Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Raskekujuline akne02.05.2011

Tere,
Kas aastaid kestnud raskekujulisema akne puhul aitavad kosmeetilised protseduurid (kui neid teha pikaajaliselt)? Antibiootikume ei tahaks ma järjepidevalt võtta, seda enam, et akne on ikka-jälle tagasi tulnud. Kas suvel on mõistlik näo koorimist ette võtta?
Aitäh!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Koduste vahenditega näo koorimist võib teha igal aastaajal. Kui mõtlesite näonaha keemilist koorimist, siis oluline on kasutada päikesekaitsekreeme SPF 50+ kogu suve vältel ja hooldust toetavaid kreeme. Kosmeetiliste protseduuridega saab vähendada rasueritust ja nahka niisutada. Enne protseduuride tegemist tuleb lasta kosmeetikul selgitada protseduuri toimet, et ei tekiks liialt suuri ootusi, kui nahk on problemaatiline. Kosmeetiliste protseduuridega saab pigem leevendada naha olukorda.
 

Küsimus: Kuiv näonahk02.05.2011

Tere,
Sooviksin teada, millist kosmeetikat peaksin näo hooldamiseks kasutama, kui mul on kogu aeg kuiv näonahk.
Kas puuderkreemi kasutamine on sellisele näonahale kahjulik?
Tänan!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuiva naha puhul tuleb valida nahale sobiv päeva- ja öökreem ning pehmed nahapuhastusvahendid. Vältida näonaha pesemist seebi ja veega. Koorivad kreemid olgu graanuliteta. Puuderkreeme võib kasutada, kui nahale kandmise käigus ketendust esile ei tule.
 

Küsimus: Mure lapse näonaha pärast02.05.2011

Tere,
Minu lapse näole tekkisid eelmisel talvel vinnid, kui ta viibis Saksamaal. Koju tulles oli nägu mädapunne täis. Saksamaal andis apteeker spetsiaalset vitamiini ja puhastamiseks mõeldud näovee. Ära ei ole need aga kadunud ning vahelduva eduga on neid tänaseni. Meigi võtab ta korralikult maha.
Perearstiga oleme rääkinud - tema leidis, et see ei ole nahaarsti probleem, vaid tuleks abi leida kosmeetikult. Vereanalüüsid on korras. Personaaltreener pani ka dieedi paika, aga see ei toonud samuti mingit leevendust.
Loodan, et oskate anda nõu, mida peaksime veel proovima.
Ette tänades ja vastust oodates.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kahjuks ei selgu küsimuses, milliseid nahahooldustooteid veel kasutate. Parima vastuse annab kosmeetik nahka vaadeldes. Kasu võib anda sügavpuhastav hooldus kosmeetiku juures ja õigete nahahoolduste kasutamine.
 

Küsimus: Keemiliselt töödeldud lokid01.05.2011

Tere,
Käisin kaks kuud tagasi juuksuris ning soovisin volüümlokke. Esimese hooga ei märganudki, et midagi on väga hullusti, kuid hommikul ärgates ei saanud peeglisse vaadata, sest pilt oli tundmatseni muutunud. Juuksed olid väga pulstunud ja tundus, et juuksed on oma eluvõime kaotanud. Kõik see oli nii masendav. Rääkisin sellest ka juuksurile, ta vabandas, et midagi on tõepoolest nagu viltu läinud. Hakkasin juuste eest eriliselt hoolt kandma kreatiiniga šampooni ja balsamiga. Miskit aga ei muutu - juuksed on jätkuvalt väga lokkis (selliseid kanti 70-ndatel) ja väga kuivad. Kas on mingi võimalus lokke vähemaks saada või pean ootama kuni juuksed terves pikkuses välja kasvavad?

Tänud vastuse eest!
Loodan väga, et oskate mind aidata.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ainult pesemisest ja balsameerimisest on vähe - tuleb kasutada ka tugevalt niisutavaid maske, vähemalt 1 kord nädalas. Tulemus on super, kui Teie lokkis juuksed näevad terved ja läikivad välja.

Sirgemaks aga võite neid saada sirgendavate šampoonide ja balsamitega töödeldes. Kindlasti on abi ka juuste õlitamisest - sobib nii juuksurist ostetud õli kui ka beebiõli, riitsinusõli, oliiviõli. Soovitavalt, mida kauem õli peas on, seda parem (ärge pange õli vastu peanahka). Näiteks, kui on koristuspäev, õlitate hommikul end sisse ja kui päevatööd tehtud, pesete end puhtaks. :)

Kui aga soovite kiiret tulemust lokkidest vabanemiseks, siis kõikidel juuksuritel on olemas sellised abivahendid, nagu käärid. Miks nii otse? Selline otsus oleks juustele kõige parem, sest juus ise ei peaks ka enam võitlema kuivade juustega ning mingi hetk ta seda enam teha ei jaksa ja tekib juuste lõhenemine.
Loodan, et oli abi.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Keemilised lokid ja rinnaga toitmine27.04.2011

Tere,
Soovin endale teha keemilisi lokke, aga mul on 11-kuune laps, kes saab veel rinda. Kas keemilised vedelikud võivad kuidagi organismi (piima) mõjutada?
Milline oleks Teie soovitus?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kallid noored emad - nii kaua, kui Te ootate lapsi või toidate neid rinnaga, ei ole soovitav mingeid keemilisi protseduure endaga teha lasta. Loomulikult, kui ilu on olulisem Teie ja lapse tervisest, siis võib seda teha.
Rinnaga toimise ajal ei pruugi ka keemilised lokid pähe jääda. Minu arvates tasub veidi oodata.

