Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Rasvased juuksed - kuidas probleemist lahti saada?10.09.2011

Tere,
Olen keskealine naine ning hädas oma ülirasvaste juustega. Probleem sai alguse juba teismeeast ning on praeguseks läinud pigem hullemaks kui paremaks. Kui tahan, et juuksed oleksid puhtad, siis pean neid pesema iga päev. Tegelikult hakkavad hommikul pestud juuksed õhtuks juba pisut rasvaseks minema. Järgmisel hommikul on täiesti rasvased. Juuksed on väga õhukesed ja peene kiuga. Olen käinud selle murega ka arsti juures, kuid abi ei saanud. Arst ütles, et see on lihtsalt minu eripära ning mul tuleb sellega leppida... :)

Olen proovinud juukseid korda saada tervisliku toitumisega: aasta aega olin taimetoitlane, ei söönud ka peaaegu üldse magusat ja rasvast. Juba mõne kuuga läks väga puhtaks mu näonahk ning kadusid mitmed terviseprobleemid, kuid juuksed jäid endiselt rasvaseks.

Kas ülirasvased juuksed on tõesti ravimatu probleem või on siiski võimalik midagi ette võtta?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kahjuks ma ei tea millise arsti juures te käisite, aga kontrollige palun oma kilpnäärme talitust - äkki on põhjus seal. Kui ei, siis loomulikult on olemas ravišampoonid ja ampullid, mis aitavad probleemi kergendada.

On olemas ka isepuhastuv moodus. Selleks peate küll 3 nädalat kuskil "metsas" veetma, aga tulemus on suurepärane (olen ise proovinud). Tegemist on siis organismi isepuhastuva süsteemiga - te lihtsalt ei pese pead 3 nädalat. Tundub jube, aga kui probleem on suur, siis suudate üle elada küll. Esimesel nädalal rasunäärmed töötavad nii nagu nad on harjunud, teisel hakkavad kontrollima, mis toimub - ehk siis saavad aru, et ei ole nii palju rasu vaja toota - ja kolmandal nädalal hakkab pea juba ise puhastuma (vähemalt teil tekib selline tunne). Lõpuks, kui puhtaks pesete, tunnete oma juustest rõõmu nii puhtuse kui tervise üle, sest 3 nädala jooksul visatakse peast välja ka kõik nõrgad juuksed.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kuidas juustest maski välja pesta?10.09.2011

Tere,
Proovisin sellist maski (1 munakollane, 1 spl mett ja 1 spl riitsinus õli). Mul on pikad, paksud ja väga krässus juuksed. Määrisin segu nii peanahale kui ka kogu juustele. Hoidsin peas umbes tunni. Probleem tekkis aga maski välja pestes - kohati sain selle õli nagu välja, aga kohati mitte. Kui juuksed ära kuivasid, siis järgmisel päeval tekkisid sinna, kuhu õli sisse jäi, juustest kokkukleepunud känkrad.
Kas maski tuleb määrida vaid peanahale?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Mida pikemad ja rohkem lokkis on teie juuksed, seda raskem on maski välja peasta. Kindlasti on lihtsam, kui olete maskiga saunas käinud ning komponendid on soojad; kui ei ole, siis tuleks juukseid pesta 2-3 korda peale maski tegemist. See mask sobib nii peanahale kui juustele. Kui juuksed on muidu normaalsed ja ainult otsad kahjustunud, siis kasutage maski juukseotstel.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Mida teha tedretäppidega?07.09.2011

Tere,
Mul, nagu ka ilmselt paljudel teistel, on mure tedretäppidega :(
Tahaksin teada, kas ja kuidas on võimalik nendest vabaneda. Kas pleegitamine on tõhus viis nende eemaldamiseks?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Terdretäppidest ei ole võimalik vabaneda täielikult. Abi on päikesekaitse kreemide ja pleegitava toimega kreemide kasutamisel kindlasti, muutes tedretäpid heledamaks.
 

