Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Nina peal suured poorid ja tolmpuudri kasutamine19.02.2011

Näonahk ei ole rasvane - arvan, et selline normaalsema poolne, kuigi vahel ka pisut kuiv. Tihti nina, põsed, lõug ja otsaesine punetavad. Nahaarst arvas, et rosaatsea kergema vormiga tegu. Poes müüja arvas, et kuna mul on niigi tundlik nahk, siis jumestuskreemiga ei oleks mõtet nägu koormata. Soovitas mulle mineraaltolmpuudrit. Muidu tundub, et mineraaltolmpuuder sobib hästi, võtab ka punetust maha, aga vahel õhtuks oleks nagu savimask näo peal. Eriti kole on see, et mul on nina peal küllaltki suured poorid ja puuder jääb nina peale pooridesse. Mida võiksin proovida? Kas panna puudri alla nina peale peitekreemi? Kas see teeks asja paremaks või peaksin tolmpuudri asemel siiski midagi muud kasutama? Mul üsna hele nahk. Vanust natuke üle 30-ne. Aitäh!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kindlasti soovitan proovida minelaalpuudrit pressitud kujul, sest siis ei ole näha niipalju vilgukivi (mica) sädelust. Suurpoorilisel nahal võib tolmpuuder vahel poorilisust esile tuua, vaatamata selle valgustpeegeldavale omadusele. Savimaski mulje võib tulla liiga paksu kihi pealekandmisest või on puudri koostises ka talki. Eelista 100%-list mineraalset puudrit. Peitekreemi ei soovita.
 

Küsimus: Kuidas kiirendada juuste kasvu?18.02.2011

Tere,
Olen juukseid kasvatanud pikemat aega. Juuste pikkus oli poole seljani, kui arvasin, et lasen juukseotsi piirata. Piirati kuni õlgadeni. Nüüd kahetsen väga... Kas on mingit retsepti juuste kiirele kasvule. Ette tänades

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Põhjuseid võib olla mitu, miks juuksed ei kasva. Vaadake kõigepealt üle oma toitumine ja vitamiinid, ka suitsetamine, alkohol. Rasedus ja imetamine. Samas võis juuste lühemaks lõikamine sattuda juuste puhke-perioodile ning mõne aja pärast hakkavad nad jälle kasvama. Enne tuleb aga veel väljalangemine. :(

Loomulikult on olemas šampoonid ja ravivahendid, mis soodustavad juuste kasvu tänu sellele, et aktiveeritakse vereringet peanahas. Tooted on müügil salongides ja apteekides. Kindlasti aitab ka peanaha masseerimine sellele kaasa. Mulle isiklikut meeldib Davinesi sarja energia šampoon ja geel, aga ka teistel firmadel on erinevaid tooteid juuksekasvu parandamiseks. Kindlasti arvestage, et kui juuksed kiiremini kasvama hakkavad (kasvu periood), siis järgneb ka kiiremini puhke- ja seejärel väljalangemisfaas. Parim ravi on kindlasti STRESSIvaba ja aktiivne, positiivne elu :P

Tervitustega, KK
 

Küsimus: Karvad näol05.02.2011

Tere,
Kas naisterahvas võib nägu raseerida või paneb see karvad veel tihedamalt kasvama?
Tervitab, Jaana

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Ei julge väita, et raseerimine paneb karvad tihedamalt kasvama.
 

Küsimus: Depilatsioon05.02.2011

Kas hallide rinnakarvade eemaldamine rinnalt üle 40a mehel, läbi depilatsiooni, on ohutu ja milline on tulemus? Kas hall karv kasvab tagasi või hoopis uus ja tume?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Hallide karvade eemaldamine depilatsiooni teel ei soodusta karva pigmendi taastumist ning uued karvad kasvavad sama heledad. Depilatsiooni järgselt on muidugi nahk sile, aga oht on kasvanääpsu põletikule. Kindlasti soovitan kasutada spetsiaalset karvakasvu pärssivat toodet, mis aeglustab uute karvade kasvu ja selle toimel kasvavad natuke nõrgemad. Tulemust on nõrgemate karvade puhul näha 3-4 depilatsiooni järel.
 

Küsimus: Naturaal-blond juuste pleegitamine02.02.2011

Tere,
Kuidas oleks võimalik loomulikku heledat juust looduslikul viisil pleegitada/ helendada? Igal aastal talvisel perioodil, päikese vähesuse tõttu, muutuvad juuksed ka kohe tuhmimaks ja tumedamaks, kuna päike ei pleegita nii palju.
Kas on mingeid loodustooteid, millede kasutamisel juus heledamaks muutub? Olen kuulnud, et kummeli tõmmis pidi seda efekti andma. Ehk oskate kommenteerida, nõu anda? Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Looduslikult pleegitab kõige rohkem merevesi ja päike. Kuna hetkel ei ole see aga võimalik, siis tasub vanaema õpetused appi võtta. Juukseid tuleb loputada sirunimahla või äädika veega. Soovitav on hoida 5 min peas ja seejärel loputada. Kui teete sirunivee ja loputate, siis võib see pähe jäädagi. Kummeli tõmmis ja kaselehe leotusvesi (saunaviha leotamisel saadud) on juustele ülikasulikud aga muudavad juuksetooni kollaks-roheliseks.

