Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Juuste värv13.04.2011

Tere,
Minu juuste värv on loomult tume "kartulikoor". Olen neid järjepidevalt heledaks teinud (põhiliselt triibutades). Eelmise aasta detsembris tegin ka volüümiloki. Juuste pikkus on õlgandeni.
Mõtlen nüüd, kas mulle sobiksid tumedad juuksed - näiteks "tume šokolaad". Kas heledaks värvitud ja keemiliselt töödeldud juukseid saab värvida nii, et tulemus oleks ilus?
Hetkel ma veel ei tea, kas tume värv sobib mulle. Kas tume juustevärv teeb vanemaks (olen 39-aastane)? Samas, kui olen sündinud tumedate juustega, siis peaks tume mulle sobima?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Kõige lihtsam viis oma juuksevärvi muuta (ja kindlasti kõige ohutum juukse tervise mõttes), on toonida värviliste palsamitega. Davinesi sarjas on olemas šokolaadi palsam ja šampoon, mis sobib just sellisel puhul super hästi. Miks nii? Sellepärast, et kui olete pikka aega olnud hele ja otsus on tumedaks teha, saate kindlasti šoki, kuigi värv võib Teile vägagi sobida.

Palsamiga värvides saate selle kergesti eemaldada, kui värv ei meeldi, ei harju ära vms. Värvide kasutamisel on värvi mahavõtmine suur, kallis ja juustele sugugi mitte ohutu tegevus.

Kahjuks ei ole Teiega kohtunud ning seetõttu on raske öelda, kas Teile sobib tume või hele juuksevärv. Kindlasti peate meeles pidama, et kui on tekkinud hallid karvad, siis olenemata loomulikust värvist, sobib kindlasti hele toon paremini, kuna ka nahatoon on muutunud. Kas see värvitoon peab just valge olema, on raske öelda. Kindlasti mõjutab juuksevärvi valimist ka Teie garderoobi valik selleks hooajaks ja millist meiki Te armastate kanda.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Pigmendilaikude hooldamine kevadel ja suvel11.04.2011

Tere,
Kuidas hooldada pigmendilaike näol kevadel ja suvel? Olen talve jooksul igapäevaselt kasutanud Clinique Black Spot corrector'it. Kuidas kevadel ja suvel peaksin hooldusega jätkama?
Kas tohib näiteks õhtuti kasutada pleegitavaid kreeme, seerumeid, ensüümkoorijaid jne (Osaine, Gatineau, Decleor vms) või tuleb kevadel ja suvel kaitsta pigmendilaike ainult kõrge SPF-iga näokreemiga?
Ette tänades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Pigmendilaikude puhul tuleb päikesekaitsekreemi kasutada aastaringselt. Suvel kindlasti SPF 30-50. Decleori pleegitavaid tooteid võib kasutada ka suvel.
 

Küsimus: Geelid varbaküüntele06.04.2011

Tere!
Kas Teie sarjas on olemas spetsiaalselt varbaküüntele mõeldud geelid? Sellised geelid peaksid ilmselt olema tugevamad, kui käte küüntele mõeldud geelid?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Varvastele sobivad täpselt samad geelid, mis kätele. Kuna geelide valik on lai, siis saab valida vastavalt, kas katmine ainult naturaalsele küünele mõeldud geeliga ja siis värvigeel, või soovitakse ainult prantsuse maniküüri. Võimalusi on palju ja samuti on võimalus vigastatud varbaküüne ehitamiseks tugevamate ehitusgeelidega.
 

Küsimus: Keemilised lokid01.04.2011

Tere!
Mul on viimasest lõikusest välja kasvanud juuksed. Sooviksin neid kasvatada õlgadeni, kuid vanus on üle 50-ne ning juuksematerjal ei ole just kõige paksem.
Kas soovitaksite keemilist lokki?
Kas see on hetkel moes?
Kas lokkide tegemise vedelike keemilises koostises on toimunud muutusi võrreldes nõukogude-aegsetega?
Viimased keemilised lokid olid mul 15 aastat tagasi. Olen kodukeemia ja pesupulbrite vastu allergiline. Juukseid värvin henna pulbervärviga.
Oleksin väga tänulik Teie kui professionaali arvamust kuuldes.
Tervitades ja ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Keemilised lokid on moes, eriti lõuani ulatuvates enam-vähem ühepikkustes juustes. Kevad-suvisel hooajal on lokid ka kõige mugavam viis juukseid kanda.
Keemilise loki vedelikes on palju muutunud võrreldes möödunud aegadega, aga meeles peab pidama, et tegemist on ikkagi keemiaga. Kui Te olete allergiline, siis tuleb enne loki tegemist teha test. Teada saamiseks, kas vedelik, millega Teile hakatakse lokke tegema, tekitab allergiat või mitte. Selleks tuleb vedelik kanda kõrva taha nahale ning kui 48 tunni jooksul ei ole mingit reaktsiooni toimunud, siis see sobib Teile.
Kui Te värvite juukseid hennaga, siis peate valmis olema, et lokk ei pruugi nii tugevalt sisse jääda, kui soovisite.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Küünte murdumine28.03.2011

Tere!
Olen 62-aastane. Veebruaris hakkasid mul küüned murduma, seda ei ole esinenud vähemalt 10 aastat. Perearst soovitas võtta Caltcigran (D-vitamiin kaltsiumiga) närimistablette.
Lugedes Teie nõuandeid saan aru, et see teeb ilmselt küüned veel hapramaks. Võib-olla olen tõesti koristamise ajal unustanud kummikindad kätte panna või mõjub hoopis kummikinnaste kasutamine halvasti (kasutan puuvillavoodriga kindaid).
Kas Caltcigran võib hoopis hapramaks muuta küüsi?
Tänan vastuse eest