Küsimus: Kulmud hõredad ja langevad välja17.07.2011

Tere.
Olen 30 aastane naine. Mul on tõsine mure kulmudega, need on väga hõredad, peaaegu olematud, langevad välja ja üksikud karvad turritavad. 2-3 aastat olen neid õhtuti määrinud riitsinusõliga, mida teha, palun aidake! Eriti hõredaks muutusid kulmud 10 aastat tagasi peale esimese lapse sündi.
Ette tänades:)

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan proovida Maxeylash ripsmekasvatus seerumit. Ripsmete puhul on märgatavad tulemused. Tootja soovitab ka hõredate kulmukarvade korral kasutada. Esmasel kasutamisel soovitan kasutada igal õhtu puhastatud kulmukarvadele, umbes kolm nädalat või esimeste tulemusteni. Hiljem võib kasutamise sagedust vähendada soovi korral.
 

Küsimus: Paksud varbaküüned02.07.2011

Tere,
Olen mures varbaküüntega. Küüned on muutunud nii paksuks, et neid on juba üsna raske lõigata. Parema jala suure varba küüs on pealt kollakas ja seest tühi, 3-4-nda varba küüned on samuti muutunud paksemaks ja kollakaks. Leotan neid üsna tihti vees, lootes, et lähevad veidike pehmemaks, aga suurt muutust ei ole.
Kuidas peaksin küüsi hooldama, ravima?
Tänan!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küünte pakseneminsel võib olla mitu põhjust, kuna nimetasite, et üks küüs on ka seest tühi, siis viitab see küüneseenele, aga diagnoosi saab siiski panna vaid arst.
Küüned võivad pakseneda ka seoses eaga või teatud haigustega: psoriaas, suhkurtõbi, kilpnäärmetalitluse häired jm.
Alati ei ole küünte paksenemise põhjuseks seenhaigus või mõni terviserike, selleks võib olla ka küüneplaadi vigastus. Küünte kahjustused tekivad mingi eseme kukkumisest varbale, varba äralöömisel, mõnikord on põhjuseks valede jalanõude kandmine.
Antud juhul soovitan siiski pöörduda nahaarstile, et saada kiiret abi ja ravi, kui meditsiinilist sekkumist ei ole vaja, siis pöörduda pediküüri poole, kes aitab jalad korda teha ja jagab nõuandeid koduseks hoolduseks.
 

Küsimus: Kuidas juukseid looduslikult pleegitada?22.06.2011

Tere,
Ostsin poest tumepruuni juuksevärvi ja lasin emal sellega juukseid värvida. Tulemus jäi tumedam, kui olin soovinud ning nüüd paistavad juuksed musta värvi. Kas oleks võimalik juukseid looduslikult pleegitada, et saada mõne tooni võrra heledam värv? Ehk siis pruun värvitoon. Kas peaksin juukseid hoopis blondiks värvima, et saada soovitud tulemus?
Tänan

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõige lihtsam on pleegitada juukseid, kasutades peale pesu kõige viimaseks loputuseks sidruni vett (1 sidruni mahl, 1 liitri veele). Kui olete loputanud, siis jääb see pähe ning päike teeb juba oma töö.
Õige tulemuse saamine võtab küll natukene aega, aga Te jääte tulemusega rahule :).
Selleks ei pea blondeerima, et juukseid pruuniks värvida - valige järgmine kord natukene heledam toon.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuksed värvimisest kahjustatud, kuidas loomulikku värvi tagasi saada?22.06.2011

Tere,
Minu juuksed on tihedast värvimisest kahjustatud.
Kas on mingit ravi selle jaoks?
Mure on ka keemiliste lokkidega. Kui juuksed on niisked, siis on lokk ilusti sees, kui aga ära kuivavad, siis enam ei ole. Kuivasid juukseid on mul ka üsna raske kammida.
Mis juuksevärve peaksin kasutama, et need juukseid ei rikuks? Kas on selliseid tooteid, millega saaksin oma loomuliku juuksevärvi tagasi?
Tänan

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste tugevdamiseks sobib kõige paremini muna, mee ja riitsinus õli segu. Segamise suhe: 1 munakollane, 1 spl mett ja 1 spl õli. Loomulikult võite ka juuksurist osta juba valmis maske. Tehke 1 kord nädalas, hiljem 1 kord kuus.

Minu arvates on juuksed Teil väga kuivad mitte värvimisest, vaid keemilistest lokkidest (huvitav kuidas juuksur küll oli nõus lokke tegema värvitud peale?). Kuna loomulikku niiskust on juukses väga vähe, siis ei jäägi Teile juuste kuivades lokke vaid ainult kahu. Juuksed saate ilusaks ainult siis, kui koolutate või keerate rullid või kannate juustele viimistlusvahendit, mis jätab märja efekti.
Selleks, et juukseid paremini kammida, võite kasutada juusteotste õli, kandes seda siis märgadele juustele. Hästi sobib ka beebiõli või pähe jäetavad palsamid.

