Kodu ja aed

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Milliseid ravimtaimi kasutada, et vabaneda mügarikust sõrmeliigesel?23.05.2014

Palun andke nõu, mida võiks veel kasutada ravimtaimedest, et vabaneda mügarikust sõrmeliigesel? Tundub, et ei ole luuline, pigem nagu rasvkasvaja (valu ei tee). Olen pannud ööseks paiselehe ja takja lehte peale. Millised taimed oleks veel kootava toimega ja kuidas neid kasutada?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,
Rasvkasvajatele on kasutatud vereurmarohu mahla ja kompresse toore taimega, aga olla tuleb ettevaatlik ja kasutada enesetunde järgi ja mõõdukalt. On joodud ka teed, siis võtta spl toorest või teelusikas kuivatatud taime klaasi keeva vee kohta, juua 2 nädalat, siis paus teha ja korrata 2 nädala tagant. Paljud inimesed on abi saanud, eriti käte peal olevatest rasvmoodustistest ja ka näsadest e papiloomidest,mis tulevad kehale,eriti kaenla alla ja käevartele.Aga siiski tasuks lasta arstil vaadata, mis see täpselt on.
Tervist soovides
katrin
Karepa Ravimtaimeaia perenaine
Fütoterapeut
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Kuidas paigutada tehnikat väikeses ja sopilises köögis?09.05.2014

Tere.
Ostsime maja, kus on väike köök, mille muudab sopiliseks naabri trepp teisele korrusele. Selle trepi sopi taha jääb kitsas sahvri moodi ruum, millelt on eelmine omanik eemaldanud pool seina ja ukse. Köögis on puupliit ja põnev vanadest tellistest sein, mida ei soovi kinni katta. Kuid tegemisele tuleb veesüsteem ja sel juhul tuleb ära mahutada külmkapid, kraanikauss ja nõudepesumasin ja vot siinkohal ongi endal üsna raske asju paigutada. Otsin juba abi ja targemate nõu selles asjas. Ehk saaksin siit miskit head nõud?
Tervitades

Vastus: Kristiina Eljand-Roosimaa, Stilist,Sise-disainer, KEi Kristiina Eljand Interiors, www.roselandinteriors.ca

Tere,

Sellised projektid on alati tegelikult toredad, kuna vaja läheb natukene nutikust kuidas ebastandardsesse ruumi asjad mahutada, et funktsionaalsus säiluks. Mul on väga raske sellist head nõu anda ilma, et ma ei oleks sellise konkreetse küsimuse puhul näinud pilti ruumist või plaani. Ehk on teil võimalik need asjad siia lisada või mulle otse emailile saata ja saame konsultatiivselt hea lõpptulemuseni jõuda.

kristiina@roselandinteriors.ca
 

Küsimus: Kas teelehe alkoholileotis aitab liigesevalude puhul või aitab ka teelehe kompress?02.05.2014

