Politsei

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kust ma leian põhjuse, miks ei lasta juhieksamile, tean ei jäin vahele, aga karistuse kohta mingit jälge ei leia?24.11.2017

Tere. Lõpetasin autokooli, aga nüüd eksamitele minna ei saa? Tean, et sõitsin autoga eelmise aasta juunis ilma juhtimisõiguseta ja kainena. Kõik dokumendid ja ülevaatus oli korras. Mitte kuskilt ma ei näe kas olen selle eest trahvi saanud või mitte. Aga keeld ark-s on peal. Vaatasin üle ka rik.ee.eesti.ee. kuskil midagi pole ja rohkem aasta jooksul pole politseidega mingit tegemist olnud. Palun abi.

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui Teid tabati juhtimast mootorsõidukit omamata selleks vastava kategooria juhtimisõigust siis alustati Teie suhtes väärteomenetlust. Kui kohapeal Teile trahvi ei määratud siis on tegemist üldmenetlusega, mille otsusele tuleb ise politseijaoskonda järgi minna. Seega peakski Teie esimene kõik olema politseijaoskond, kes Teie suhtes menetlust läbi viib.
Aastane keeld kaob kui karistus on aegunud, ehk siis keeld on 1 aasta peale trahvi tasumist/karistuse kandmist.
 

Küsimus: Kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis, kui otsus jõustus?24.11.2017

Tere
Jäin peaaegu aasta aega tagasi esimest korda lubadeta sõidu eest vahele ning sain trahvi. Seda ma ära maksnud ei ole, 2 nädalat hiljem jäin uuesti vahele ja siis sain ÜKT 10 tundi mille ma tegin ilusti ära. Tean seda, et kui kolmandat korda aasta jooksul vahele jääda on see kriminaalne asi. Küsimus on siis, et kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis kui selle esimese vahelejäämise korra otsus jõustus? :)
Lisaks on mul küsimus, et see rahatrahv, mis ma sain, kas selle kohta on kuidagi võimalik avaldust teha, et see asendataks ühiskondliku tööga või arestiga?
Tänan vastamise eest ja ilusat suvist ilma.

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See aasta hakkab "jooksma" hetkest kui olete karistuse kandnud, ehk siis trahvi maksnud. Sellise avaldusega peate pöörduma kohtusse.
 

Küsimus: Mida teha, kui mees kirjutas, et soovib minu surma ja tunneks selle üle rõõmu?24.11.2017

Tere

Olen 23-aastane naine ja meil on ühine 2-aastane laps. Ükspäev kirjutas lapse isa, suhtlesime Skype-i teel ja kirjutas mulle, et tahab, et ma ära sureks ja lisaks tunneks selle üle rõõmu?
Olen siiani endast väljas ja liimist lahti, ega suuda seda seedida, kardan ka enda ja lapse pärast. Kuidas käituda sellises olukorras ja kust saada kaitset? Selline kirjavahetus oli nädal aega tagasi, läksin endast välja ja kirjutasin sama vastu.

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie küsimusest ei loe otseselt välja, et mees oleks lubanud Teid ära tappa. Kellelegi surma soovimine paraku karistatav ei ole. Muidugi kui teate, et mees on agressiivne ja on kahtlust arvata, et ta võib siiski püüda Teid tappa, tuleb pöörduda otse politsei poole. Samas antud olukorras, kus soovisite kumbki vastaspoole surma on ka mehel samad õigused.
 

Küsimus: Kas endiselt kehtib reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist?24.11.2017

Tere, see teema on vist siit kunagi ka läbi jooksnud, aga küsija suu pihta ei lööda. Jäin suvel vahele ilma juhilubadeta sõitmisega ning määrati rahatrahv. Kaebasin otsuse edasi ning lõplik kohtuotsus selgus oktoobri lõpus, mil maksin ka oma trahvi ära. Seoses sellega küsimus - kuna mul oli autokool lõpetatud, aga ARK eksamid tegemata, siis kas endiselt kehtib see reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist? Ja kui kehtib, siis kas kuupäevast, mil määrati mulle protokoll või kuupäevast, mil jõustus lõplik kohtuotsus? Seoses sellega - kas ARK eksameid ei ole võimalik ära teha nii, et mulle juhiluba lihtsalt kätte ei anta? Olen küll kursis sellega, et ARK eksami tegemine=juhtimisõiguse väljastamine, aga ilma juhiloata ma ikka sõita ju ei tohi - küsin, sest ARKi järjekorrad on väga väga pikad ja seda just suveperioodil.

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, see reegel kehtib endiselt ja 1 aasta hakkab tegelikkuses "jooksma" sellest kuupäevast kui trahvi ära maksite. Kahjuks ei ole võimalik selle aja jooksul ka sõidueskamit sooritada.
 

Küsimus: Kidas saada lahti hüljatud sõidukist, mis risustab ümbrust?24.11.2017

Tervist
Tallinnas ühe maja juures on juba pikemalt seisnud sõiduk, inimeste ütluste järgi ca aasta. Keegi ümberkaudsetest inimestest ei tea masinast midagi. Uksed lahti. Seest täiesti mädanenud. Materiaalne väärtus olematu. Omanik teadmata. Sõiduk seisab osaliselt hoone uste juures ning takistab igapäevaselt inimeste olmetegevus, vahel ka liiklust. Kuidas sellest sõidukist lahti saada?