Loomuliku juuksevärvi saate ainult siis, kui välja kasvatate või värvite sama tooni. NB! ärge unistage, et see 100% sama toon on kui loomulik värv - isegi, kui kataloogis on nii kirjeldatud. Tegemist on keemilise protsessiga ja kui tulemus on ligilähedane, siis on hästi.
Värvida tuleb võimalikult väikse vesiniku ja ammoniaagi protsendiga.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Juuksed, kulmud, ripsmed on muutunud hõredaks18.05.2011

Tere,
Olen 43-aastane. Lisaks sellele, et juuksed on muutunud õhukeseks ja suhteliselt lahtiseks, on ka ripsmetel tekkinud ühte kohta auk, mis ei ole poole aasta jooksul taastunud ning ka kulmud on kuidagi niruks jäänud. Oma peenikese, blondi juuksekarvaga ei ole ma kunagi hiilanud, kuid nüüd hakkab asi häirima, kui päike pealage kõrvetab...
Kas peaksin kontrollima kaltsiumi ladestumist?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ruttu endokrinoloogi vastuvõtule! Tuleb kontrollida kilpnäärme tööd ja hormonaalset tasakaalu. Soovitan teha veel üldise verepildi, kus on näha, kas mõni vitamiin on puudu või vähemuses. Kui rahakott lubab, siis pöörduge Diagnostikakeskusesse, www.dk.ee - saate kiire vastuse.

Tervist ja jõudu soovides, KK
 

Küsimus: Mesoteraapia13.05.2011

Tere,
Kas Teie salongis on võimalik teha osoonravi (osooni tilguti abil)? Kui ei ole, kas siis oskate viidata, kus see on võimalik?
Ette tänulik!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Osoonravi võimalus on ilusalongis Meirok Tallinnas.
 

Küsimus: Hallid ja pussakil juuksed04.05.2011

Tere,
Olen nüüdseks 40-aastane, kuid juuksed läksid halliks juba 20-selt. Värvin neid kodus, poest ostetud värvidega. Peale värvimist jäävad nad ilusad ja läikivad, aga pesemisega muutuvad jälle tuhmiks ja koledaks, kuigi kasutan palsamit ja vahel ka juuksemaski. Enda loomulik juuksevärv oli tumepruun ja veidi loomuliku lokiga.
Kas on veel võimalik kuidagi saada endale normaalne välimus ja ilusad pehmed juuksed või pean elu lõpuni käima traatidega ja pussakil juustega?
Juuste kasv on muidu normaalne, aga kuskilt maalt nagu edasi ei kasva - peatub, kui juuksed on õlgadeni.
Ehk oskate midagi soovitada, kuidas ma oma hallide, pussakil ja tugeva karvaga juustega paremini hakkama saaksin.

Teid väga tänades ja edu soovides,
Signe, Viljandimaalt

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Arvan, et juuksed on muutunud kuivaks, kuna läike saamiseks värvitakse juukseid igakord üleni. Ka ise värvides tuleks põhiliselt ikka juuksejuuri värvida ja ainult paari kuu tagant üleni. Selleks, et juukseid hoida ja niisutada, tuleb vähemalt korra nädalas maski teha ning tugeva läike saamiseks loputada (kõige lõpus) sidruni- või äädikaveega, nii nagu meie emad ja vanaemad seda tegid.

Juustekasv on kõigil inimestel erinev ning täispikkuse saavutavad juuksed tavaliselt üks kord elu jooksul. Kui Teil kasvavad juuksed õlgadeni, siis nii ongi. Kui püüda mingite vahenditega panna juukseid kiiremini ja pikemaks kasvama, siis võib tulemus olla lühiajaline.

Kindlasti peaksite hakkama juukseid tasapisi heledamaks värvima, sest hallid juuksed annavad märku muudatustest organismis ja noorpõlve juukse värvi ei ole mõtet taga ajada, kuna ka naha toon muutub. Kindlasti ei ole heledama värvi seest halli juust kohe märgata ning värvida võib harvemini, mis omakorda aga hoiab juukseid.

Tervitades, KK