Kas teelehe alkoholileotis aitab liigesevalude puhul? Või aitab ka teelehe kompress?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Millest liigesed valutavad?
Kui on põrutus, siis on aidanud kapsaleht, paiselehe leht, varemerohuleht (viimane tuleb kohe eemaldada kui kipitama hakkab, muidu võib tekkida naha kudede kahjustus) jm suured lehed, ka takja- ja teeleht. Mõnikord on kasutatud ka reuma korral kui liiges on paistes. Reuma korral on kasutatud ka mädarõikalehti ja kapsalehti liigese ümber seotuna.
Alkoholitõmmis teelehest, kardan, et jääb lahjaks. Kui on reuma, siis aitab soopihl. Nii teena kui salvina. Võib ka alkoholileotist kasutada määrimiseks, kuigi viinamarjaseemne õliga salv imendub sügavamale luid ümbritsevatesse kudedesse.
Lisada võib ka kadaka, nulu, männi ja majoraani eeterlikke õlisid.
Reuma korral soopihlatee 2-nädalase kuurina 3 korda aastas. Mustasõstralehtedest, angervaksast, kaselehtedes, metskuldvitsast teed teha igapäevaselt. Ja vähem liha tarbida. Eriti valmistooteid, kanakintse, maksa ja maksatooteid.
Kui on traumavalu (ka vana trauma), kulunud liiges, siis aitab varemerohujuur, õlis, salvides, ka alkoholitõmmises määrimiseks.
Ise olen valmistanud salve radikuliidile ka varemerohust ja soopihlast koos. Vaja on hautada u.95 C juures 6-8 tundi, lisada võib ka männipungi, nulu eeterlikku õli ja tulemus on super.
Kulunud liigeste korral on soovitav ka isekeedetud sült, põldosja, munakoore pulber koos C vitamiinirikka mahlaga (mustad ja punased sõstrad, jõhvikad, astelpaju jne) 1-2 tl päevas.
Liigestele on kasulikud ka kibuvitsamarjad. Võite teha teed, moosi, siirupit ja iga päev kasutada, kui pole maksaga probleeme ja trombiohtu. Kibuvitsamari parandab liigeste paindlikust.
Hetkel saab kaltsiumi ka kõigest rohelisest, mis tärkab, on ju suvi.
Kõike paremat ja lisaks ka info meie kodulehel www.ravimtaimeaed.ee e-taimeraviraamatust.
Tervist soovides
Katrin Luke
Karepa Ravimtaimeaia Perenaine
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Kuidas puhastada puust lauda juuksevärvist?30.04.2014

Tere,
Mul on küsimus, kuidas puhastada puust lauda juuksevärvist? Vastuse eest tänud ette!

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Raske küsimus. Kui värv on puidu sees, siis seda sealt kätte saada on keeruline- lihvida?

Lauda nägemata raske öelda?

Võib proovida melamiinist (valge käsn, mis kulub kergelt ära) puhastusnuustikut. Nuustik tuleb kindlasti märjaks teha, pinnale jääv valkjas vedelik kohe ära pühkida.
 

Küsimus: Kust saaks osta suure teelehe seemneid, naistepuna seemneid?28.04.2014

Kust saaks osta suure teelehe seemneid, naistepuna seemneid?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ma ise pole kunagi neid ravimtaimi kasvatanud, mis metsas ja looduses kasvavad. Aga olen näinud nende seemneid www.seemnemaailm.ee
Teelehed olen vahel ise aiamaalt kokku kogunud ja pannud peenrasse kasvama, seal kasvavad küll hästi ja suureks.
Eritellimussel saan neid ise ka sügisel varuda, ise saate ka al septembrist.
Tervitades
Katrin
 

Küsimus: Kas kasekäsn aitab kasvajasarnaste moodustiste vastu?22.04.2014

Tere
munasarjas kaasasündinud moodustis, milles pidid olema juuksed hambad jne. Nii arvas arst. Peas kuulmekäigu taga lisamass 3mm. Arst arvas et, neurinoom, kui ma õieti aru sain. Kas nende vastu on mingit ravimtaime. Näiteks kas kasekäsn aitab?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kasekäsna on tarvitatud pahaloomuliste kasvajate korral, tal on valu ja higistamist vähendav, kasvaja mõõtmeid vähendav toime, head tulemused on olnud kopsu ja maovähi korral. Kasvajate korral ja ära hoidmiseks on vajalik tervislik ja värvilisi leht- jm köögivilju sisaldav toit. Soovitan Katrin Sahk "Toit ja Vähk" raamatut lugeda. Ravimtaimedest on ka vereurmarohtu, reishi seeni, tammekoort, soopihla kasutatud kasvajate ravis, ka puhastavaid taimi hobumadar, raudrohi on kuuridena joodud. Ka põdrakanep, tedremaran (viimane tinktuurina taimetoidudieediga) on erinevate kasvajate korral.
Teie moodustised on määratlemata ja harvaesinevad, seega tuleks nõuda arstidelt täiendavaid uurimisi ja teavet, kasvõi see munasarjas olev moodustis, kui kaua ta seal olnud on, kui suur, kas on muutusi ja mis edasi plaanitakse. Kas on uuritud või arst lihtsalt arvab?
Neurinoomi ja mobiiltelef kiirguse vahel on leitud seoseid ja ka välja nõutud kahjutasu haigestumise korral,seega hoiduge mobiiltelefonist võimalikult kaugele, tegelikult ka arvutist, millel on sim-kaardilevi. Magamistoas ei tohiks kumbki olla. Olge palju looduses, see taastab, sööge tervislikult, vältige piima ja teraviljatooteid, eriti nisu. Tatar on ehk ainus, mida võiksite tarbida ja pruuni riisi natuke, mustikad, lehtkapsas, brokoli, peet jne, hea kui mahepõllundusest. Vajadusel ja soovil erikonsultatsioon ravimtaimed@hot.ee. Ja kasutage ka loodusest hetkel saadaolevaid toidutaimi - naat, karulauk, põldosi, retsepte saab minu raamatutest Ravimtaimedega toidud ja korilase aastaring, ka meie kodulehel on retsepte ja nõuandeid www.ravimtaimeaed.ee. Ja arstidelt rohkem infi!!!
 