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Selle murega tuleks pöörduda linnaosavalitsuse või MuPo poole.
 

Küsimus: Mida teha, kui poolkurt naaber vaatab 24/7 telekat ja see müra häirib täiega?24.11.2017

Tere,
Kuidas toimida, kui minu all korteris elab pool-kurt vanamees, kes ei liigu väljas ning vaatab 24-7 telekat piisavalt valjult, et ma seda oma tuppa kuulen. See toimub päevasel ajal, harva öösiti, aga kuna töötan vahel kodus, siis häirib see tohutult. Hoian akent lahti, et kuulda õue müra, kuna just see teleka kõmisev heli on närvesööv. Üldine olmemüra ei häiri üldse.
Olen pöördunud linna poole (munitsipaaleluase), on ametnik visiite teinud ja selgitanud talle ühiselu reegleid ja kuuldeaparaati soovitanud aga nemad rohkem midagi ette võtta ei saa. Sama on öelnud ka politsei. See on kestnud kuude kaupa juba. Kas see tähendab et ma võin ka kättemaksuks Metallica põhja keerata, kõlarid põranda poole suunata ja rahus tundideks välja minna päeval? (Mida ma ei teeks kuna ülejäänud naabrid on toredad ja arvestavad). Kas kohalik konstaabel võib ehk ka päevasel ajal aidata kasvõi vestelda selle naabriga vms sest minu palvetele vaiksemalt telekat vaadata ta ei reageeri kui mõnda ametniku pole juures.

Tänud vastamast

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ka päevasel ajal ei või teiste isikute rahu häirida. Seega võite ka päevasel ajal PPA poole pöörduda. Siiski kaldun arvama, et see probleemile lahendust ei too. Kui võimalik siis võiksite püüda ühendust saada mõne tema omakesega ja temale selgitada probleemi. Üsna efektiivne lahendus on kui sellisele isikule soetataks kas pika juhtmega või üldse juhtmevabad kõrvaklapid.
 

Küsimus: Kas netipoest mõõga ostmisel peab mingit luba taotlema või registreerima, et üle piiri saaks?24.11.2017

Tere,
soov osta Aliexpressist (Hiinast) Katana mõõka (ainult tera), kas peab mingit luba taotlema või registreerima, et üle piiri saaks? Ette tänades vastuse eest

Vastus: Andero Sepp, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Katana on tsiviilkäibes piiramata käibega relv vastavalt RelvS § 18 lg 1 p 6. Ehk siis PPA poolt antud eseme importimisel takistusi ei ole. Täiendavalt soovitan Teil pöörduda Maksu- ja Tolliameti poole, et selgitada välja võimalikud vajalikud tolliprotseduurid.
 

Küsimus: Kas tohin Eestis sõita, kui Eestis on karistusregister ja teen load hoopis Soomes?09.11.2017

Tere.
Kui eestis on karistusregister ja teen load Soomes, kas siis tohib nendega ka eestis sõita?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Lühike vastus on, et ei tohi nendega Eestis sõita.
 

Küsimus: Kas peo korraldaja vastutab kui laual on pudelid mõeldud täiskasvanutele ja alaealine tarvitab neid?09.11.2017

Kes vastutab selle eest kui on pidu, kus viibivad täisealised ja alaealised ning laual on ka kas lahtistes klaasides või kinnistes pudelites alkohoolseid jooke, mis on mõeldud ainult täisealistele, aga siis tarvitab neid alaealine?

Tänades ette!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selle ürituse nimi on halvasti korraldatud pidu, kui alaealistel õnnestub tarbida täisealistele mõeldud jooke. Loomulikult peab ka alaealine enda peaga mõtlema, kuid ennekõike võiks täisealised inimesed välistada sellise võimaluse, et alkohoolnejook oleks lihtsasti kättesaadav.
Alaealine saab karistada selle eest, et tema alkoholi tarbis. Täisealist saab karistada siis, kui ta on kallutanud alaealist alkoholi tarvitama. Karistatav on alaealisele alkoholi ostmine, seega ühise peo raha eest, kuhu panustavad ka alaealised, seda kindlasti teha ei tohi.
 

Küsimus: Mida teha, kui ületan rohelise fooritulega teed jalakäijate ülekäigul, aga autod sõidavad pidevalt punasega ja ohustavad mind?09.11.2017

Olukord. Mina lähen rohelise jalakäija tulega ülekäigu rajal üle tee, aga autod sõidavad samal ajal neile põleva punase tulega üle tee. Kui ma kõnniks aeglasemalt, siis jääks iga päev auto alla. Ja iga teine auto eirab seal kohas punast tuld. Mida teha? See ei ole ju normaalne, tahaks ju tervelt koju jõuda.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Pöördu piirkonna politseijaoskonda selle sama informatsiooniga. Politsei saab hinnata, kas antud kohas tuleks teha rohkem liiklusjärelvalvelisi toiminguid või on see halvasti reguleeritud liiklus ja see vajab ohutumaks muutmist.