Tervitades, KK
 

Küsimus: Kas lapsel on küüneseen?24.04.2011

Tere,
Mul on selline mure, et minu 1,6-aastasel lapsel on mõlema jala väikse varba küüned kollased, paksud ja välistest nurkadest natukene valged. Kui seda valget osa küünega katsuda, siis murduvad need ära. Arstid naeravad, et nii väikesel lapsel ei saa olla küüneseent - aga mis see siis olla võib?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
Kirjelduse järgi võiks arvata küll, et tegemist on "seenega", aga tegelikkuses on nii, et väga palju "seent" meenutavad küünehaigused ei osutugi küüneseeneks. Kuna diagnoosi saab panna ainult arst, soovitan siiski lapsega nahaarstile pöörduda, et täpselt teada saada, millega tegemist ja kuidas ravida.
 

Küsimus: Kunstküüntega seotud riskid24.04.2011

Tere!
Kas pikaajalisel kunstküünte kandmisel võivad olla mingisuguseid negatiivsed mõjud küünte, juuste ja naha tervisele?
Näiteks, kas kunstküüned võivad põhjustada juuste kahjustuse/katkevuse? Olen pikka aega kandunud geelküüsi ning mul on hakanud juuksed meeletult katkema. Kogu organismi toimimine on omavahel seotud ja põhjused võivad olla ka muudes tegurites, kuid sooviksin kuulda Teie kogemust.
Tänan

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere!
Usun, et muretsemiseks ei ole põhjust, seni ei ole teada, et kunstküünte kandmine võiks põhjustada juuste või naha üldseisundi halvenemist. Vastasel juhul võiks tõmmata paralleeli, et kas pikaajaline juuste värvimine põhjustab näiteks küünte murdumist - siin seost siiski ei ole.

Võib juhtuda, et näiteks mõni küüne- või juuksetoode põhjustab nahal allergilise reaktsiooni, siis tasuks toodet vahetada või tuleb protseduurist loobuda.
Juuste osas soovitan pöörduda juuksuri poole, kindlasti leidub mõni hea lahendus, et juuste olukorda parandada.
 

Küsimus: Valged laigud küüntel21.04.2011

Tere,
Mul on juba väiksest peale valged laigud küüntel, õnneks nüüd on vähem, kuid siiski on. Mis võib olla põhjuseks? Kuidas neid laike ära saada?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
Täpset ja ühest vastust laikude tekke kohta polegi olemas. Põhjusteks võib olla näiteks teatud vitamiini puudus. Valged laigud tekivad ka küüneplaadi vigastamisel, näiteks kutiikula liiga tugevast tagasilükkamisest. Mõnikord on põhjus juhuslik või erinevat tüüpi käelise tegevuse tulemus.
On olemas kaasasündinud vorme.
Ravida ja eemaldada neid paraku ei ole võimalik.
 

Küsimus: Ilus ja terve näonahk19.04.2011

Tere,
Mul on väga tundlik (punetav), pooriline ja akneline näonahk.
Milliseid jumestustooteid peaksin sellise näonaha puhul kasutama, et nahk muutuks ilusamaks ning ei oleks punetav ja kuiv.
Tänan!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kui nahk on punetav, akneline, pooriline ja samas tundlik, siis soovitan jumestustoodetest kasutada 100%-lise mineraalide sisaldusega puudrit. See katab ja peidab hästi. Eelkõige püüdke oma nahk terveks ravida nahaarsti abiga.
 

Küsimus: Kuperoosa põskedel19.04.2011

Kas kuperoosa raviks on olemas mingit tõhusat kreemi, ravimit või aitab ainult lõikus? Olen alla 40a naine ja see mure on mind vaevanud pea 20 aastat. Nahk on väga kuiv. Mis meigivahendeid soovitate?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Kuperoosa raviks võib soovitada laserravi. Laserkiir neeldub veresoonekestes, veri aurustub ja veresoon kukub kokku. Teadmiseks, et protseduuriga võivad kapillaarid tumedamaks muutuda, kuid mõne nädala möödudes on tulemused näha. Lõplikku tulemust saab näha paari kolme protseduuri järel.

Kreemid leiate apteegist, AVENE sarjast - Thermal Water, Anti-redness Light Cream, Anti-redness Rich Cream.
Vajalik on kasutada päikesekaitse kreemi SPF 50, ka juba praegu kevadel.

Meigivahenditel on pigem peitvad omadused. Mineraalmeik sobib ideaalselt sellisele nahale. Valige mineraalmeik, mis on 100%-lise mineraalide sisaldusega nagu näiteks Bellapierre.