Küsimus: Kuidas puhastada jämedateralist struktuurvärvitud seina (rasvapritsmed, tolm jne)?15.04.2014

Tere!
Kuidas puhastada jämedateralist struktuurvärvitud seina (rasvapritsmed, tolm jne)?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Siin oleneb palju värvi eripärast. Kindel on see, et mida lühemat aega mustus seal on, seda tõenäolisem on seda kätte saada. kergematel juhtudel võib aidata veega niisutatud mikrokiudlapp, järgmiseks võiks proovida näiteks nõudepesuharjaga kerget pesemist, siis loputamist ja lapiga kuivatamist. Samas tuleb jälgida kas värv seda kannatab, soovitav on teha kuskil vähem märgatavas kohas enne katse.
Hea tulemuse võib saada ka aurupuhastusega, kõrgel temperatuuril aur muudab rasva vedelaks ja kui on imuriga aurupuhastusmasin, siis see imeb vedela rasva ära.
 

Küsimus: Kust oleks Eestis võimalik osta musta leedri õisi?04.04.2014

Tere,
Kas te oskaksite öelda, kust oleks Eestis võimalik osta musta leedri õisi? Oleks vaja neid skeletilihaste põletiku ravimiseks.
Tänan

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Musta leedri õisi saab ka meilt osta alates juuli lõpust. Teisi müüjaid ei tea - ehk saate apteekidest küsida?
Skeletilihaste põletiku raviks soovitaksin soopiha teed ja soopihast liigeste ja seljasalvi, kus on ka varemerohtu ja suvekuudel juua ka angervaksajooki.
Rohkem infot toodete ja taimeravi kohta on meie kodulehel www.ravimtaimeaed.ee

Infot saab ka ravimtaimed@hot.ee

Tervitades,
Katrin
 

Küsimus: Kuidas ja mille puhul kasutatakse vääris-vaipkakart (chamaemelum nobile)?03.03.2014

Tere
Sooviks teada kuidas seda ravimtaime kasutatakse ja mille puhul seda soovitate? Olen kuulnud et vääris-vaipkakar ja kummel on ühe toimega.
Millal on õige korjamise aeg?
Ette tänades

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Ise me pole kasvatanud ega kasutanud, aga maailma kogemuse põhjal on vaip-vääriskakral uriinieritust soodustav, rahustav, spasmide, stressiga seonduvate seedehäirete, iivelduse vastane toime, menstruatsiooni vaevuseid leevendav toime. Kasutatakse ka kosmeetikas juuste loputamiseks, välispidiselt kompressideks.
Võib tekitada iiveldust ja allergilisi reaktsioone. Raseduse ajal ja imetamise ajal ei soovitata kasutada. Samuti kui kasutate verdvedeldavaid preparaate, ei soovitata kasutada.
Kogutakse õisi õitsemise algul ja kuivatatakse 30-40C juures.
Tarvitatakse teena, vesitõmmisena, kompressina.
 

Küsimus: Kuidas peaks külvama aed-kurekella seemneid?03.03.2014

Tere
Kas aed-kurekella seemned vajavad enne idanemist külmaperioodi? Ostsin mitmeid erinevaid sorte. Palun öelge, kuidas neid seemneid täpselt külvatakse?

Ette tänades