! Mulle pandi diagnoosiks mao ülihappelisus ja ärritunud soolte sündroom. Kõht käib hästi läbi, kuid "muliseb" alati pikalt ja kõvasti nii pärast sööki kui ka tühja kõhuga. Ning happelisus kõrvetab ja tekitab surumise tunde. Kas mõni taimetee aitab mao happelisust vähendada ja tasakaalu viia?
Otseseid ravimeid ei pidanudki selle vastu olema, tuleb muuta oma toitumist. Aga mul ongi kogu aeg isu just happeliste toitude ja jookide järgi (mahlad, tomatiga toidud, vürtsised toidud). Mis taimed on maole head?
N25

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Mao ülehappesuse korral on kanarbiku ürt neutraliseeriva toimega. Juua enne sööki. Veel on hea hommikul süüa kaerahelbe putru ja mitte esimese asjana kohvi juua.
Teedest sobivad veel segu põdrakanepist, tammekoorest (võivad olla ka lepakäbid), kanarbikust, saialille õitest, islandi samblikust. Selline on meie maotee koostis ja see on paljusid aidanud. Neid taimi võib ka eraldi juua teena, ikka enne sööki, hommikul ja õhtul ka. Veel on head taimed kassinaeri lehed, hanijalg nii segudes kui üksikutena. On joodud ka kapsamahla ja kartulimahla, kuid need ei pruugi kõigile sobida. Hapudest asjadest võite proovida ka sidrunimahla, aga mahedat.
Lisa võib lugeda ka meie kodulehele www.ravimtaimeaed.ee taimeravi e-raamatust.
Ikka parimat soovides
Katrin
Karepa Ravimtaimeaia Perenaine
 

Küsimus: Milliseid taimi istutada elupuude juurde?10.09.2013

Mul on 22 meetrit pikk sissekäigutee eesaias. Tee on ääristatud 5 elupuu smaragdiga, mis on jäetud soolopuuks. Elupuude ette plaanin istutada midagi ja mõtlesin, et kas enelas Thor oles hea valik? Taime kirjeldusest loen, et ta annab ohtralt kännuvösu. Kas see tähendab, et ta hakkab ise ennast laiali ajama? Ei jäägi kerajaks hiljem? Võib-olla oleks mingi elupuu parem? Hakkasin praegu oma valikus kahtlema. Palun ande nõu. Loodan, et te ei vasta, et te ei oska anda nõu aeda nägemata.

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Ja ei oskagi, sest aed võib anda vastuse, maja võib anda vastuse :)

Kännuvõsu tähendab seda, et võsu tuleb kõnnu pealt. Nii nagu känd kasvab, läheb ka põõsas alt laiemaks. Juurevõsuga levib mööda maad.

Mina ei tea, mida sinna panna, sest ei näe olukorda. Kas üldse on vaja panna. Vb püsikud hoopis, vb elupuu, vb... Mõelge ka, milline on olukord talvel, kuhu lume lükkate.
 

Küsimus: Milliseid ravimtaimi võiks kasutada, kui kuid on kestnud pearinglus, uimasus, minestus tunne?09.09.2013

Tere
Pearinglus, uimasus, minestus tunne, kõrva tinnitus on kestnud juba 9 kuud. Võtan ad coacill 4 kuud. Kõrvauuring Tartus tehtud, korras. Millised ravimtaimed võiksid aidata? Kas puuvõõrik on mürgine ja kas sellest on kasu? Kolesterool 6,2 arst ütles, et kõik on korras.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tihti on abi saadud selliste sümptomitega harilikust mailasest. Tundub, et on mingi peaverevarustuse häire. Kolesterool on ka nats kõrge, kuigi igal inimesel on see erinev, organism ise reguleerib. Aga proovige hariliku mailase teed ja ka hõlmikpuu teed. Mailane on minu kogemuste järgi parem, sest puhastab veresoonte seinu.
Kui Teil on olnud mingi pea või kaelatrauma, siis on teised asjad lisaks. Vt ka lisa www.ravimtaimeaed.ee taimeravi e-raamat. Seal on infot haiguste korral taimeravi kohta, ja trauma kui on olnud, siis võtke ühendust ravimtaimed@hot.ee. Siis tuleks määrida varemerohu salviga ja kasutada teesid, mis neerude tööd parandavad. Praegu soovitan hariliku mailase teed. 2-3 nädalat juua, siis vahet pidada nädal ja korrata vajadusel kuuri.
 

Küsimus: Kui valada varemerohu juurikatele viina peale, kas siis hoida pimedas või päikse käes 2 nädalat?06.09.2013

Kui valada varemerohu juurikatele viina peale, kas siis hoida pimedas või päikse käes 2 nädalat? Mida kasutada verevedeldajaks? Tänan

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Varemerohtu viinaga tuleks hoida ikka pimedas 2-3 nädalat.
Verdvedeldavad taimed on angervaks, must sõstar - lehed, marjad, pärnaõis, iisop..., nõuandeid taimede kohta leiab ka meie ravimtaimeaia kodulehelt taimeravi e-raamatust.
Tervitades,Katrin
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Millega ravida jalaka "jalakasurma" haigust?14.08.2013

Tere
Millise taimekaitsevahendiga tuleks jalakat ravida puu haiguse - jalakasurma vastu? Kas sellist kemikaali eestis müüakse?

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Eestis ei müüda. Puu tuleb maha saagida ja põletada.
 

Küsimus: Kuidas jooksiklastest lahti saada ja miks nad üldse majja tungivad?31.07.2013

Tere!

Selline mure, et jooksiklased tungivad majja sisse. Oleme uurind ja arvatavasti on need jooksiklased (must mardikas). Toimetavad öösiti ringi. Miks nad majja tungivad ja kuidas neist lahti saada?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Jooksiklased (Carabidae) on putukate sugukond mardikaliste seltsist, Eestis on neid kirjeldatud umbes 270 liiki.
See mardikas on looduslikus keskkonnas elav liik, kes ilmselt tänu väga soodsatele ilmastikutingimustele on hakanud massiliselt paljunema ning seetõttu levinud ebatüüpilistesse kohtadesse, nagu eramu.
Tavaliselt elavad maapinnal, kivide all, samblas, kõdus. Tegutsevad peamiselt öösel. Röövtoidulistena toituvad teistest lülijalgsetest ja tigudest.
Täiesti välistatud on olmekahjurite eluviis. Ilmade jahenemisega tõenäoliselt lakkab nende sissetung.
Võib kasutada mehaanilist tõrjet (liimpüünised).