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüned murduvad ilmselt tavapärase küünte hapraks või kuivaks muutumise tagajärjel. Põhjuseid küünte olukorra muutumisel võib olla palju, nii väliseid kui sisemisi.
Perearsti soovitatud närimistablett on küll organismile vajalik ent tervete ja tugevate küünte tarvis vajame veel näiteks valku, A, C ja B-vitamiine, niatsiini ning rauda. Närimistableti kasutamine ei tee olukorda halvemaks ja ei muuda ka küüsi hapramaks.
Kummikinnaste kasutamine üksi ei lahenda ega tekita probleemi, aga kindlasti aitab see küüsi ja nahka hoida.
 

Küsimus: Paksud küüned26.03.2011

Tere,
Mulle teevad muret väga paksud küüned nii kätel kui jalgadel. Kas ja kuidas saan küüne paksust mõjutada?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Sellel murel võib olla mitu põhjust ja seega nõu raske anda. Sageli võib olla see tingitud erinevatest tervise probleemidest, diagnoosi peaks siiski arst panema. Väiksema probleemi puhul leiab abi maniküürist või pediküürist. Usun, et küüsi nähes oskab maniküür või pediküür hinnata probleemi tõsidust ja vastavaid juhiseid anda.
 

Küsimus: Näo mikrolihvimine või keemiline koorimine?25.03.2011

Tere!
Olen 49-aastane naine ja tahaksin teha näole väikest noorenduskuuri. Kas sobivam oleks keemiline koorimine või mikrolihvimine? Nahk on mul natuke tundlik ja kuivapoolne, aga erilisi probleeme ei ole kunagi esinenud.
Kui pikk on taastumisaeg peale protseduuri, st millal on võimalik "rahva sekka" minna? Kas on vajalik kaitsta nahka ka peale protseduuri näiteks päikese eest?
Tervitades

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuna mainisite, et Teil on tundlik nahk, siis peaks spetsialist naha vaatluse järel otsustama, mis on Teie nahale parem protseduur. Mikrolihvimise järel võib naha kipitustunne esineda 2-3 päeva. Keemilise koorimise puhul oleneb, kas kasutatakse glükoolhappeid või muid happeid. Happekoorimise eel on vajalik naha ettevalmistus spetsiaalsete kreemidega. Mõlema hoolduse puhul on vajalik hilisem päikesekaitse.
 

Küsimus: Sobiva soengu valimine16.03.2011

Tere,
Tahaksin endale sobivat soengut, aga ei tea, millist täpsemalt. www.thehairstyle.com on huvitav lehekülg, kus saab oma pildi lisada ja proovida erinevaid soenguid. Pildi alusel on lihtsam ka salongis oma valikuid arutada. Kas Eestis on ka mõni sellelaadne lehekülg (võimalus) olemas?

Ette tänades,
Sirle

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Eestis minu teada sellist lehekülge ei ole - kui on, siis on need salongipõhised ja seotud teenustega vastavast salongist. Minu teda oli selline programm Sinises salongis, aga ei saa seda 100% kinnitada.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Väga õhukesed juuksed09.03.2011

Tere,
Minu 18a tütrel on sünnist saati väga õhukesed juuksed. Ta on teinud maske, kuid erilist kasu ei ole sellest olnud. Juukse kasv on samuti väga kehv. Pikaks ei kasva need iial. Mida soovitate juuste parandamiseks?
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuksemaskid turgutavad tavaliselt ikka olemasolevat juuksekarva, aga struktuur ja juuksekarvade tihedus on tihti seotud geneetikaga, toitumisega ja üldise tervisega. Igal inimesel on individuaalne juuksekasvu pikkus, mida ei saa võrrelda teistega.

Alati võib uurida, kas kilpnäärmega on kõik korras ja kas organismis on kaltsium normi piirides või ladestub see organismi. Kui on tegemist ladestumisega, siis kaltsium koguneb peanaha alla ja surub juuksejuured kinni ning nad ei saa toota juuksekarva. Kontrolliks tasub pöörduda endogrinoloogi poole.

Juuste tugevdamiseks tasub teha maski, mis koosneb 1 spl mett, 1 spl kastoorõli ja 1 munakollane. Hoida peas 30 minutit (vähemalt) ja pesta tavapärasel moel.

Kaunist kevadet, KK
 

Küsimus: Sagedane juuste pesemine06.03.2011

Tere,
Mul on 12a tütar, kellel on poole seljani ulatuvad juuksed, mis nüüd on värvitud mustaks. Ta peseb pead ülepäeviti - seda nii enne kui ka pärast juuste värvimist.
Kas sellise sagedusega pesemine mõjub juustele halvasti? Ta tunneb, et juuksed on kogu aeg rasused ja mustad. Mida teha, et ei oleks vajadus nii sagedasti pesta?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ülepäeviti pesemine ei ole kahjulik juustele ega peanahale, eriti kui tegemist on teismelisega. Kindlasti tasub vaadata, et juukseid pestaks igapäevapesuks mõeldud šampoonide ja palsamitega ning korra nädalas või 2 korda kuus võiks pesta kooriva šampooniga. See aitab peanahka koorida ja puhastab juukseid sügavamalt. Enne pesu peaks juukseid harjama (võib igal õhtul).

Tervitades, KK