Tervitustega, KK
 

Küsimus: Laserdepilatsioon kogu kehale01.02.2011

Tere,
kas laserdepilatsiooniga on võimalik karvadest vabaneda jäädavalt või on tegemist vaid reklaamsõnumiga? Kas Eestis on olemas sellised aparatuurid ilusalongides?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Karvadest vabanemist igaveseks ei saaks garanteerida, sest puhkefaasis olevad karvad võivad mõne aja pärast aktiveeruda mitmete haiguste puhul. Protseduuri efektiivsus on individuaalne ja toimib tumeda karva korral paremini. Soovitan lisainformatsiooni küsida LASERCLINIC OÜst.
 

Küsimus: Näonaha hooldamine26.01.2011

Tere, kas näo liigne pesemine võib ka kahjustada nahka? Olen ise teismeline ja tean, et näonaha eest tuleb hoolt kanda ja tihti pesta. Praegu pesen iga päev näopuhastusvedelikuga. Kui tihti peaks ikka pesema ja kas peaks pesema tavalise veega või puhastama näopuhastusvedelikuga?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Nägu tuleb pesta hommikul ja õhtul näonahale sobiva pesemisvahendiga ning leige veega. Liigne pesemine näiteks dushigeeliga võib kuivatada nahka.
Alkoholivaba näopuhastusvedelikuga pigem puhastada pesemisjärgselt.
 

Küsimus: Juuste väljalangemine lapsel25.01.2011

Tere, mul on 7-aastane poeg, kellel hakkasid 5-aastaselt juuksed peast välja langema. Nüüd on tal peas sellised laigud, kuhu juuksed ei kasva tagasi. Alguses sai käidud arsti juures, kes nägi elus sellist asja esimest korda, sest kõik proovid, mis ta võttis, olid korras. Sai ka kasutatud erinevaid tooteid, mis pidid juuksed kasvama panema, kuid tulemust ei ole. Järjest enam juukseid tuleb peast ära ja ei oska enam midagi muud teha, kui leppida. Muidu on poiss terve. Niipalju olen aru saanud, et kui arst põhjust ei leia, siis öeldakse, et lapsel on depressioon, milles olen kahtlema hakanud. Meil on igati tore pere, kus on ema, isa, kaks tütart ja poeg. Loodangi, et Eestis on siiski selliseid inimesi, kes on midagi sellist näinud või vähemalt oskab midagi tarka öelda.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Inimesel on esimene suurem juuste väljalangemine kui beebi juuksed vahetuvad, järgmine 5-7 aastastel lastel ja nii kogu elu teatud perioodi järel. Teie lapsel on aga tekkinud juustevabad laigud, mis tähendab, et juuksejuur ei tooda enam karva. On ka juhuseid, kus langevad välja mitte ainult juuksed, vaid ka kulmud ja ripsmed. Põhjuseid võib olla mitu. Organismi ülekoormus (vahel ka alakoormus), vitamiinide puudus, vereringe häired, kilpnäärme üle- või alatalitus, kaltsiumi ladestumine organismi ja kindasti sisemine stress, mida inimene ise endale tekitab oma mõtetega. Ükski pealemääritav asi ei pane juuksejuuri tööle, kuna viga on seespool, väljast saate ainult masseerida peanahka, et juuksejuurtel oleks parem verevarustus, loomulikult see nõuab järjepidevat tööd.

Tervitustega, KK
Kui Teil on soovi vestlusele tulla, helistage 564 3433.
 

Küsimus: Juuste sirgendamine ja hooldusvahendid25.01.2011

Tere,
kas selleks, et parimat tulemust saada, tuleks hooldusvahendit (vahtu vmt) enne juuste sirgendamist peale kanda? Milline hooldusvahend oleks sel juhul kõige mõistlikum (vaht, lakk või vaha)?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et sirgendamisel oleks parem tulemus, tuleb alustada juba šampoonide ja palsamite valikust. Kindlasti annavad parema tulemuse šampoonid ja palsamid, mis on spetsiaalselt mõeldud juustest kahu ära võtmiseks ja silendamiseks. Tihti piisab eestlase juuste puhul õigest šampoonist ja palamist ning peale pesu sirgendavast geelist või kreemist, mida kasutatakse enne föönitamist. Juhul kui föönitamisest ei piisa ja on vaja veel triikida või kreemid on liiga rasked, tasub vaadata spetsiaalsete spreide poole, mis kaitsevad juukseid kuumuse eest. Tihti kaasneb triikimisega aga juusteotste kuivamine ja lõhenemine, sellise tulemuse vältimiseks tasub kasutada juusteotste seerumeid. Parema tulemuse saavutamiseks on soovitav kasutada ühe firma tooteid korraga. Peale triikimist tavaliselt ei ole vaja kasutada viimistlusvahendeid. Kui, siis ainult kerget lakki või otste viimistlemiseks kerget vaha.

Tervitustega, KK
 

Küsimus: Kunstküüned ja ujumine?17.01.2011

Tere,
Kas kunstküüntega võib ujumas käia? Tänan ette vastuse eest!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Kui on vastavalt nõuetele ja õigesti paigaldatud ja hooldatud kunstküüned, on ujumine ohutu.